Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Kumpelki. Dzwonią Koleżanki

Image Gallery:

Opis:

Uleczkaa38

 Nieocenione i uwielbiane przez miłośników komiksów Wydawnictwo Egmont, ma oto kolejną wspaniałą propozycję - tym razem dla nastoletnich dziewcząt. Otóż ukazała się właśnie w naszym kraju pierwsza odsłona komiksowego cyklu „Kumpelki”, która to nosi interesujący i jakże życiowy tytuł -  „Dzwonią koleżanki”. Zapraszam do poznania recenzji tej pozycji, którą miałam przyjemność otrzymać od portalu Sztukater.pl

 

 Główną bohaterką opowieści jest Jessica - nastoletnia uczennica szkoły średniej, która ma mnóstwo koleżanek, kumpelek i przyjaciółek, jak i która zawsze znajduje się tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. I to właśnie codzienność - szkolna, domowa, czy też imprezowa tych bohaterek, wypełnia sobą kolejne strony tego komiksu. To zabawne i urokliwe sceny o wspólnych przygodach, nierzadkich kłótniach i wybaczeniach, zabawnym spędzaniu czasu, czy też próbach zrozumienia skomplikowanej natury chłopców, którzy wydają się być po prostu dziwni.

 

 Twórcą tej opowieści jest niezwykle doświadczony i ceniony komiksowy autor - Christophe Cazenove. I to doświadczenie przekłada się na bardzo przyjemną, zabawną, ale też i nie uciekającą od ważnych społecznych kwestii - m.in. odmienność, bieda, czy też samoakceptacja, komiksową opowieść. Najważniejsze wydaje się to, że w komiksie tym odnajdą wiele własnych i wspólnych spraw te osoby, dla których on powstał - nastoletnie dziewczęta. 

 

 I tak też mamy tu ciekawe, zabawne, w głównej mierze jednostronicowe historie, które przedstawiają główną bohaterkę i jej ogromne grono koleżanek - m.in. modelkę, gotkę, czy też chociażby maniaczkę sportu. I to też wydaje się być naprawdę znakomitym pomysłem autora, by w ten sposób prowadzić tę relację, zapoznawać nas z tą komiksową rzeczywistością oraz ukazywać zabawne sceny z życia nastoletnich bohaterek. Innymi słowy rzecz ujmując - jest ciekawie, klimatycznie i intrygująco do samego końca.

 

 Przyjemnie i udanie przedstawia się także ilustracyjna strona tego tytułu, która jest dziełem Philippe Fenecha. Otóż są to bardzo ładne dla oka, malownicze, pociągnięte płynną kreską i dobrze skadrowane rysunki, które cechuje rozmach, wielka szczegółowość i bardzo widoczny w każdej scenie humor. Do tego dochodzą piękne i idealnie dobrane kolory, które dopełniają sobą całości pozytywnego dzieła.

 

 Opowieść ta jest komedią dla nastolatków – obyczajową, przygodową i bardzo zabawną komedią, której to humor jest czasami nieco cięty, ale zawsze w granicach dobrego smaku. Jednocześnie jednak cieszy to, że autor wplata w tę stricte rozrywkową narrację także cenny elementy natury wychowawczej – docenienie piękna przyjaźni, przekonywanie o tym, iż każdy człowiek jest inny, ale zawsze wyjątkowy i równie ważny, czy też choćby przekazanie tej prawdy, że na prawdziwą miłość przyjdzie czas wtedy, gdy powinien. To rzeczy ważne i istotne szczególnie dla wiekowej grupy odbiorców tej opowieści – nastolatków.

 

 To przyjemnie, ciekawie i bardzo mile spędzony czas – lektura tego komiksu. I upływa nam ona w naprawdę szybkim tempie, czemu sprzyja konstrukcja tej opowieści oraz atrakcyjność jej fabuły, gdzie każda z zaoferowanym nam mini historii ma swój niepowtarzalny urok. Tym samym też czerpiemy z tego czytelniczego spotkania znakomitą rozrywkę.

 

 Słowem podsumowania – komiks pt. „Kumpelki. Dzwonią koleżanki”, to niezwykle udany początek tego komediowego cyklu dla nastoletniego czytelnika, który już teraz przekonuje nas sobą o tym, że stanie się on wielkim hitem. To humor, piękne i niejednokrotnie ważne emocje, wartka akcja i jakość ilustracyjnego rzemiosła – czegóż chcieć więcej…? Odpowiedzią niechaj będzie moja gorąca zachęta do tego, byście sięgnęli po ten tytuł. Polecam – naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kumpelki. Dzwonią Koleżanki

Additional Info:

 • Scenariusz: Christophe Cazenove
 • Rysunek: Philippe Fenech
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: Mes cops, vol. 1 - Les cops` a l`appel
 • Tytuł Serii: KUMPELKI
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 48
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328156074
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 29,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5,5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial