Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Opowieści Z Bukowego Lasu 3. Wyprawa Po Skarb

Opis:

Uleczkaa38

 Jako, że dzień bez bajkowych i komiksowych przygód króliczej rodzinki Rabatków można uznać za co najmniej nudny, jeśli nie stracony..., spieszę do was z recenzją kolejnej odsłony znakomitej serii „Opowieści z Bukowego Lasu” - komiksu o bardzo wiele obiecującym tytule „Wyprawa po skarb”, który to ukazał się oczywiście w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Cała opowieść znajduje swój początek w opowieściach Narcyza Rabatka o pirackich przygodach przodka, której to słuchają królicze dzieci niczym urzeczone... I gdy nazajutrz wszyscy udają się na nad rzekę na plażę, pewien zbieg okoliczność sprawia, iż Narcyz musi pozostawić na chwilę króliczki same na plaży. A że te wcześniej natknęły się na ukrytą w butelce mapę do skarbu..., to wiadomo, że nie mogły one grzecznie czekać na powrót ojca. I tak też królicze urwisy udają się na poszukiwania skarbów, zaś ich tropem podąża pewien podstępny ktoś...

 

 Michel Plessix - to właśnie ten autor zaprosił nas tym komiksem do wielkiej, bajkowej i przezabawnej przygody. Przygody u boku uroczych króliczków, które tym razem postanawiają zabawić się w poszukiwaczy skarbów, co koniec końców nie wyjdzie im na dobre. Na szczęście - jak zawsze na kartach kolejnych odsłon tej komiksowej serii, wszystko kończy się dobrze i szczęśliwie. My zaś mamy przyjemność cieszyć się dobrym humorem, wartką akcją i pięknymi ilustracjami.

 

 Fabuła komiksu - zaraz po intrygującym wstępie o pirackich przygodach przodków naszych króliczków, skupia się na ich nadrzecznej wyprawie po skarb, której przebieg okaże się bardzo zaskakujący, jak i przezabawny. Jednocześnie będziemy śledzić tu także wydarzenia z udziałem taty króliczych poszukiwaczy skarbów - Narcyza, jak i pewnego podstępnego tchórza, który ma niecne zamiary wobec naszych dzielnych łowców skarbów. Całość relacji przyjmuje niezwykle barwną, ciepłą i wesołą postać.

 

 I ze wszech miar cudowną jest ta opowieść, by wspomnieć o przeuroczych, sympatycznych i zawsze pakujących się w wielkie kłopoty króliczych bohaterach, kolejno o tym całym niezwykle bajkowym, pięknym, zwierzęcym świecie zabaw i pirackich tajemnic, a kończąc na niepowtarzalnym klimacie tej historii, która z jednej strony niesie sobą zabawę i rozrywkę, zaś z drugiej także i piękną lekcję życia o tym, iż dobro zawsze zwycięża oraz że warto jest słuchać się rodziców - chociażby dla własnego dobra.

 

 Wspaniałe są także zawarte tu ilustracje autorstwa Loïca Jouannigota, które zachwycają nas swoją malowniczą postacią, niezwykle lekką i płynną kreską oraz bardzo bajkową formą. To również ciepły klimat, bardzo widoczny tu humor z lekką porcją karykatury w tle oraz bogactwo cudownych kolorów, które nadają temu komiksowemu światu niezwykłej wymowy. Całości efektu dopełnia znakomite wydanie tego tytułu – duży format, półtwarda oprawa, jakość papieru i druku.

 

Każde dziecko będzie oczarowane spotkaniem z tą opowieścią – tego jestem absolutnie pewna. Oczarowane fabularną historią, króliczymi bohaterami, tym całym bajkowym światem oraz humorem, jaki wypełnia sobą stroną tego tytułu. I jest to oczywiście wielka przyjemność, radość i przednia zabawa, która udziela się również i nam – dorosłym.

 

Drodzy rodzice – zakupcie komiks „Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb”, następnie zasiądźcie do jego lektury wspólnie z dziećmi i cieszcie się tą wspaniałą, czytelniczą wyprawą do świata bajki. Ze swej strony oczywiście gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Opowieści Z Bukowego Lasu 3. Wyprawa Po Skarb

Additional Info:

 • Scenariusz: Michel Plessix
 • Rysunek: Loïc Jouannigot
 • Tłumaczenie: Ernest Kacperski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Serii: Opowieści z Bukowego Lasu
 • Gatunek: Komiks
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328154933
 • Cena Z Okładki: 39,99
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial