Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Amazing Spider-Man 4. Ścigany

Opis:

Uleczkaa38

  Lato, czas wakacji, spokój i zapomnienie o wszelkich troskach codzienności... - to idealne okoliczności do tego, by sięgnąć po komiksową opowieść o superherosach, którzy mniej lub bardziej skuteczniej walczą ze złem. I właśnie w tym względzie mam dla was idealną propozycję i zachętę w jednym - recenzję świetnego komiksu pt. „Amazing Spider-Man. Ścigany”, który ukazał się oto teraz w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Siergiej Kravinoff wraz z grupą podległych mu złoczyńców kontynuuje swoją szaloną misję, jaką jest stworzenie kolejni z superbohaterow w zwierzęcym przebraniu. Jedną z ostatnich jego zdobyczy ma być nie kto inny, jak sam Spider-Man. I także oto rozpoczyna się czas polowania, walki o życie i docierania do prawdy o mocodawcach rosyjskiego szaleńca, który rozegra się pod kopułą nad Central Parkiem. Peter Parker vel Spider-Man będzie musiał podjąć to wyzwanie, którego ostateczna cena okaże się niezwykle kosztowną...

 

 Najnowsza praca Nicka Spencera nawiązuje w mocny sposób do klasyki komiksu, a dokładniej do znanej serii „Ostatnie łowy Kravena”, która święciła triumfy w latach 80-tych. I nie jest to żaden zarzut względem autora, gdyż pomysł ten okazał się znakomitym, przekładającym motywy tamtej historii na nowoczesny grunt komiksowej sztuki i zarazem nowych, zaskakujących rozwiązań fabularnych. Efektem jest opowieść więcej niż dobra, która intryguje, zaskakuje i cieszy od pierwszych chwil lektury.

 

 Pod względem fabularnym opowieść ta przedstawia się naprawcie ciekawie, gdzie to z jednej strony mamy nieustającą walkę w Central Parku - z udziałem Spider-Mana, wysłanników Kravinoffa (a choćby Sęp oraz Rhino) oraz innych znanych nam bohaterów, by wspomnieć chociażby o Black Cat..., zaś z drugiej mini historie o bohaterach z drugiego planu, gdzie warto wspomnieć choćby o świetnym spojrzeniu na losy Gibona (Martina Blanka), które są naprawdę zaskakującymi. Dzieje się tu wiele, nie ma mowy o choćby chwili monotonni, zaś całość wieńczy mocny i nieprzewidywalny finał.

 

 Bohaterowie są wyraziści, charakterni i przekonujący w swoich rolach - dotyczy to nie tylko samego Spider-Mana, ale też postaci z drugiego planu, by wspomnieć o Kravenie Łowcy, który powraca niejako zza grobu. Najważniejsze jest jednak to, że każdy z tych bohaterów pozwala poznać tu także nieco odmienne swoje oblicze - czy za sprawą wątkowych odskoczni, czy też czynów i decyzji, jakie tu podejmują. 

 

 Świat tego komiksu jest takim, jakim być powinien, czyli łączącym realizm z fantastyczną makabrą i grozą, gdzie to mamy rozmaite potwory, klony, roboty i oczywiście superbohaterów oraz ich antagonistów. Do tego jest także Nowy Jork z Central Parkiem w roli głównej, które to miejsce jawi się bardzo ciekawie, widowiskowo i monumentalnie. Innymi słowy rzecz ujmując, jest tu na czym oko zawiesić.

 

 Czas wreszcie na słów kilka o ilustracyjnej stronie tego albumu, czyli dziele trzech artystów kreski - Ryana Ottley, Humberto Ramosa, Gerardo Sandovala. To właśnie oni stworzyli tutaj niezwykle malownicze, ciekawie skadrowane i imponujące rozmachem, ilustracje. I to właśnie ów rozmach, bogactwo szczegółów na pierwszym i drugim planie oraz znakomicie uchwycony dynamizm scen akcji, wywiera tu na nas największe wrażenie. Całości pozytywnego efektu dopełnia bogata paleta ciemnych i jaskrawych barw, których mieszanka jest wielce efektowną.

 

 Ciekawa jest ta opowieść, którą czytamy z wielką przyjemnością, pełnym zaangażowaniem oraz swoistym podziwem dla Nicka Spencera – jest to bowiem jak dotąd jego najlepsza historia o Spider-Manie. To wszystko przekłada się zaś na naszą świetną zabawę i wielkie emocje, które towarzyszą nam od pierwszych stron lektury. Nie da się również ukryć, iż jest to jedna z bardziej nostalgicznych odsłon tej serii, co mnie osobiście bardzo cieszy.

 

 Słowem podsumowania – komiksowy album „Amazing Spider-Man. Ścigany”, nie zawodzi. Nie zawodzi na polu fabuły, kreacji bohaterów i miejsca akcji oraz emocjonalnej wymowy, gdzie jest czasami dramatycznie, sentymentalnie, niekiedy strasznie, a jeszcze innym razem zabawnie. To bardzo dobry i spełniający wszelkie oczekiwania, komiks. Polecam – naprawdę warto poznać ten tytuł.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Amazing Spider-Man 4. Ścigany

Additional Info:

 • Rysunek: Ryan OttleyHumberto RamosGerardo Sandoval
 • Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 4: Hunted
 • Tytuł Serii: MARVEL FRESH
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 300
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328154261
 • Cena Z Okładki: 89,99 zł
 • Papier: Zwykły
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial