Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Boskie Łuski

Opis:

Michał Lipka

 Przyznam, że nie tego spodziewałem się po tej mandze. Tego, czyli boy love. Opis nic takiego nie sugerował, może szata graficzna trochę skojarzeń nasuwała, ale to o niczym nie świadczyło. A okazało coś innego. Bywa. Przeczytałem i chociaż targetem tej opowieści nie jestem, chyba śmiało mogę powiedzieć, że grupie docelowej rzecz przypadnie do gustu.

 

Poznajcie Chiharu, to młody pisarz, który, jak wielu autorów, zmuszony jest radzić sobie z brakiem natchnienia. Chęci do pisania też zresztą mu brak. Co może pomóc? Odpoczynek na pewno nie zaszkodzi, więc Chiharu zostawia swoje dotychczasowe życie i rusza w rodzinne, wiejskie strony, ale jeszcze nie wie, co tam będzie na niego czekało! Kiedy znajduje nieprzytomnego mężczyznę, nie może wiedzieć z kim ma do czynienia, ani jak bardzo wpłynie to na jego życie!

 

Abstrahując od tego wszystkiego, co napisałem już we wstępie, sama historia jest prosta i typowo skrojona. Takich historii mamy sporo, nie mówię tylko o boy love, w końcu połączenie człowieka i jakiegoś bytu nadnaturalnego to samograj. Mieliśmy już człowieka i bóstwa (rozbrajające „Oh! My Godess”), człowieka i ducha (świetna „Niepamięć panny zmierzchu”) czy człowieka i demona („Herezja miłości”). A to tylko kilka spośród licznych przykładów. Tym razem rzecz jest jednak ostrzejsza i bardziej hermetyczna, że tak to ujmę.

 

Poza tym to po prostu lekka historia, z nutą fantasy, bardziej jednak nastawiona na miłosno-obyczajowe elementy, niż fantastykę. Czyta się to szybko i lekko, a wszystko, co znajdziecie na stronach, skierowane jest do fanów tego konkretnego typu opowieści. Ponad gatunkowe i podgatunkowe ramy się nie wznosi, schematów nie odrzuca, novum nie szuka, ale idzie drogą oferującą miłośnikom dokładnie to, czego oczekują i się spodziewają.

 

Dobra jest tu strona graficzna. Lekka, przyjemna kreska i udany design postaci, rysunki zresztą dobrze oddają emocje bohaterów. Tu też wszystko, jest takie, jak być powinno i jakiego się oczekuje, z kreską ciążącą ku bardziej szojkowej estetyce, ale na to właśnie fani czekają, prawda?

 

I chociaż, jak mówiłem na wstępie, sama manga tematyką nie trafiła w mój gust, jest tytułem całkiem niezłym. Nie do końca spełnionym, ale i nierozczarowującym. Miłośnicy gatunku będą więc zadowoleni.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Boskie Łuski

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Meguru Hinohara
 • Rysunek: Meguru Hinohara
 • Tłumaczenie: Ewa Wachol
 • Wydawnictwo: Waneko
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: 神様のウロコ #1
 • Gatunek: Komiks, Manga
 • Liczba Stron: 194
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788382422658
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 3,5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial