Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Star Wars Darth Vader. Wojna Łowców Nagród

Opis:

Uleczkaa38

  Miesiąc bez komiksowego spotkania z Uniwersum Star Wars można uznać z całą pewnością za czas smutny, niedopełniony, przykry. Dlatego też z tym większą przyjemnością powitałam w swoich rękach kolejny komiks tej serii - opowieść pt. „Darth Vader. Wojna łowców nagród”, która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont. Zapraszam do poznania recenzji tego tytułu.

 

 Dart Vader zaryzykował... i poniósł klęskę. Po nieudanym buncie przeciwko Imperatorowi - a następnie wykazaniu skruchy, przebywa on na planecie Coruscant, gdzie doświadcza odbudowy i leczenia, doświadczając nie tylko bólu, ale też i w pełni świadomych przemyśleń na temat jego relacji z synem... Po raz pierwszy poznaje też imię Hana Solo, który staje się jednym z jego największych wrogów. A że ten znajduje się właśnie pod opieką doskonale nam znanego Boby Fetty, to jasnym stają się kolejne kroki Vadera...

 

 Greg Pak - scenarzysta tego komiksu, zaoferował nam za jego sprawą rzecz naprawdę interesującą, jaką jest powrót do najważniejszych zdarzeń z głównej osi Uniwersum, ale ukazanych z zupełnie innej perspektywy i mających tym samym wpływ na to, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. I jest w tym z jednej strony coś bardzo odważnego, intrygującego i porywającego..., zaś z drugiej pokaźna porcja nostalgii, gdy oto powracamy chociażby raz jeszcze do wspomnienia Vadera o jego walce z Lukiem...

 

 Pod względem fabularnego układu wydarzeń jest tu bardzo ciekawie, gdyż mamy  do czynienia m.in. z trudnym procesem leczenia Vadera, jego refleksjami względem syna, ale też i Imperatora, akcją przeprowadzoną wspólnie z Ochim, misją Bobby Fettym czy też pojawieniem się tajemniczej Umbaranki, która wydaje się mięć tylko jeden cel - siać śmierć i zniszczenie tym, których uznaje za wrogów. I tym samym dzieje się tu naprawdę wiele, często w zaskakujący sposób, zaś całość wieńczy mocny i zapowiadający ciąg dalszy, finał.

 

 Największe wrażenie wywarła na mnie złożoność tej historii, która opiera się na kilku głównych punktach, łączących się następnie w spójną całość, której to potencjalne skutki znamy już ze wcześniejszych odsłon Uniwersum Star Wars. Oczywiście jest to pewnym utrudnieniem dla nieco mniej zorientowanego czytelnika, ale z drugiej strony wielką gratką dla wiernych fanów tej serii, którzy odnajdą tu wiele fabularnych smaczków. 

 

 Na bardzo wysokim poziomie stoi z pewnością ilustracyjne oblicze tego tytułu, o które zadbał tu duet dwóch znakomitych artystów - Raffaele Ienco i Guiu Vilanova. To właśnie oni stworzyli na potrzeby tej opowieści niezwykle malownicze, pociągnięte płynną i lekką kreską oraz imponujące tyleż rozmachem, co i swoją szczegółowością, rysunki. Dodatkowo cechuje je znakomite kadrowanie, mroczny klimat oraz ładna kolorystyka, z przewagą ciemniejszych barw.

 

Zaskakującym jest to, że mimo faktu zaoferowanych nam tu retrospektywnych odwołań do znanych wydarzeń z przeszłości, opowieść ta porywa nas sobą, intryguje i zachwyca od pierwszych stron. Nie da się bowiem ukryć, iż autorom udało się dokonać czegoś bardzo ciekawego – ukazać przeszłość z innej perspektywy, która tym samym rzuca nowy cień na wydawałoby się dobrze nam już znane sceny i wątki. I to w mej ocenie czyni ten komiks tak dobrym w największym stopniu.

 

Komiksowa opowieść „Darth Vader. Wojna łowców nagród”, to z pewnością kolejna udana odsłona tego cyklu, która zachwyca nas swoją fabularną postacią, intryguje inteligencją konstrukcji chronologicznego układu zdarzeń, jak i oczarowuje klimatem, emocjami oraz pięknem ilustracyjnej szaty. Dlatego też z jak największym przekonaniem polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten świetny tytuł – naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Star Wars Darth Vader. Wojna Łowców Nagród

Additional Info:

 • Scenariusz: Greg Pak
 • Rysunek: Raffaele IencoGuiu Vilanova
 • Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Serii: STAR WARS DARTH VADER
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 136
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328155442
 • Cena Z Okładki: 49,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial