Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Harley Quinn. Piękna Katastrofa

Opis:

Pyciaaa

  Harley Quinn to postać, której zapewne nikomu nie trzeb przedstawiać. Ekscentryczna i wybuchowa towarzyszka Jockera, a jednocześnie psycholog z wykształcenia – tak w skrócie można byłoby ją opisać. Pod kolorowymi włosami czy czarno-czerwonym strojem kryje się jednak kobieta, która w życiu wiele przeszła. Skąd to wiadomo? Między innymi z komiksu Harley Quinn. Piękna katastrofa!

 

Harleen Quinzel ma pięć dolców w kieszeni i głowę pełną wybuchowych pomysłów. Tak wyposażona, zostaje wysłana przez matkę do Gotham, gdzie ma zamieszkać z babcią. Na miejscu jednak nic nie idzie po myśli piętnastolatki. Finalnie dziewczyna znajduje domu u Mamy –jednej z najbardziej znanych drag queen w mieście. Można by pomyśleć, że dzięki temu życie Harleen się ustabilizuje. Nic bardziej mylnego.

 

Wielka korporacja postanawia zniszczyć klub drag queen, by na jego miejscu zbudować nowe wieżowce. Dodatkowo w szkolnym środowisku piętnastolatki panuje ogromna nietolerancja, co bezpośrednio wpływa między innymi na życie jej najlepszej przyjaciółki, Ivy. Harleen ma dość. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, a pomaga jej w tym nieznajomy w masce.

 

Harley Quinn. Piękna katastrofa to historia o nastolatce dla nie tylko dla nastolatków. Komiks zabiera czytelników do czasów młodości słynnej antagonistki ze świata DC. W publikacji odbiorcy poznają młodą Harleen – dziewczynę, która chodzi swoimi własnymi ścieżkami. Robi to co chce, nie daje się kontrolować, co chwilę przekręca proste słowa… i ma słabość do płatków śniadaniowych. Mariko Tamaki i Steve Pugh przedstawiają inną postać niż każdy kojarzy z produkcji filmowych czy komików. Tytułowa bohaterka jest młoda, zagubiona i sympatyczna. Stara się zrozumieć, jak funkcjonuje świat; dowiedzieć się czym tak naprawdę są anioły i demony, a także jak je rozróżnić. Powieść graficzna pokazuje niezwykłą nastolatkę, która szuka swojego miejsca w okrutnym, niesprawiedliwym świecie.

 

Publikacja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Mogą po nią sięgnąć miłośnicy DC, którzy znają tę postać z wielu innych komiksów. Mogą oni potraktować ją jako pewnego rodzaju ciekawostkę; dodatek rozszerzający i tak już skomplikowaną pod względem psychologicznym postać słynnej antagonistki. Wydanie Harley Quinn. Piękna katastrofa to także doskonała okazja ku temu, by młodzi czytelnicy rozpoczęli swoją przygodę z uniwersum. Powieść graficzna jest prosta pod względem fabularnym, dzięki czemu czyta się ją szybko i bez większego zastanowienia. Jednocześnie prezentuje bohaterkę złożoną i ważną dla późniejszych losów takich postaci jak Joker czy Batman. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Harley to również po prostu osobowość intrygująca sama w sobie. Z tych powodów uważam, że rozpoczęcie przygody z DC od tego komiksu jest jedną z najlepszych decyzji, jakie może podjąć nastolatek.

 

Jeszcze parę słów warto jest poświęcić kolorystyce. Steve Pugh, który odpowiada za rysunki, nie poszedł na łatwiznę. Całość zachowana jest w czerwono-niebiesko-czarno-żółtych barwach. Jest to ukłon w stronę dobrze nam znanej dorosłej Harley, kojarzącej się właśnie z tymi kolorami. Pasują one idealnie do wybuchowego temperamentu nastolatki. Sprawiają jednocześnie, że z jeszcze większym zaangażowaniem śledzi się losy dziewczyny

 

Autorom udało się stworzyć powieść graficzną, która porywa fabułą i zachwyca grafiką. Harley Quinn. Piękna katastrofa to historia, od której nie sposób się oderwać, a sympatyczna i ekscentryczna główna bohaterka sprawia, że od razu po zamknięciu publikacji ma się ochotę sięgnąć po inne tomy przedstawiające późniejsze losy niezwykłej Harleen Quinzel.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Harley Quinn. Piękna Katastrofa

Additional Info:

 • Scenariusz: Mariko Tamaki
 • Rysunek: Steve Pugh
 • Tłumaczenie: Alicja Laskowska
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: Harley Quinn: Breaking Glass.
 • Tytuł Serii: DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 200
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328156050
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial