Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Sami. Klan Rekina

Opis:

Uleczkaa38

  Z wielką przyjemnością dzielę się z wami informacją, iż oto ukazała się w naszym kraju najnowsza i zarazem trzecia już odsłona znakomitego, komiksowego cyklu dla młodzieży – „Sami”. Opowieść ta nosi intrygujący tytuł „Klan Rekina” i wprowadza sobą naprawdę wielki zamęt w życie pięciorga młodych bohaterów tej historii. Tytuł ten ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Dodji, Leïla, Yvan, Camille i Terry - czyli nasi młodzi bohaterowie tej opowieści, decydują się na opuszczenie miasteczka Fortville, by tym samym sprawdzić, czy poza ich rodzinną miejscowością jest tak samo - brak jakichkolwiek ludzi, dorosłych ludzi. Wkrótce dostaną pierwszą z odpowiedzi, jak i też napotkają na swej drodze grupę innych dzieci - tytułowy Klan Rekina, który zamieszkuje opuszczony, piracki park rozrywki. I spotkanie to z pewnością nie będzie należeć do najmilszych...

 

 Fabien Vehlmann - francuski twórca tej komiksowej serii, kontynuuje oto swoją barwną opowieść o apokalipsie widzianej oczyma dzieci, wprowadzając ją jednocześnie na zupełnie nowe tory. To ważny, znaczący i potrzebny krok, który z jednej strony otwiera nowe fabularne ścieżki, zaś z drugiej czyni tę opowieść jeszcze ciekawszą i bardziej klimatyczną. Tom ten wydaje się być również przełomowym w zrozumieniu tego, czym jest owa apokalipsa.

 

 Fabułę tej historii wypełnia barwna relacja o losach naszych młodych bohaterów, którzy opuściwszy rodzinne miasteczko przeżywają moc niezwykłych przygód - tak przed spotkaniem nowej grupy, jak i już po odnalezieniu Klanu Rekina. I tradycyjnie też obok samej akcji mamy tu do czynienia również z niezwykle ciekawym spojrzeniem na zachodzące relacje pomiędzy bohaterami - tym razem na linii naszej piątki i nowych bohaterów,  a w szczególności przywódcy Klanu, któremu nie w smak jest przybycie piątki z Fortville. I dzieje się tu bardzo wiele, zawsze ciekawie i klimatycznie, zaś całość wieńczy mocny i dramatyczny finał.

 

 Kolejny raz nie zawodzi nas także ilustracyjne oblicze tego komiksu, gdzie to Bruno Gazzotti stworzył ładne dla oka, malownicze i pociągnięte lekką, choć też i nieco surową kreską, rysunki. Tym razem - w zgodzie z charakterem opowieści, przyjmują one klimatyczną, piracką postać, co także ma swój wieki urok. Ponadto mamy tu dobre kadrowanie, dbanie o każdy szczegół obrazka oraz bogatą paletę kolorów, które oczarowują nas od pierwszych chwil lektury.

 

Omawiając tę pozycję nie można nie wspomnieć o tym, że stanowi ona sobą jak dotąd najbardziej poważną i chyba także mroczną odsłonę tej serii. To oczywiście nadal fantastyczna bajka z pokaźną porcją humoru i pięknym morałem o wartości przyjaźni w tle…, ale konkretne sceny – zwłaszcza te na końcowych stronach, wskazują na to, że nie tylko szczęśliwe zdarzenia wypełniają i będą wypełniać losy tych młodych bohaterów, co ma swoje uzasadnienie w kontekście realizmu spojrzenia na tę - bądź co bądź, ludzką apokalipsę.

 

Lektura tego komiksu upływa nam w niezwykle szybkim tempie, gdy oto nawet nie zauważamy tego, jak szybko docieramy do ostatniej strony tej pozycji. I jest to zasługą naprawdę interesującej, zaskakującej i trzymającej w wielkim napięciu fabuły, która po prostu porywa nas od pierwszych chwil. I w tym kontekście pokuszę się o stwierdzenie, iż dla mniej jest to jak dotychczas najlepszy tom tej całej serii.

 

Komiksowa opowieść pt. „Sami. Klan Rekina”, to kolejna świetna odsłona tego cyklu, która zapewnia wielkie emocje i nie pozwala oderwać się od lektury choćby na krótką chwilę. Barwna fabuła, charakterni bohaterowie, niepowtarzalny klimat oraz piękne ilustracje – to wszystko czeka na was na zaoferowanych nam tu 48 stronach tej pozycji. Polecam – naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Sami. Klan Rekina

Additional Info:

 • Scenariusz: Fabien Vehlmann
 • Rysunek: Bruno Gazzotti
 • Tłumaczenie: Agata Cieślak
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: Seuls 3 - Le Clan du Reqiun
 • Tytuł Serii: SAMI
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 48
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328150850
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 29,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial