Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

InwestyGatory. Tom 2. Pełne zanurzenie

Opis:

Uleczkaa38

  Macie ochotę na zwariowaną, przezabawną, komiksową opowieść z mówiącymi zwierzętami, kryminalnymi zagadkami i wielką przygodą w roli głównej...? Oczywiście, że tak! I tak się składa - zupełnym przypadkiem, że mam oto dla was idealną prepozycję w tym względzie, czyli komiks pt. „InwestyGatory. Pełne zanurzenie”, który ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Jaguar. Zapraszam do poznania recenzji tej pozycji.

 

 Oto nasi dwaj dzielni detektywi-aligatory w osobach Mango i Brasza, stają przed kolejną trudną misją. Tym razem starają się powstrzymać knowania przebiegłego Krakerdyla, który planuje wielką powódź dla całego miasta! Mango i Brasz, chcąc powstrzymać byłego agenta T.R.O.P.-u., przemierzają podmiejskie kanały..., jednakże jeden niefortunny wypadek sprawi, że cała wina za wielką katastrofę spadnie na nich dwóch. Tym samym obojgu nie pozostaje nic innego, aniżeli walczyć o dobre imię i utracone miejsce w policji...

 

 Kolejny raz mamy okazję wkroczyć do niezwykle ciekawego, bajkowego, zantropomorfizowanego świata tego cyklu, gdzie króluje akcja, przygoda i oczywiście humor. I kolejny też raz mamy przyjemność obserwować niezwykłe losy przesympatycznych, krokodylich detektywów, którzy stawiają czoła złu i mimo najlepszych chęci, pakują się w nie lada kłopoty. I mamy tu pokaźną dawkę fantastyki, moc świetnego dowcipu, sceny zapierające dech w piersiach, jak i też piękny morał, który objawia się nam na końcowych stronach.

 

Sympatyczni bohaterowie, intrygujący świat zwierząt, ludzi, wynalazków i fantastyki, jak i wreszcie bardzo ciepłe, familijne emocje – to kolejne ważne atuty tej komiksowej opowieści, które w dużej mierze tworzą niezwykły klimat tego komiksu – w mej ocenie kluczowy w tym, by oceniać i odbierać go tak pozytywnie.

 

 Podobnie, jak to miało miejsce w pierwszym tomie, tak i tym razem oczarowuje nas ilustracyjna strona tego komiksu. To poprowadzona prostą kreską, ładna dla oka, cartoonowa klasyka, podana dodatkowo w bardzo komediowej postaci. I nie wątpliwie ma to swój niezaprzeczalny urok, zwłaszcza dla młodego odbiorcy, który odnajdzie się perfekcyjnie właśnie w takiej konwencji. Oczywiście mamy tu także ładne dla oka kolory, które dopełniają sobą pozytywnej całości dzieła.

 

Oczywiście jest to propozycja dla tych miłośników komiksu, którym blisko jest do takich serii jak „DogMan” i „BatPig”, gdyż jest to dokładnie ta sama konwencja połączenia komedii, bajki i przygody w spójną, pozytywnie zakręconą, fantastyczną całość. I w mej ocenie udało się to osiągnąć tu w naprawdę świetnym stylu, dzięki czemu wszyscy fani takich komiksowych klimatów powinni być w pełni usatysfakcjonowani tym czytelniczym spotkaniem.

 

Spotkanie to upływa nam zaś w błyskawicznym tempie, z wielkim zaangażowaniem w losy bohaterów i ciekawością tego, jak się to wszystko zakończy. Faktem jest bowiem to, że jeśli już wczytamy się w tę opowieść i damy się jej porwać, to wówczas nie mamy najmniejszej ochoty przerywać tej lektury. To zaś przekłada się na świetną zabawę, znakomitą rozrywkę i bardzo mile spędzony czas – tak naprawdę bez względu na to, ile mamy lat.

 

Rzecz całą reasumując – komiks „InwestyGatory. Pełne zanurzenie”, to kolejna udana odsłona tej serii, która oferuje nam nowe przygody krokodylich detektywów, ogromną porcję humoru, jak i oczywiście wielką przygodę spod znaku widowiskowej fantastyki. Ważne jest również to, że możemy śmiało zasiąść do lektury tej pozycji bez znajomości pierwszego tomu. Ze swej strony gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

InwestyGatory. Tom 2. Pełne zanurzenie

Additional Info:

 • Scenariusz: John Patrick Green
 • Rysunek: John Patrick Green
 • Tłumaczenie: Anna Lewicka
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: Investigators. Take the Plunge
 • Tytuł Serii: InwestyGatory
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 204
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788382661354
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,90 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial