Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Batman Death Metal. Tom 4

Opis:

Uleczkaa38

 Nakładem Wydawnictwa Egmont Polska ukazała się właśnie najnowsza i zarazem już czwarta odsłona znakomitej, komiksowej serii „Batman Death Metal”. Komiks ten oznacza sobą również koniec tego cyklu, który przedstawiał nam obraz multiwersum superbohaterów z rozmaitymi wcieleniami Batmanów, na czele. Zapraszam do poznania recenzji tej pozycji.

 

 Klęska, porażka, zapowiedź najgorszego... - tak czują się bohaterowie tej historii, z Batmanem, Supermanem i Wonder Women, a nawet i samym Lexem Luthorem, którym nie udało powstrzymać się Najmroczniejszego Rycerza, czyli Batmana Który Się Śmieje. Oto jednak pojawia się jeszcze jedna, mała iskierka nadziei, gdy do walki po stronie superbohaterów staje ktoś, kogo nikt nie mógłby się spodziewać. I tak też nadciąga czas wielkiej, ostatecznej konfrontacji, której wynik zadecyduje o losie i przyszłości wszystkich wersji rzeczywistości...

 

 Scott Snyder, Joshua Williamson, James Tynion IV - czyli naprawdę uznany zespół twórców tej opowieści i zarazem całego niniejszego cyklu, doprowadza tę historię do końca - mocnego, spektakularnego i niezwykle klimatycznego końca. I trzeba obiektywnie przyznać, iż czyni on to w naprawdę dobrym stylu, oddając w nasze ręce inteligentną i zarazem dopracowaną w każdym względzie historię, w której pojawiają się wszyscy najważniejsi bohaterowie, jacy przewinęli się przez ten cykl.

 

 Fabularnie jest dobrze, klimatycznie i idealnie rozpisanie na poszczególne role - czy to pomiędzy Batmanem, Supermanem, czy też Wonder Women, gdzie to każde z nich ma swój istotny wątek i znaczenie. Ponadto autorom udało się tu wypośrodkować idealnie ciężar pomiędzy walką i akcją, a równie ciekawie zarysowanymi relacjami pomiędzy bohaterami, gdzie to niegdyś dawni wrogowie zawieszają broń na potrzeby walki o wspólną, względnie normalną przyszłość. I jest wreszcie finał - ekstremalnie widowiskowy, mroczny i zarazem niezwykle nieprzewidywalny.

 

 Bardzo efektownie przedstawia się także ilustracyjna szata tego tytułu, gdzie to wykazali się tacy znani mistrzowie kreski, jak m.in. Greg Capullo, Yanick Paquette, Brian Hitch, To perfekcja prowadzenia płynnej kreski właśnie, dbałość o drobiazgi i detale, znakomite tuszowanie oraz przekonujące przedstawianie dynamicznych scen akcji. Całości dzieła dopełnia dobre kadrowanie oraz bogactwo kolorów - z przewagą czerwieni, żółci i czerni, aczkolwiek nie brak tu także i innych, często bardzo jaskrawych barw.

 

Mamy tu zatem wszystko to, co tego typu opowieść komiksowa winna zawierać – dynamiczne sceny walki z udziałem pojedynczych bohaterów oraz wielkie, epickie bitwy…; trudne i skomplikowane relacje pomiędzy postaciami, z których wielu było jeszcze wczoraj jawnymi wrogami…; jak i wreszcie kolejno odkrywane elementy tych wielu światów superbohaterów, z których każdy wydaje się być równie interesującym. Oczywiście nie zabrakło tu także szczypty czarnego humoru, którego obecności nie można nie docenić.

 

Opowieść ta liczy sobie niemalże 300 stron, których lektura upływa nam jednak w iście błyskawicznym tempie. Przede wszystkie dzieje się tu bardzo wiele i niemalże jednocześnie, dzięki czemu nie ma mowy o jakiejkolwiek nudzie, stagnacji, czy też wtórności scen, gdyż zawsze jest ciekawie i inaczej. To przekłada się z kolei na naszą autentyczną przyjemność, świetną zabawę, wielkie emocje i pełne zaangażowanie w losy bohaterów.

 

Komiks „Batman Death Metal 4”, to kolejna znakomita odsłona tej świetnej serii, która udziela wielu ważnych odpowiedzi, zapewnia moc doznań i emocji, jak i wreszcie oddaje sobą tę fantastyczną, wojenną i psychologiczną wielkość całego Uniwersum. To również jakość na polu treści i ilustracji, której po prostu nie można nie docenić. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Batman Death Metal. Tom 4

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial