Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Zaginione Wesołe Miasteczko

Opis:

Joanna Kietlińska

  Komiksy często okazują się świetną alternatywą w stosunku do innych gatunków literackich. Zachęcają bowiem do czytania, a jednocześnie oddziałują na czytelnika(zwłaszcza tego młodego) poprzez ilustracje! Warto zauważyć, żedziękitego typu graficznym opowieściom, można nie tylko przedstawić bardzo ciekawą historię, ale również poruszyć tematy ważne, istotne dla odbiorców! Nie da się ukryć, iż od wielu lat młodzi ludzie coraz częściej sięgają po komiksy, nie tylko popularne ostatnio mangi, ale również te, które są zaliczane do komiksów klasycznych. Okazuje się więc, że powieści graficzne przemawiają do czytelnika, a sam sposób przedstawienia treści zachęca do zgłębiania lektury! Warto więc z tego korzystać!

 

Rynek wydawniczy jest coraz bogatszy we współczesne komiksy, które znajdują rzesze czytelników wśród młodzieży, ale i dorosłych. Wydawnictwo Egmont wydaje serie powieści graficznych, które są opisane przez wydawcę jako DC powieści graficzne 13+. Są to niezwykłe historie, skierowane do czytelników w wieku 13+, a ich bohaterami są znani bohaterowie posiadający często nadprzyrodzone zdolności, nieco jednak odmienieni przez autorów scenariuszy. Co ważne, powieści graficzneEgmonta poruszają ważne dla młodych tematy. Jednocześnie pisane i ilustrowane są z myślą o młodych, którzy poszukują w literaturze bohaterów podobnych do siebie – postaci z powieści graficznych stają się więc w pewnym sensie wzorami do naśladowania.

 

Scenariusz „Zaginionego wesołego miasteczka” napisał Michael Moreci, rysunki wykonała Sas Milledge oraz Phil Hester, kolory dobrał David Calderon. Jednak oprócz ciekawej fabuły i naprawdę interesującej grafiki w tej powieści ważne są przede wszystkim tematy poruszane przez autora scenariusza!

 

„Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie”, to historia młodego chłopaka, który stanął na rozdrożu. Grayson należy do grupy cyrkowców-akrobatów, pracujących w Cyrku Haly’ego. Jego rodzice kochają swoją pracę, dbają o syna i jego rozwój, jednak Dick dorasta i zaczyna mieć własne pragnienia i marzenia… Choć ma przyjaciółkę, która fascynuje się magią, kochających rodziców, to jednak chce odmiany! Pewnego dnia, łamiąc zasady, wdaje się w bójkę, z której ratuje go tajemnicza dziewczyna. Luciana należy do grupy „Zaginionego wesołego miasteczka”. Rządzi w nim prawdziwa magia i zdecydowanie zaginione wesołe miasteczko jest niezwykle tajemnicze…Chłopak zakochuje się w Lucianie, a przy okazji dowiaduje się rzeczy, w które trudno uwierzyć… Jest jednak rządny przygód, młody i zakochany… Jak się skończy ta przygoda???

 

Dick jest młodym chłopakiem, który dopiero zaczyna rozróżniać, co jest dla niego dobre, a co złe.... Choć ma opiekuńczych i wyrozumiałych rodziców, nie zawsze jest posłuszny. Rodzice Dicka rozumieją rozterki syna i to, iż chłopak dorasta. Kłopoty, które pojawiają się więc w czasie dorastania, są w powieści graficznej Michaela Moreci poruszane w bardzo interesującym kontekście.

 

Podobnie rzecz się ma z wszelkimi sporami…

 

Spór pomiędzy pracownikami CyrkuHaly’ego a grupą z Zaginionego wesołego miasteczka ma swoje przyczyny. Powieść graficzna zdaje się jednak zapewniać, iż zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie, jeśli obie strony na to pozwolą! Kolejnym tematem, który został zauważony w „Zaginionym wesołym miasteczku” jest temat tego, jak przeszłość wpływa na zachowanie człowieka. Czasem bywa, że skrywamy pewne wydarzenia z przeszłości, które miały na nas ogromny wpływ. Rzutuje to na nasze zachowania, warto więc czasem zastanowić się nad tym i być nieco bardziej delikatnym w relacjach…

 

Autor o wielu problemach stara się mówić w „Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie” otwarcie. Co ważne podejmuje również temat straty…

 

Myślę, że rzeczywiście„Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie” jest to godna uwagi lektura, która nie tylko będzie atrakcyjna pod względem graficznym, ale przede wszystkim, treściowym. Bardzo polecam!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Zaginione Wesołe Miasteczko

Additional Info:

 • Scenariusz: Michael Moreci
 • Rysunek: Sas Milledge
 • Tłumaczenie: Alicja Laskowska
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 192
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328156432
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial