Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Książęta Demony. Malagate, Zwany Potworem

Opis:

Uleczkaa38

 "KSIĄŻĘTA DEMONY. MALGATE, ZWANY POTWOREM" - pod tym jakże ciekawym i wielce wymownym tytułem kryje się druga odsłona świetnego, komiksowego cyklu science fiction o świecie odległej przyszłości,  w którym nastaje czas wielkiej zemsty. Pozycja ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont, zaś ja mogłam ją dla was zrecenzować dzięki portalowi Sztukater.pl

 

 Kirt Gerson - główny bohater tej opowieści, kontynuuje swoją wendetę na tych, którzy przed laty doprowadzili ido śmierci jego bliskich. Na jego liście śmierci znajduje się również Attela Malagate - potworny i potężny książę. Sytuacja jednakże wielce się komplikuje wraz z chwilą, gdy Malagate każe porwać przyjaciółkę Kirta - Pallis. Teraz ten musi zrobić wszystko, by tak uwolnić kobietę, jak i również dokonać zemsty na jej porywaczu. Rozpoczyna się gra, śmiertelna gra...

 

 Jean-David Morvan - twórca tej opowieści, zabiera nas za jej sprawa do mrocznego świata komiksowego science fiction, gdzie mamy przyjemność obserwować rzeczywistość niezwykle rozwiniętej technologii, kosmicznych i nierzadko potwornych ras, jak i też skomplikowanej oraz brudnej polityki. Oczywiście nie brakuje tu także wartkiej akcji, wielkiej przygody i mocnych emocji, które udzielają się nam strona po stronie.

 

 Główna oś wydarzeń tej relacji skupia się rzecz jasna na osobie Kirta Gersona, który rozpoczyna poszukiwania porwanej przyjaciółki, zyskuje cenne grono współtowarzyszy, jak i krok po kroku zbliża się do potwornego Malagate'a. I jest to naprawdę inteligentna, niejednokrotnie zaskakująca i efektownie poprowadzona relacja, w której dzieje się wiele, zawsze spektakularnie i w niezwykle klimatycznym stylu. To coś na wzór komiksowej space opery, ale przy tym spod znaku mrocznej opowieści.

 

 Ciekawie przedstawiają się ilustracje tego komiksu, które wykonał Paolo Traisci. To malownicze, rozrysowane z rozmachem i dbałością o każdy szczegół oraz poprowadzone dość surową kreską, rysunki. To także dobre kadrowanie, efektowność dynamicznych scen akcji i mrok, który objawia się na tyleż w samych rysunkach, co i przede wszystkim w bardzo ciemnych kolorach. I jeśli chodzi o mnie, to podobają mi się te ilustracje, które też pozostają na długo w pamięci.

 

 Na plus należy zaliczyć także inne, kluczowe elementy tego komiksu, by wspomnieć o kreacji charakternych bohaterów – na czele z nieodgadnionym, kryjącym wiele tajemnic i zarazem kierującym się honorem oraz współczuciem względem bliskich mu osób, Kirtem…; kolejno o stworzonej tu dla nas mrocznej, technologicznej, kosmicznej rzeczywistości w którą wierzymy i którą chcemy odkrywać w jak największym stopniu…; a kończąc na perfekcyjnie dozowanym napięciu, które tylko i wyłącznie wzrasta. I są tu jeszcze piękne sceny walki, które w mej ocenie usatysfakcjonuje każdego miłośnika dobrego i widowiskowego science fiction.

 

 Komiks ten nie należy do dzieł wielkich objętościowo, gdyż liczy sobie zaledwie 56 stron. Jednakże natężenie akcji, przygody, emocji i mocnych scen na nich sprawia, że wymowa tej opowieści jest większą i barwniejszą, niż ma to miejsce nierzadko w przypadku kilkuset stronicowych opowieści graficznych. To też świadczy o jakości tej pozycji, której lektura upływa nam w błyskawicznym tempie, gwarantując przednią zabawę i znakomitą rozrywkę.

 

 Rzecz całą reasumując – komiks „Książęta Demony. Malagate, zwany Potworem”, to udana, ciekawa i mająca wiele dobrego do zaoferowania kontumacja pierwszego tomu tego cyklu. Mamy tu mocne, w jakiejś mierze klasyczne, ale też zaskakujące pod pewnymi względami, komiksowe spojrzenia na mroczne science fiction. Jeśli zatem lubicie tego typu klimaty i macie ochotę na mile spędzony czas przy lekturze dobrego komiksu, to bez wahania sięgajcie po ten tytuł. Polecam.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Książęta Demony. Malagate, Zwany Potworem

Additional Info:

 • Scenariusz: Jean David Morvan
 • Rysunek: Paolo Traisci
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: La Geste des princes Démons vol. 2: Malagate le monstre
 • Tytuł Serii: KSIĄŻĘTA DEMONY
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 56
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328150430
 • Cena Z Okładki: 59,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial