Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Kaczogród. Stworki Z Bagien I Inne Historie Z Lat 1944–1945

Opis:

Joanna Kietlińska

  Każdy, kto pamięta starsze filmy animowane Walta Disneya, będzie zachwycony całą serią wydawnictwa Egmont, składającą się niemal z 20 tomów, zatytułowaną “Kaczogród Carla Barksa”. Tytuł tego konkretnego tomu, który jest naprawdę genialny, to “Stworki z bagien”. Ten pięknie zilustrowany zbiór komiksów z prześmiesznymi dialogami został opracowany przez Carla Barksa, znakomitego grafika komiksowego.  Przypomina on odbiorcom także bajkowe animacje, które można było w Polsce oglądać w telewizji w latach ‘90. Każdy więc, kto kiedyś z niecierpliwością czekał na kolejne przygody Kaczek i kto wychował się na "Kaczogrodzie”, wielce się ucieszy!

 

“Stworki z bagien” to jeden z tomów, który został doskonale przygotowany i przetłumaczony przez Marcina Mortkę oraz Jacka Drewnowskiego i wydany przez Wydawnictwo Świat Komiksu. Wchodzi on w skład niezwykle bogatej serii, zaplanowanej przez wydawnictwa aż na 30 tomów. Seria wznowiona została w 2018 roku i cieszy czytelników młodych i starszych. Komiksy, które znajdują się w tomie “Stworki z bagien” zostały narysowane przez Carla Barksa w latach 1944-1945. Warto jednak wspomnieć, że autor tworzył cały cykl komiksów i ilustracji do roku 1972. Jak widać więc, na półkach w księgarniach, można znaleźć również inne tomy. Całkiem pokaźna liczba kolejnych komiksów w twardej oprawie, których wyszczególnione tytuły znajdują się w każdym wydanym kolejnym tomie zaraz na pierwszych stronach, zapowiadają świetną zabawę i ciekawą lekturę. 

 

Komiksy przeżywają swojego rodzaju come back! Wyraźnie widać, że dzieci coraz częściej po nie sięgają. Kultura masowa, ale także obrazkowa forma przekazu sprawia, że jeszcze bardziej młodzi czytelnicy poszukują tego typu publikacji. Warto dodać, że sami bohaterowie komiksów Carla Barksa są bardzo lubiani, a historie przez niego przedstawione są nie tylko ciekawe i pasjonujące, ale również u starszych odbiorców wywołuję sentyment. 

 

W “Stworki z bagien” czytelnik znajdzie 21 opowieści, w tym jedną dłuższą historię o charakterze przygodowym. Jest nią “Zamrożone złoto”, które zabierze czytelnika wraz z ukochanym Kaczorem Donaldem i jego siostrzeńcami na Alaskę. Co istotne, czytelnik będzie wciąż zafascynowany historiami bohaterów, które są dowcipne i pełne humoru. A opowieści, jak pisałam, jest naprawdę sporo! W jednej z nich Kaczor Donald zapragnie przechytrzyć swoich siostrzeńców i przebierze się za dziewczynkę! W kolejnych rakietą poleci daleko w kosmos, wykorzysta wrotki do stworzenia maszyny, dzięki której poczuje się jak “żywy czołg” ...  A w jeszcze kolejnych Donald zapragnie zostać prawdziwym kowbojem, czy odkryje również nową pasję, mianowicie pasję do fotografii! Jest to tylko kilka przygód Kaczoras Donalda i jego siostrzeńców, ale i pozostałych bohaterów, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach każdego czytelnika! 

 

Wszystkie historie przedstawione w serii "Kaczogród Carla Barksa" w tomie “Stworki z bagien” są naprawdę ciekawe i wciągające!!! Jedne dłuższe, inne nieco krótsze, wszystkie jednak mają w sobie to “coś”, co nas zachwyca! Wszystkie z pewnością spodobają się młodym czytelnikom, którzy poszukują przygody i różnorodnych tematycznie historii, a takie można znaleźć i u Disneya i u Barksa.

 

Carl Barks - autor, komiksowy twórca - był niezwykłym amerykańskim artystą, którego poznał cały świat! Znany był głównie dzięki swej oryginalnej kresce i to ta kreska oraz pasja do komiksowych ilustracji przysporzyła mu masę fanów!!!  Dowodem na to jest ilość wydawanych i tłumaczonych na różne języki komiksów!!! Naprawdę bardzo polecam całą serię!!!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kaczogród. Stworki Z Bagien I Inne Historie Z Lat 1944–1945

Additional Info:

 • Scenariusz: Carl Barks
 • Rysunek: Carl Barks
 • Tłumaczenie: Marcin MortkaJacek Drewnowski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: Mysteriet i Surklemarksumpene og andre historier fra 1944–1945
 • Tytuł Serii: Kaczogród
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 248
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328155091
 • Cena Z Okładki: 89,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 3 votes
Kolory: 100% - 3 votes
Scenariusz: 100% - 3 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 3 votes
Wydanie: 100% - 3 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial