Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Podróże Z Pazurem 3. W Objęciach Pasatów

Opis:

Aneta Sawicka

  Gdyby kilka lat temu ktoś zapytał mnie z czym kojarzą mi się komiksy, bez zastanowienia odpowiedziałabym, że z mało wymagającą literaturą, na dość niskim poziomie, o funkcji typowo rozrywkowej. Na szczęście moje myślenie przeszło na przestrzeni lat prawdziwą ewolucję. Dziś już wiem, że jest mnóstwo fantastycznych komiksów, które w ciekawej formie przekazują dzieciom wiedzę o świecie. Jednym z nich jest seria "Podróże z pazurem". Choć nie miałam okazji poznać pierwszego i drugiego tomu serii, to po przeczytaniu tomu trzeciego stwierdziłam, że jest to jeden z najlepszych komiksów, jaki kiedykolwiek miałam okazję czytać. Wszystko jest w nim fantastyczne- i fabuła, i grafika, a przede wszystkim ciekawa historia, w której zawarte zostały wątki edukacyjne. Co ciekawe- komiks powstał na bazie autentycznych wydarzeń, co dodatkowo dodaje mu atrakcyjności. Jego autorami są Iza i Piotr Miklaszewscy- para, która od kilku lat jest w podróży dookoła świata razem ze swoim uroczym psem Snupkiem. Iza i Piotr prowadzą blog podróżniczy, na którym dzielą się relacjami ze swoich podróży. Podróże te stały się również głównym wątkiem tworzonych przez parę komiksów.

 

"Podróże z pazurem. W objęciach pasatów" to trzeci komiks z serii będący kolejnym zapisem niezwykłych podróżniczych przygód. Autorzy, a zarazem bohaterowie tym razem podróżują jachtami i zwiedzają różne zakątki naszego globu m.in Wyspy Kanaryjskie. Podczas podróży poznają wielu ciekawych ludzi, próbują lokalnych specjałów, poznają ciekawe miejsca, ale mierzą się również z różnymi trudami, na przykład z chorobą morską. Również pies Snupek doświadcza w czasie drogi wielu rzeczy- od problemów z załatwianiem się na statku, po towarzyszenie swoim przyjaciołom w różnych wydarzeniach.

 

Tak jak wspomniałam komiks posiada ogromny walor edukacyjny. Jest nim nie tylko pokazywanie dzieciom jak ciekawe i pełne przygód są podróże. Mali czytelnicy mają tutaj również możliwość poznania geografii i ciekawostek na temat różnych zakątków świata. Jest tu również mnóstwo interesujących informacji na tematy ekologiczne. Przyznaję, że ja również dowiedziałam się z komiksu wielu nowych rzeczy m.in dotyczących zagrożeń jakie czyhają ze strony człowieka na morskie stworzenia. Skala tego jest ogromna! Wspaniałe jest to, że autorzy uświadamiają młodym czytelnikom jak ważne jest dbanie o morza i oceany i jak nieodpowiedzialnie zachowują się ludzie w tym temacie.

 

Komiks z serii "Podróże z pazurem" to fantastyczna książka, która wciągnie i dużych i małych czytelników. Moje dziecko przeczytało komiks z nie mniejszym zainteresowaniem, niż ja sama. To naprawdę świetnie opowiedziana historia łącząca w sobie dużo humoru z treściami edukacyjnymi. Jestem przekonana, że dzięki temu komiksowi dzieci zostaną uzbrojone w nową wiedzę na temat świata i ekologii. Tak przekazane informacje zostaną dużo łatwiej przyswojone niż typowo podręcznikowe teksty. Jednocześnie czytanie tego komiksu jest świetną rozrywką. Bez wątpienia dużo humoru wnosi tutaj postać psa Snupka, który jest niesamowicie uroczy. Po przeczytaniu tego trzeciego tomu z pewnością będę chciała wrócić do poprzednich części serii. Chętnie zacznę również śledzić bloga autorów, bo ich podróże i sposób opisywania swoich przygód zrobił na mnie ogromne wrażenie.

 

Z całego serca polecam ten komiks dużym i małym czytelnikom. To naprawdę jeden z najlepszych (a może nawet najlepszy) komiks jaki kiedykolwiek czytałam. To książka, którą warto zaproponować dzieciom- z jej przeczytania płyną same korzyści.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Podróże Z Pazurem 3. W Objęciach Pasatów

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial