Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Dziobak Toto I Pan Mgieł

Opis:

Uleczkaa38

  „DZIOBAK TOTO I PAN MGIEŁ” - pod tym jakże intrygującym tytułem kryje się druga odsłona komiksowego cyklu dla dzieci o niezwykłych i przezabawnych przygodach sympatycznego dziobaka i jego wiernych przyjaciół, którzy wspólnie odkrywają świat i nierzadko pakują się w duże kłopoty. Komiks ten ukazał się w naszym kraju nakładam Wydawnictwa Egmont.

 

 Oto stała się rzecz straszna... - sympatyczny Wielkouch Króliczy zachorował na bardzo poważną chorobę! Zajmujący się nim leśny doktor stwierdza, iż jedynym ratunkiem może być lek sporządzony z trudno dostępnych składników - m.in. dwóch włosów niebezpiecznego potwora z wyspy mgieł o imieniu Bunyip. W tym celu to właśnie dziobak Toto wyrusza wraz z kilkorgiem towarzyszy po ten niezbędny składnik, mając cichą nadzieję, że być może Bunyip sam zechce oddać im swoje włosy, bo w przeciwnym wypadku będą wielkie kłopoty...

 

 Eric Omond - twórca tej zabawnej, bajkowej serii, zabiera nas oto kolejny raz w komiksową podróż do Australii, gdzie raz jeszcze spotykamy naszych ulubionych bohaterów, odkrywamy sekrety tego niezwykłego zakątka świata, jak i wreszcie przeżywamy wielkie emocje poznając kolejny przygody Toto i spółki. I choć opis komiksu wydaje się być nieco mrocznym i groźnym..., to zawarte na kartach tej pozycji humor i ciepłe emocje czynią to czytelnicze spotkanie bardzo radosnym, przyjemnym i ze wszech miar baśniowym.

 

 To wspaniała, zabawna, ale też i niosącą życiową mądrość opowieść dla dzieci, która z jednej strony oczarowuje swoją barwną, przygodową i niezwykle efektowną fabułą, zachwyca ilustracyjną postacią oraz porusza pięknymi emocjami, które odnoszą się m.in. do pochwały wartości przyjaźni, czy też choćby piękna poświęcenia dla przyjaciół, by w ten sposób ich ocalić. Jest jednak jeszcze i drugi, znakomity walor tej opowieści - fascynująca lekcja o Australii i żyjących tam zwierzętach. Wreszcie muszę docenić również lekkość, prostotę i płynność toczenia tej relacji, która wydaje się idealną względem dziecięcych czytelników.

 

 Tej mądrej, bajkowej i naprawdę klimatycznej fabuły dopełniają równie znakomite ilustracje autorstwa Yoanna. To piękne, niezwykle malownicze, pociągnięte płynną kreską rysunki, które z jednej strony mają swój bajkowy i zabawny charakter, ale przez które przemawia także realizm. Do tego trzeba docenić udane kadrowanie i piękne, choć w głównej mierze nieco ciemniejsze, kolory. 

 

Piękny jest ten australijski, zwierzęcy i baśniowy świat, jak i też piękni są jego zwierzęcy mieszkańcy – z przesympatycznym dziobakiem Toto, poczciwym misiem koalą Wawą, zabawną kolczatką Chichi i nietoperzem Rinem, na czele. Dziecięcy odbiorca od pierwszych chwil obdarza tych bohaterów ciepłymi odczuciami, zaprzyjaźnia się z nimi i kibicuje w ich przygodach, by ci powrócili cało z wyprawy i tym samym uratowali Wielkoucha. Te same emocje odnoszą się do tej całej komiksowej rzeczywistości, która czasami wygląda groźnie, ale która tak naprawdę jest pięknym, jakże barwnym i szczęśliwym miejscem.

 

Lektura tego komiksu – najlepiej wspólna z dzieckiem, zapewnia wielkie emocje, niesie ogromne pokłady uśmiechu oraz czyni to czytelnicze spotkanie iście magicznym czasem. To bajka, komedia, przygoda i cenna lekcja dobrego życia w jednym, która z pewnością będzie procentować na przyszłość.

 

Komiksowa opowieść pt. „Dziobak Toto i Pan Mgieł”, stanowi sobą kolejną udaną odsłonę tego świetnego cyklu, który w mej ocenie zyska sobie ogromną popularność wśród polskich czytelników. To dobra zabawa, uśmiech i emocje – czegóż chcieć więcej…? Ze swej strony oczywiście gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Dziobak Toto I Pan Mgieł

Additional Info:

 • Scenariusz: Eric Omond
 • Rysunek: Yoann
 • Tłumaczenie: Ernest Kacperski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Serii: MÓJ PIERWSZY KOMIKS 5+, DZIOBAK TOTO
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 32
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328150379
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial