Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Frnck. Poświęcenie. Tom 3

Opis:

Uleczkaa38

  „POŚWIĘCENIE” - pod tym jakże emocjonalnym, wymownym i honorowym tytułem kryje się najnowsza i zarazem już trzecia część znakomitego, komiksowego cyklu dla młodzieży pt. „FRNCK”! I jak nie trudno się domyślić, tym razem nasz główny bohater (nastolatek z naszej rzeczywistości, który trafia do epoki kamienia łupanego) będzie musiał poświęcić się dla dobra swoich nowych towarzyszy, narażając nawet własne zdrowie i życie. Komiks ten ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Franck, nazywamy przez współplemieńców Frnck..., odgrywa coraz ważniejszą rolę w społeczności prehistorycznych autochtonów pradawnego świata, do jakiego trafił w niewyjaśnionych okolicznościach z naszej rzeczywistości. Oto jednak pojawia się kolejne wielkie wyzwanie dla chłopca - tajemnicza choroba, która dopada jego współplemieńców. Jako, że Franck jako jedyny nie choruje, to właśnie na jego barki spada konieczność zadbania o resztę grupy, co też sprowadzi na niego wielkie zagrożenie...

 

 Zachwyca nas ta komiksowa opowieść, która z tomu na tom wydaje się być coraz ciekawszą, bardziej interesującą, ale też i zaskakującą - zwłaszcza w kontekście emocjonalnej wymowy, która w tej niniejszej odsłonie wydaje się być najbardziej gorzką, smutną, ale też i zarazem piękną. I w mej ocenie nie jest to już tylko i wyłącznie zabawna opowieść przygodowa o podróży w czasie, ale coś znacznie ważniejszego, większego, wspanialszego, co jednocześnie pozostaje wciąż idealną propozycją dla młodego czytelnika.

 

 Scenariusz komiksu przedstawia się bardzo okazale, gdy oto najpierw poznajemy kolejne trudne dni w nowej codzienności Francka, następnie stajemy się świadkami tajemniczego zachowania członków plenienia, jak i wreszcie śledzimy niełatwe starania głównego bohatera, by im pomóc. A te sprowadzą na niego m.in. spotkanie z pewnym sympatycznym mamutem, jak i tajemniczym i nieprzewidywalnym pustelnikiem... To akcja, przygoda i wspominane już wielkie emocje, które zaskakują nas zwłaszcza w końcowych kadrach tej opowieści...

 

 Kolejny też raz oczarowuje nas ilustracyjna szata tego komiksu, gdzie mamy naprawdę ładne dla oka, pociągnięte lekką i płynną kreską, a przy tym także i bardzo szczegółowe w swej postaci, rysunki. To również dobre kadrowanie, znakomicie uchwycone karykaturalny żart, jak i też i bogactwo pięknych kolorów, które oczarowuje nas od pierwszych chwil lektury. I po prostu trzeba tu docenić pracę twórcy tych ilustracji - Brice'a Cossu, który wykonał naprawdę świetną robotę!

 

 Raz jeszcze również otrzymujemy to znakomite połączenie świetnej rozrywki - przygoda, humor, chwile wartkiej akcji i zaskakujące obroty zdarzeń..., z niezwykłą lekcją życia, która tym razem dotyczy tytułowego poświęcenia na rzecz bliskich, ale także i wielkiej pokory wobec sił natury - z chorobą ciała, włącznie. To piękna, wychowawcza lekcja, ale podana w komiksowo-bajkowej postaci, ze wspominanym już wielokrotnie humorem i wyjątkową lekkością, dzięki czemu kryjące się za nią prawdy i mądrość, mają szansę stać się udziałem młodych odbiorców tego tytułu.

 

Z wielką przyjemnością i w iście błyskawicznym tempie upływa nam lektura tego komiksu, co wiąże się oczywiście z jego intrygującą i barwną fabułą, znakomicie wykreowanymi bohaterami oraz obrazem świata rodem z epoki kamienia łupanego, jak i oczywiście magią pięknych ilustracji, które są po prostu znakomite. Do tego dochodzą emocje i już nasze niewątpliwe przywiązanie do tego cyklu, który również i w Polsce zyskał już sobie wielką popularność.

 

Słowem podsumowania – komiks „FRNCK”. Poświęcenie”, to kolejna udana, interesująca i mająca sobą wiele do zaoferowania, odsłona tej świetnej serii. Tym razem jest być może nieco poważniej i smutniej, aniżeli miało to miejsce w poprzednich tomach, ale przez to historia ta staje się w mej ocenie jeszcze piękniejszą, wspanialszą, ważniejszą. Ze swej strony naturalnie gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten komiks – naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Frnck. Poświęcenie. Tom 3

Additional Info:

 • Scenariusz: Olivier Bocquet
 • Rysunek: Brice Cossu
 • Tłumaczenie: Agata Cieślak
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: FRNCK - 3 - Le sacrifice
 • Tytuł Serii: FRNCK
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 56
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328150898
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial