Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Supersi. Mała Gwiazda Tuż Pod Tsih

Opis:

Uleczkaa38

  „MAŁA GWIAZDA TUŻ POD TSIH” - po tym jakże tajemniczym tytułem kryje się pierwsza część fantastycznego, komiksowego cyklu „Supersi”. Cyklu, przedstawiającego losy kilkorga niezwykłych dzieci i zarazem przybyszów z gwiazd, którzy poszukują domu na nowym świecie - Ziemi. Tytuł ten ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Mat, Lili i Benji - troje rodzeństwa, którzy musieli opuścić swój rodzinny dom - kosmiczną stację umieszczoną obok małej planety w gwiazdozbiorze Kasjopei, a następnie udać się na Ziemię. Tu niestety nie mogą być w pełni sobą, gdyż wiodąc zwykłe, szkolne życie muszą ukrywać swoje nadnaturalne moce. Co więcej, bardzo tęsknią za rodzicami, których nie widzieli od tak dawna... Oto jednak szybko los daje im szansę, by mogli nie tylko pomóc ludziom, ale też i zapomnieć o swojej tęsknocie...

 

 Niniejsze dzieło Frédérica Maupomé, to zdecydowanie coś więcej, aniżeli kolejna bajka w fantastycznych klimatach. Owszem, jej strony wypełnia wartka akcja, wielka przygoda i całkiem zgrabny humor..., ale jednocześnie znajdziemy tu piękną i chwilami bardzo poruszającą relację o losie kosmicznych dzieci, które wraz z  pomocą małego robota muszą radzić sobie same w obcym świecie, jak i też pokonywać tęsknotę za rodzicami, o których to dwoje najmłodszych pamięta już coraz to mniej. 

 

 Bardzo ciekawie przedstawia się fabuła tej komiksowej opowieści, która nie udziela nam od razu wszystkich odpowiedzi na nurtujące nas pytania, ale stopniowo, krok po kroku przedstawia coraz więcej z przeszłości małych bohaterów. Kolejne strony wypełnia zaś znakomicie wyważona porcja scen akcji z udziałem naszych kosmicznych dzieciaków, jak i też ich szkolna codzienność życia - na czele z męczeniem się z pewnym szkolnym chuliganem. Dzięki temu całość relacji przyjmuje tyleż efektowną, co i mimo wszystko młodzieżową, ale też i emocjonalną postać.

 

 Z pewnością wielkim plusem tego komiksu jest pomysł na niego - losy pozostawionych samych sobie (z pomocą małego robota) dzieci o mocach niczym te Supermana, które zmagają się tyleż z zawsze trudną codziennością szkolnego życia, samotnością oraz chęcią niesienia pomocy innym, ale w taki sposób, by jednak im to nie zaszkodziło. I jest to dla mnie coś nowego, innego, w jakiejś mierze zaskakującego i otwierającego w mej opinii ogromne pole do popisu dla twórców tej serii.

 

 Bardzo dobrze objawia się tu także ilustracyjna postać tej pozycji, która jest dziełem artysty ukrywającego się pod pseudonimem Dawid. To ładne dla oka, bardzo bajkowe, pociągnięte płynną kreską i zarazem niezwykle komediowe w swej wymowie, rysunki. Do tego warto docenić ich dobre kadrowanie, przekonujące uchwycenie scen akcji oraz bogactwo pięknych kolorów, od których może się tu w głowie zakręcić.

 

Ponieważ komiks ten tętni od akcji, ale też i od bardzo zróżnicowanych emocje- od śmiechu, poprzez ekscytację, a kończąc na smutku…, lektura tej opowieści upływa nam w niezwykle szybkim tempie. Tak właśnie się dzieje, gdy oto poznajemy naszych dziecięcych bohaterów, zaprzyjaźniamy się z nimi i dzielimy ich losy – te szkolne, jak i te superbohaterskie. W efekcie bawimy się tu świetnie!

 

Słowem podsumowania – komiks pt. „Supersi. Mała gwiazda tuż pod Tsih”, to znakomity, udany i wiele obiecujący na przyszłość początek świetnego cyklu fantasy dla dzieci i młodzieży. Cyklu, który intryguje pomysłem, zachwyca jego wykonaniem i cieszy piękną, emocjonalną wymową. Z tych wszystkich względów gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Supersi. Mała Gwiazda Tuż Pod Tsih

Additional Info:

 • Scenariusz: Frédéric Maupomé
 • Rysunek: Dawid
 • Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Serii: SUPERSI
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 112
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328155176
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Czarno-biały
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial