Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Mulan (Komiks)

Image Gallery:

Opis:

Uleczkaa38

  Wszyscy kochamy bajki - powiedzmy sobie szczerze. Zagłębiając się bardziej w temat powiem, że wszyscy kochamy bajki Disney'a, które podziwialiśmy jako dzieci i które podziwiamy dziś jako nieco starsze dzieci. Dlatego też jestem pewna, że pokochacie komiksową opowieść pt. „Mulan”, która ukazała się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Jak zapewne już się domyślacie, opowieść ta stanowi komiksową wersję słynnej filmowej kreskówki o tym samym tytule, opowiadającej o barwnych przygodach pewnej niezwykle odważnej dziewczyny o imieniu Hua Mulan. To właśnie ona staje do walki w obliczu najazdu barbarzyńskich Hunów, przebierając się za mężczyzną, łącząc siły z pewnym zarozumiały Smokiem i sympatycznym świerszczem, jak i wreszcie wykazując wielką odwagą i wiarą w dobro, które może pokonać wszystko, co najgorsze...

 

 To piękna, niezwykle barwna i intrygująca baśń, której strony wypełnia wielka przygoda, wartka akcja oraz humor, któremu nie oprze się największy ponurak. I mamy tu tradycyjne bajkowej motywy, by wspomnieć o szlachetnej bohaterce, która zawsze kieruje się swoim serce, wszechobecnej magii - tym razem magii orientu, jak i też niezwykle cenny morał mówiący o tym, że nie płeć decyduje o bohaterstwie, ale odwaga i determinacja w działaniu.

 

 Fabularnie jest bardzo dobrze, gdyż po początkowym wprowadzeniu nas w realia tego baśniowego świata, mamy od razu całą serię barwnych wydarzeń - wstąpienie do armii Mulan pod przebraniem mężczyzny, jej spotkanie ze Smokiem i świerszczem, oraz walka, którą wygrywa tyleż odwagą, co i właśnie sprytem. Tu nieustannie coś się dzieje, każda strona wita nas nową przygodą, zaś całość wieńczy piękny i niezwykle poruszający finał.

 

 To również niezwykła wyprawa do Chin - dawnych Chin, która pozwala poznać nam odległe dzieje tego kraju, jego jakże bogatą kulturę z mitami i legendami na czele, jak i też chociażby specyficzne obyczaje, które wiążą się chociażby ze stosunkami dziecka względem swoich rodziców lub starszych osób. I jestem w pełni przekonana, że każdy młody czytelnik będzie chłonął tę wiedzę o Chinach z olbrzymim zaciekawieniem i nie mniejszym zaintrygowaniem.

 

 Bardzo ładnie przedstawiają się ilustracje tego komiksu, które przypominają sobą filmowe kadry. To nieco surowa ale i zarazem lekka kreska, rozmach na pierwszym i drugim planie, bardzo dobre kadrowanie, zauważalna szczypta dowcipu, jak i wreszcie bogactwo rozmaitych kolorów, którym nie można się oprzeć. Ilustracje te budują również ten niepowtarzalny, baśniowo-orientalny klimat, który wypełnia sobą każdą ze stron tego komiksu.

 

Jak przystało na dobrą baśń, opowieść ta bawi czytelnika, raczy niezwykłymi doznaniami, przeżyciami i emocjami oraz zapewnia mu przyjemnie spędzony czas. Nie możne być inaczej, gdyż oto historia ta jest po prostu ciekawą w tym swoim połączeniu chińskiej legendy z fantastycznymi motywami – choćby Smokiem na czele, co daje finalnie naprawdę znakomitą relację, która w mej ocenie może zachwycić tak dziecięcego, jak i starszego odbiorcę.

 

Komiksowa opowieść pt. „Mulan” jest dokładnie tym, czego tylko moglibyśmy od tej pozycji oczekiwać. To mądra, ekscytująca, świetnie wykonana i niosąca ważną życiową prawdę baśń, która w mej ocenie nie ma słabych stron. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten komiks, który dzieciom oferuje przednią zabawę, zaś dorosłym pomaga znów poczuć się dziećmi. Polecam – naprawdę warto poznać ten baśniowy komiks!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Mulan (Komiks)

Additional Info:

 • Scenariusz: Gregory EhrbarBob Foster
 • Rysunek: Mario Cortés
 • Tłumaczenie: Mateusz Lis
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Serii: KLASYCZNE BAŚNIE DISNEYA W KOMIKSIE
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 64
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328159648
 • Cena Z Okładki: 24,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5,5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial