Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Tokyo Revengers - 5

Opis:

Uleczkaa38

  Jeśli stęskniliście się już za kolejną odsłoną mangowej serii o podróżach w czasie – „Tokyo Revengers”, to mam dla was dobrą wiadomość! Oto nakładem Wydawnictwa Waneko ukazała się właśnie najnowsza, piąta już część tej komiksowej serii, która za sprawą wartkiej akcji, wielkiej przygody i pięknych emocji udzieli odpowiedzi na najważniejsze pytanie - czy można zmienić przeznaczenie...? Zapraszam do poznania recenzji tej opowieści.

 

 Główny bohater tej komiksowej historii - Takemichi, próbuje za sprawą podróży w czasie zmienić bieg zdarzeń, by w ten sposób uchronić ukochaną od śmierci. Tym razem podróż w przeszłość wydaje się być wreszcie tą udaną, gdy oto po zapobiegnięciu śmierci Drakena powraca on do teraźniejszości, a tam spotyka swoją ukochaną  - Hinatę. Niestety, bardzo szybko okazuje się, że los nie chce pozwolić tak łatwo na zmianę przeznaczenia dziewczyny, a to oznacza kolejną konieczność zmiany przyszłości...

 

 Niniejszy, piąty tom tego cyklu kontynuuje barwną relację o próbie zmiany przeznaczenia w imię najpiękniejszego z uczyć - miłości. Kontynuuje za sprawą akcji, przygody, licznych zaskoczeń i dramatycznych scen... ale też i mocnych emocji, które w tym tomie wydają się być szczególnie ważne i istotne. W efekcie raz jeszcze mamy przyjemność cieszyć się lekturą intrygującej opowieści spod znaku fantastyki, sensacji, obyczajowej historii, ale też i czarnej komedii. 

 

 Na stronach tego komiksu dzieje się naprawdę wiele - powrót do teraźniejszości, nadzieja Takemichiego, rozczarowujące zderzenie z losem i kolejne próby zmiany przyszłości. To również szkolne życie bohaterów, wejrzenie w struktury przestępczych gangów oraz osobiste dramaty i chwile zwątpienia, które stają się udziałem głównego bohatera. I cała ta relacja jest poprowadzona w niezwykle inteligentny, przemyślany i dopracowany w każdym względzie sposób, prowadząc nas do mocnego, ale też i jakże gorzkiego finału...

 

 I dzieje się tu dobrze pod kątem scenariusza, przekonują nas do siebie kreacje bohaterów, jak i wreszcie nie możemy narzekać pod względem kreacji miejsca akcji - japońskiej, współczesnej i nie tylko, rzeczywistości. I to właśnie połączenie tych elementów daje nam całkiem zgrabną, potrafiącą do siebie przekonać i niezwykle klimatyczną opowieść. Oczywiście jest to raczej historia dla młodego i otwartego na fantastykę, czytelnika..., aczkolwiek znajdą tu dla siebie wiele dobrego również sympatycy obyczajowych historii.

 

 Ilustracje stoją także na wysokim, dobrym poziomie, gdzie to mamy charakterystyczną da mangi, lekko surową i zrazem wprawną kreskę, która pięknie rysuje przed nami sceny z życia bohaterów, oddaje w przekonujący sposób emocje na ich twarzach oraz klimat tej relacji. To także udane i zróżnicowane kadrowanie, duża szczegółowość oraz klimatyczne połączenie bieli i czerni – dwóch barw, które tworzą obraz tego komiksowego świata.

 

Oczywiście trzeba znać poprzednie odsłony tego cyklu, gdyż tylko w ten sposób odnajdziemy się w tych fabularnych zawiłościach, jak i zrozumiemy motywację bohaterów. Jeśli tak jest, to wówczas mamy przyjemność cieszyć się bardzo ciekawą, klimatyczną, nieprzewidywalną i trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, historią. Tym samym też lektura tego tytułu jest dla nas wielką przyjemnością i fascynującą przygodą.

 

„Tokyo Revengers” to dobra, przemyślana i przede wszystkim intrygująca pod kątem fabuły oraz emocji, komiksowa manga. Ogólnie zachwyca nas ta opowieść o podróżach w czasie, młodzieńczej miłości i stracie, która staje się udziałem jednego z bohaterów. Sięgnijcie po ten komiks - polecam, naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Tokyo Revengers - 5

Additional Info:

 • Scenariusz: Ken Wakui
 • Rysunek: Ken Wakui
 • Tłumaczenie: Wojciech Gęszczak
 • Wydawnictwo: Waneko
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Serii: Wojciech Gęszczak
 • Gatunek: Komiks, Manga
 • Liczba Stron: 186
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788382420845
 • Cena Z Okładki: 24,99 zł
 • Druk: Czarno-biały
 • Ocena: 5,5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial