Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

20 Tysięcy Mil Podmorskiej Żeglugi

Opis:

Uleczkaa38

  W ramach komiksowej serii  Wydawnictwa Egmont „Adaptacje literatury”, ukazała się oto kolejna, znakomita pozycja. Mowa o komiksowej opowieści „20000 mil podmorskiej żeglugi”, opartej na wielkim dziele Juliusza Verne'a. Zapraszam do poznania recenzji tego tytułu, który miałam przyjemność odkryć za sprawą portalu Sztukater.pl

 

 Brytyjskie okręty padają od wielu miesięcy ofiarą tajemniczej, morskiej bestii, określanej mianem wielkiego wieloryba. W celu zbadania sprawy zostaje powołana specjalna ekspedycja, w której biorą udział:  profesor Pierre Aronnax, jego sługa Consei i legendarny łowca wielorybów - Ned Land. Podczas rejsu przychodzi zetknąć im się z owym monstrum, którym to jednak okazuje się być nowoczesny, podwodny okręt. Na wskutek dramatycznych wydarzeń wszyscy troje trafiają na jego pokład, poznając tym samym dowódcę podwodnej łodzi - kapitana Nemo...

 

 Odważnej próby przeniesienia tej legendarnej, przygodowej powieści na pole komiksu, podjął się włoski twórca Fabrizio Lo Bianco. I trzeba przyznać, że udało mu się dokonać tego w naprawdę znakomitym stylu, przekładając tę słynną historię na język i obraz komiksu i nie tracąc przy tym nic z jej wielkości. W efekcie mamy pasjonującą, niezwykle klimatyczną i fascynującą do ostatniej sceny, opowieść o walce z niesprawiedliwością świata, pogoni za własnymi marzeniami, jak i wreszcie szaleństwie... I pięknym jest to, że mogą poznać tę historię także i najmłodsi czytelnicy, właśnie za sprawą jej komiksowej adaptacji.

 

 Wyprawa celem zbadania przyczyn zatonięć brytyjskich statków, konfrontacja z potworem z głębin, niezwykłe ratunek bohaterów przez załogę Nautilusa, jak i wreszcie długa, podwodna podróż na jego pokładzie - to tylko najważniejsze i początkowe z wątków, które przekładają się następnie na tę niezwykle klimatyczną, zaskakującą i trzymającą w napięciu do samego końca, historię. Oczywiście jej finał znamy, ale nie przeszkadza to nam w niczym, by dać się jej porwać bez reszty kolejny raz...

 

 Piękne są również ilustracje tego komiksu, które stworzył na jego potrzeby Francesco Lo Scorto. Otóż mamy tu przyjemność podziwiać niezwykle malownicze, klimatyczne, pociągnięte płynną kreską i zarazem zachowujące w sobie wielki realizm, rysunki. Cechuje je także doskonałe cieniowanie, dobre kadrowanie, dbałość o szczegóły oraz paleta pięknych barw, która dopełnia sobą całości jakże pozytywnego dzieła. I oczywiście jest to uczta dla naszych oczu – od pierwszej strony.

 

Jest w tym komiksie coś z dawnej, porywające powieści przygodowej w starym stylu, w której najważniejszą jest nie tyleż sama wartka akcja, co ukazywane nam tajemnice świata, sekrety ludzkiej natury i emocje. I cieszę się, że oto tym włoskim twórcom udało się zachować to wszystko w tym niniejszym, komiksowym dziele, które w barwny sposób odkrywa wielkość książki Juliusza Verne’a, jak i również zawiera w sobie wszystko to, co było w niej najważniejsze, najwspanialsze, czyniące ją opowieścią ponadczasową.

 

Przyjemnością, znakomitą rozrywką i przednią zabawą jest dla nas lektura tego komiksu, który oczarowuje nas swoją fabułą, obrazem i emocjonalną wymową już od pierwszych stron. I myślę, że będzie tu zachwyconym zarówno dziecięcy odbiorca – przygoda, podróże, niezwykłe wynalazki…, jak i dojrzalszy czytelnik, który skonfrontuje swoje literackie wspomnienia z dawnego kontaktu z tą literacką powieścią, właśnie poprzez poświęcenie uwagi jej komiksowej adaptacji.

 

Komiks pt. „20000 mil podmorskiej żeglugi”, to pozycja znakomita, intrygująca i świetnie wykonana – tak na polu scenariusza, jak i ilustracji. To klasyka literackiej przygody w komiksowym ujęciu, której to poznania nie można sobie odmówić. Dlatego też z jak największym przekonaniem polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

20 Tysięcy Mil Podmorskiej Żeglugi

Additional Info:

 • Scenariusz: Fabrizio Lo Bianco
 • Rysunek: Francesco Lo Scorto
 • Tłumaczenie: Ernest Kacperski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: 20 000 lieues sous les mers
 • Tytuł Serii: ADAPTACJE LITERATURY
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 48
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328154773
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial