Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Kaczogród. Ogromna Maszyna I Inne Historie Z Lat 1959–1960

Opis:

Uleczkaa38

  „OGROMNA MASZYNA” - pod tym jakże zagadkowym tytułem kryje się kolejna odsłona komiksowej serii „Kaczogród”, przyjmująca jakże już daleki numer siedemnastego tomu. I jak nie trudno się domyśleć, na jej 240 stronach będą czekać na nas kolejne epickie i przezabawne przygody całej kaczej ferajny - na czele ze Sknerusem, Donaldem, jego siostrzeńcami, czy też zwariowanym Diodakiem. Pozycja ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Przygodą, ach przygodą wita nas ta komiksowa opowieść, by wspomnieć chociażby o kilku z nich... I tak też mamy tu chociażby rzucone Sknerusowi wyzwanie względem tego, kto jest naprawdę najbogatszym mieszkańcem tego disnejowskiego świata...; kolejno historię o podstępnym planie Braci Be, którzy chcąc okraść wielski skarb Sknerusa wykorzystują w tym celu pewną wielką, tytułową maszynę...; dalej opowieść o niefortunnym wynalazku Diodaka, który miał uciszyć siostrzeńców Donalda, ale przyniósł całą masę kłopotów...; następnie relację o podwójnej randce Donalda i Daisy, która zakończy się pewnym tanecznym konfliktem...; czy też choćby historię o podjęciu przez Donalda pracy nocnego stróża w Muzeum Figur Woskowych, która okaże się niezwykle przerażającą... Oczywiście, to tylko kropla z morza barwnych, kaczych opowieści, jakie wypełniają sobą ten album.

 

 To naprawdę nigdy się nam nie znudzi! Nie znudzą się kolejne zwariowane przygody kaczych bohaterów, nieustanny zachwyt Sknerusa nad bogactwem i próby jego przejęcie przez złych złodziei, niefortunne decyzje Donalda, który zawsze pakuje się w wielkie kłopoty, zabawne sceny z udziałem chyba najbardziej rozsądnych w tej familii siostrzeńców Donalda, czy też wreszcie ten świetny, familijny humor. Nie znudzi się nam także nigdy twórczy geniusz Carla Banksa - artysty sztuki komiksu, który w dużej mierze uczynił tych kaczych bohaterów tak sławnymi na całym świecie. 

 

 Wszystko tu jest niezwykle smakowite... - począwszy od naprawdę ciekawych, niedługich historii, które rozśmieszają i ekscytują..., poprzez spotkanie z doskonale nam znanymi postaciami, ale też i nowymi bohaterami, którzy wnoszą wiele dobrego do tych opowieści..., a kończąc na tym jakże pięknym, disnejowskim klimacie, który przywołuje wspomnienia tyleż względem komiksów, co i telewizyjnych kreskówek. Do tego mamy tu absolutnie bezpieczną dawkę przygodę, gdzie nie ma przemocy, co  na pewno ucieszy rodziców dziecięcych czytelników tego komiksu. 

 

 Pięknie jest także na polu ilustracji, gdzie to Carl Banks stworzył bardzo klimatyczne, szczegółowe i poprowadzone klastyczną, cartoonową kreską, znakomite rysunki. One są po prosu ładne dla oczu i do tego utrzymane w „kaczym” klimacie, a całości jakże pozytywnego efektu dopełnia bogactwo ładnych kolorów. I nie sposób nie odnieść też wrażenia, że dawniej rysowało się inaczej…, i chyba po prostu piękniej…

 

Lekturę tego albumu można odbywać na dwa sposoby – albo od razu jako całość, albo też dawkować dobie po 3, 4 historyjki dziennie, ciesząc się ich fabularną jakością, różnorodnością, humorystyczną wymową. Jakkolwiek postąpimy, będzie dobrze, gdyż spotkanie z tym komiksem zapewnia nam wielkie emocje, gwarantuje przednią zabawę i niesie wyśmienitą, bajkowo-komiksową rozrywkę. I zapewniam was o tym, że niezależnie od wieku, będziecie bawić się tu cudnie.

 

Słowem podsumowania – komiksowy album „Kaczogród. Ogromna maszyna”, to kolejna udana, mająca sobą wiele do zaoferowania i elegancko wydana odsłona tej serii. To humor, przygoda, zwariowana akcja i ciepłe, familijne emocje. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, podobnie jak i po poprzednie części tego komiksowego cyklu. Polecam – naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kaczogród. Ogromna Maszyna I Inne Historie Z Lat 1959–1960

Additional Info:

 • Scenariusz: Carl Barks
 • Rysunek: Carl Barks
 • Tłumaczenie: Marcin MortkaJacek Drewnowski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Serii: Kaczogród
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 240
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328155077
 • Cena Z Okładki: 79,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial