Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Kumpelki. Dzwonią Koleżanki

Image Gallery:

Opis:

Michał Lipka

 Christophe Cazenove powraca z nową serią. Tym razem mowa o „Kumpelkach”, opowieści w sam raz dla miłośników takich tytułów twórcy, jak „Sisters”. Czyli zabawnej opowieści o relacjach międzyludzkich w sam raz dla całej rodziny.

 

Jessica to uczennica szkoły średniej. I to uczennica, która na brak znajomych nie może narzekać. Kumpelki ją otaczają, potrafią bawić, ale i wzruszać. Z tymi może się zabawić, tym zazdrości, jeszcze inne podziwiać, kolejnym się zwierzać. A chłopakom chciałaby się podobać, nawet jeśli wydają się jej zupełnie obcy. A my obserwujemy jej losy, poznając coraz lepiej ją i jej świat.

 

Scenarzysta serii, Christophe Cazenove, to autor, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. W końcu doskonale znany jest polskim czytelnikom z serii takich, jak „Sisters”, „Kasia i jej kot”, nowych tomów „Ptysia i Billa” czy „Małych bogów”. Pisał już o relacji sióstr, psotnych dzieci-bóstw czy dziecka / rodziny i zwierzęcia. A teraz oferuje nam historię o przyjaźni, bardziej skierowaną do nastoletnich dziewczyn, ale wciąż dobrze nadającą się dla całej rodziny.

 

Jak zawsze, tak i teraz Cazenove serwuje nam kawał uroczego, zabawnego i interesująco komiksu. Nie ma tu ciętej satyry, która dodałaby całości mocy, ale i tak czytanie perypetii nastoletnich bohaterek daje sporo przyjemności, nawet jeśli jest to głównie lekka i niezobowiązująca lektura, jaka najbardziej spodoba się grupie docelowej, znającej te problemy i sytuacje ze swojej obecnej codzienności. Ale, jak zawsze, nie tylko ta grupa będzie czerpała przyjemność z lektury, bo to rzecz dla całej rodziny i każdy, kto był albo będzie nastolatkiem, czyli każdy, pod warunkiem, ze lubi familijne komiksy humorystyczne, odnajdzie tu coś ze swojego życia, a tym samym i znajdzie coś dla siebie.

 

Do tego dochodzi sympatyczna, lekka, prosta i pełna uroku szata graficzna, w połączeniu z wpadającym w oko kolorem, która dobrze to wszystko uzupełnia. O samym wydaniu warto wspomnieć właściwie tyle, że jak zawsze w przypadku Egmontu jest ono ładne i nie mam właściwie żadnych zastrzeżeń co do niego. Choć nie zaszkodziłoby, gdybyśmy „Kumpelki” dostali w jakiejś zbiorczej edycji, w większej porcji komiksu na raz.

 

Każdy, kto polubił poprzednie komiksy autora, albo po prostu każdy, kto lubi familijne opowieści obrazkowe europejskich twórców, będzie zadowolony. Jest się z czego pośmiać, jest co poczytać, jest też w tym sporo prawdy. A i na nutę dydaktyzmu miejsce również się znalazło.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kumpelki. Dzwonią Koleżanki

Additional Info:

 • Scenariusz: Christophe Cazenove
 • Rysunek: Philippe Fenech
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Serii: KUMPELKI
 • Gatunek: Komiks, Dla Młodzieży
 • Liczba Stron: 48
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328156074
 • Cena Z Okładki: 29,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 4/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial