Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Kleopatra

Image Gallery:

Opis:

Uleczkaa38

  W ramach znakomitej, komiksowej serii Wydawnictwa Scream Comics – „Oni tworzyli historię”, ukazała się właśnie kolejna wspaniała pozycja. Mowa tu o biograficznym albumie „Kleopatra”, który za pomocą słów i obrazów przedstawia życie jednej z najbardziej tajemniczych i charyzmatycznych kobiet starożytności. Zapraszam do poznania recenzji tej pozycji.

 

Zatem o Kleopatrze jest ta opowieść - o pięknej, niebezpiecznej i niezwykle inteligentnej królowej Egiptu, która była zarazem ostatnią władczynią tego państwa okresu hellenistycznego. I oto na kartach tej komiksowej pozycji poznajemy jej całe życie, począwszy od jej dzieciństwa i młodości, poprzez zdobywanie władzy i kreowania potęgi Egiptu, a kończąc na dramatycznych, ostatnich chwilach jej życia, które wciąż pozostają wielką tajemnicą. I nie zabrakło tu również najważniejszych chwil w życiu tej kobiety - na czele z kampanią w Aleksandrii oraz gorącym romansem z Markiem Antoniuszem, wokół których to skupia się główna oś fabularnej relacji.

 

Victor Battaggion zaprosił nas oto do spotkania z piękną, czarującą i zarazem niezwykle przebiegłą Kleopatrą. A spotkanie to jest naprawdę intrygującym, gdyż pozwalającym poznać nie tylko ogólny życiorys tej tytułowej bohaterki oraz najważniejsze decyzje i zdarzenia, które doprowadziły ją z chwil wielkiego triumfu wprost do upadku, ale też i ją samą - jako kobietę, królową, zręczną polityk. I obraz ten wydaje się być naprawdę przekonującym, szczegółowym, opartym na dostępnej nam dziś wiedzy, jak i również ze wszech miar przystępnym dla zwykłego czytelnika.

 

Mamy tu wojnę, politykę, zdrady i romanse... - czyli kwintesencję ludzkiego życia, które jednakże w tych starożytnych barwach jawi się szczególnie interesująco. Istotne wydaje się to, że autor zadbał tu o równe proporcje pomiędzy politycznym i osobistym życiem Kleopatry, co z jednej strony usatysfakcjonuje miłośników historii, a z drugiej sympatyków ciekawych życiorysów i wątków natury obyczajowej. I to też wydaje się decydować w dużej mierze o wielkości i jakości tego komiksu.

 

Wspaniale przedstawia się również ilustracyjne oblicze tego tytułu, które to stworzył Andrea Meloni. To malownicze, pociągnięte lekko surową kreską i przez bardzo realistyczne rysunki, które cechuje również dobre kadrowanie, duża szczegółowość oraz niezwykła emocjonalność przekazu, co widać przede wszystkim na twarzach bohaterów. Do tego mamy oczywiście bogactwo pięknych i różnorodnych kolorów, które dopełniają sobą pozytywnej całości dzieła. Warto wspomnieć tu także o efektownym wydaniu tej pozycji - duży format, twarda prawa, wysoka jakość papieru i druku.

 

To barwna i bardzo intrygująca opowieść, gdyż równie barwnym i intrygującym było życie samej Kleopatry. Czytając i oglądając tej komiks mamy szansę stać się w jakiejś mierze jego częścią, podziwiając losy tej kobiety, ale też i dzieląc z nią jej chwile szczęścia i dramaty. I można chyba pokusić się w tym miejscu o stwierdzenie, że Victorowi Battaggionowi udało się w pewnym sensu „odpomnikować” tę wielką postać, ukazując ją jako zwykłego człowieka, samotną kobietę i osobę, która z racji swojego pochodzenia i statusu nie mogła być nigdy w pełni szczęśliwą. I choć nie wiem, czy po lekturze tego komiksu wszyscy polubimy postać Kleopatry, to z pewnością lepiej ją zrozumiemy, a to już bardzo dużo…

 

Lektura tej opowieści jest ciekawą, niezwykle klimatyczną i porywającą już od pierwszych stron, gdyż w życiu Kleopatry – a tym samym w tej historii, działo się i dzieje bardzo wiele. To emocje, czasami chwile zabawnego uśmiechu, ale niekiedy także i autentyczny żal oraz współczucie, czyli doznania i przeżycia, wobec których nie można przejść zupełnie na chłodno. Efektem jest nasza wielka przyjemność i znakomita, czytelnicza rozrywka.

 

Komiksowa opowieść „Kleopatra. Oni tworzyli historię”, to rzecz piękna, znakomita i mająca sobą wiele dobrego do zaoferowania. To świetna biografia i zarazem pasjonująca, historyczno-obyczajowa relacja, którą doceni bardzo szerokie grono odbiorców. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten okazale wydany tytuł – naprawdę warto! 

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kleopatra

Additional Info:

 • Scenariusz: Victor Battaggion
 • Rysunek: Andrea Meloni
 • Tłumaczenie: Wojciech Birek
 • Wydawnictwo: Scream Comics
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Serii: Oni tworzyli historię
 • Gatunek: Komiks, Biografia
 • Liczba Stron: 56
 • Oprawa: Twarda
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788367161138
 • Cena Z Okładki: 64,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial