Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Smerfy I Wioska Dziewczyn. Kij Wierzby.

Opis:

Uleczkaa38

  I oto kolejny raz mamy przyjemność udać się wioski pełnej Smerfów, sięgając po najnowszą, piątą już odsłonę komiksowego cyklu „Smerfy i wioska dziewczyn”. Album ten nos tytuł „Kij Wierzby”, zaś ukazał się on w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont Polska. Zapraszam do poznania recenzji tej pozycji.

 

 Mięta jest ciekawą świata Smerfetką, której to wielkim marzeniem jest poznanie sekretów ziół i roślin. A co za tym idzie, bardzo chciałaby ona zostać uczennicą Wierzby - naczelniczki wioski. Niestety, mimo dobrych chęci i za sprawą niefortunnego zbiegu okoliczności, Mięta powoduje wypadek, którego efektem jest zranienie Wierzby. By ją uratować, Mięta będzie musiała wyruszyć wraz z koleżankami w długą podróż, celem dotarcia do źródła leczniczej wody...

 

 I tak też oto scenarzyści tego komiksu - Luc Parthoens i Thierry Culliford, zaprosili nad do kolejnego spotkania ze Smerfami, a dokładniej rzecz ujmując ze Smerfetkami, które tym razem muszą stawić czoła naprawdę trudnemu wyzwaniu, jakim jest uratowanie ich wioskowej przywódczyni. Tym samym też strony niniejszej pozycji wypełnia wartka akcja, wielka przygoda, klimatyczne podróże oraz porcja dobrego, ciepłego, familijnego humoru.

 

 Jako słowo się rzekło, głównym motywem tej relacji jest podróż Smerfetek na koniec świata. Podróż na pokładzie wielkiego owada, która prowadzi ich przez kolejne krainy, stawia na ich drodze przedziwne postacie, jak i również zawiedzie wprost nad morze... I jest to tak naprawdę tylko początek wielkiej przygody, której kontynuację znajdziemy w kolejnym tomie serii. Niemniej już teraz możemy cieszyć się znakomitą, klimatyczną i zaskakującą do samego końca, bajkową opowieścią.

 

 To również piękna opowieść w swojej ilustracyjnej postaci, gdzie to Laurent Cagniat zaoferował nam niezwykle malownicze, pociągnięte lekką i płynną kreską, cartoonowe rysunki. Ujmują nas one swoją bajkową postacią, lekkością i prostotą oraz familijną wymową, gdzie to każda z emocji jest tyleż piękną, co i bardzo wartościową. Do tego dochodzą ładne kolory - wyraziste, perfekcyjnie dobrane, idealne dla tej komiksowej historii.

 

Mamy tu wspaniałych bohaterów – z Miętą i jej koleżankami z wioski na czele, których nie sposób nie polubić od pierwszych chwil lektury. Mamy wspaniały, bajkowy, smerfny i kryjący wiele sekretów świat, którego poznawanie stanowi dla nas wielką frajdę. Wreszcie jest i piękna lekcja życia o tym, że poświęcenie dla innych jest czymś absolutnie najwspanialszym, co możemy zaoferować drugiej osobie. I tak też łączy się w tej komiksowej opowieści zabawa z cenną lekcją wychowania dziecka, co docenią z pewnością wszyscy rodzice czytelników tej pozycji.

 

Przyjemnie, szybko, z jak największym zaangażowaniem i ciekawością dalszych losów bohaterów, upływa nam to czytelnicze spotkanie. Spotkanie wypełnione uśmiechem, dobrymi emocjami i przyjemnością, która nie opuszcza nas aż do samego, znamionującego kontynuację, końca. I można powiedzieć w tym miejscu, że mamy oto do czynienia z kolejną udaną odsłoną tego cyklu, która pod wieloma względami wydaje się być nawet najciekawszą ze wszystkich części.

 

Słowem podsumowania – komiks „Smerfy i wioska dziewczyn. Kij Wierzby”, to znakomity, świetnie wykonany i mający sobą wiele dobrego do zaoferowania, tytuł. Jego strony wypełnia bajkowa przygoda, moc emocji oraz piękny, ciepły i ze wszech miar bezpieczny humor. Dlatego też z jak największym przekonaniem polecam i zachęcam was do sięgnięcia po tę opowieść – naprawdę warto.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Smerfy I Wioska Dziewczyn. Kij Wierzby.

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial