Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Malutki Lisek I Wielki Dzik. Trzy Słowa

Opis:

Uleczkaa38

  Lenistwo, niefortunne i ryzykowane przygody oraz najczystsza postać poświęcenia dla drugiej osoby - to właśnie m.in. te elementy składają się na kolejną odsłonę znakomitej, komisowej serii dla dzieci pt. „Malutki Lisek i Wielki Dzik”, która tym razem nosi bardzo intrygujący tytuł „Trzy słowa”. Pozycja ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Lisek, Dzik, Ryjówka i inni mieszkańcy lasu spędzają właśnie przyjemny czas lipcowego wypoczynku, ciesząc się słońcem, spokojem, możliwością nic nierobienia. Bardzo szybko okaże się jednak, że lenistwo nie jest dla każdego - a już w szczególności dla Dzika i Liska, którzy się nim nudzą... Z kolei Ryjówka postanowi dać porwać się wielkiej przygodzie, za co przyjdzie zapłacić jej wysoką cenę i prosić o ratunek zwierzęcych przyjaciół. Natomiast młoda i starsza wiewiórka pokażą w piękny sposób to, czym jest miłość i poświęcenie dla innych...

 

 Berenika Kołomycka - autorka tej świetnej serii i tej jej niniejszej, najnowszej odsłony, zaprosiła nas kolejny raz do spotkania z komiksową bajką z najwyższej półki. Bajką, która bawi przygodą, rozśmiesza zawartym na jej stronach humorem, oczarowuje pięknymi ilustracjami oraz uczy przedstawioną w tych historiach mądrością tego, co w życiu jest naprawdę ważne. Komiks ten wpisuje się bowiem swoją wymową w nurt tych odsłon dziecięcej literatury, które znaczą więcej, aniżeli tylko dobra zabawa.

 

 Na tytuł ten składają się trzy historie o losach zwierzęcych bohaterów lasu, którzy zawsze mogą na siebie liczyć, wzajemnie się wspierają i obdarzają najprawdziwszą przyjaźnią. Pierwsza z opowieści – „Nicnierobienie”, stanowi sobą zabawną i przewrotną relację o nauce lenistwa, która niezbyt dobrze idzie naszym ulubionym bohaterom. W drugiej historii pt. „Maleńkość”, mamy wielką, dramatyczną i trzymającą w napięciu do samego końca przygodę z małą Ryjówką w roli głównej, która na szczęście dobrze się kończy. I wreszcie trzecia z historii – „Trzy słowa”, to piękna, poruszająca i niezwykle optymistyczna opowieść o przyjaźni i miłości, którą ukazują nam dwie wiewiórki i która w idealny sposób oddaje sobą te wartości również i w naszym, ludzkim życiu.

 

 Tej jakże barwnej, ciekawej i niezwykle emocjonalnej fabuły dopełniają bajkowe, ujmujące swoją prostotą i zarazem przypominającą dziecięce rysunki, ilustracje Bereniki Kołomyckiej. Zachwycają nas one swoją płynną i nieregularną kreską, znakomitym nadaniem ludzkich cech zwierzęcym bohaterom, bardzo zróżnicowanym kadrowaniem oraz paletą ładnych dla oka kolorów. I jest w tych ilustracjach zarówno coś z baśni, jak i z realnego świata przyrody. 

 

 Wielką przyjemnością, porywającą zabawą i świetną rozrywką jest lektura tego bajkowego komiksu, która sprawdzi się idealnie zarówno w domowym zaciszu, jak i też chociażby na przedszkolnych i szkolnych zajęciach. Mamy tu bowiem absolutnie wszystko to, czego tego typu pozycja winna sobą nieść - przygodę, przesympatycznych bohaterów, pięknie zilustrowany świat zwierząt i natury oraz niezwykłe emocje, które tyleż bawią, co i uczą wartości przyjaźni, miłości, poświęcenia dla innych.

 

Komiks Bereniki Kołomyckiej pt. „Malutki Lisek i Wielki Dzik. Trzy słowa” – to kolejna udana, intrygująca i zachwycająca w każdym względzie odsłona tego znakomitego cyklu. Każde dziecko, które zasiądzie do odrywania tego tytułu, będzie nim oczarowane bez reszty, a czas spędzony na lekturze przyniesie mu przyjemne i niezapomniane chwile. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – polecam, naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Malutki Lisek I Wielki Dzik. Trzy Słowa

Additional Info:

 • Scenariusz: Berenika Kołomycka
 • Rysunek: Berenika Kołomycka
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Serii: MALUTKI LISEK I WIELKI DZIK
 • Gatunek: Komiks, Literatura Dziecięca
 • Liczba Stron: 48
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328166066
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial