Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Pikapidula Tom 2 Jupijajej

Opis:

Uleczkaa38

   Mała dziewczynka, jej rezolutny piesek i leniwa świnka morska - czyli bohaterowie znakomitej, komiksowej opowieści dla dzieci pt. „Pikapidula” - powracają! Powracają za sprawą premiery najnowszej odsłony cyklu Agnieszki Surmy, która tym razem nosi wielce intrygujący tytuł „Jupijajej”! Komiks ten ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont Polska.

 

 Wakacje, czas letnich wyjazdów i wspaniałych chwil spędzanych gdzieś nad morzem lub w górach... Niestety w przypadku uroczej Ady - nie tym razem, gdyż oto wobec remontu w rodzinnym domu musi ona zadowolić się wyjazdem do dziadków na wieś... Na miejscu szybko się jednak okaże, że ów pobyt może być naprawdę świetną przygodą, gdy wraz ze swoim psem i świnką morską będą mogli poczuć się jak na najprawdziwszym Dzikim Zachodzie, gdzie są konie, kowbojskie stroje oraz... pobliskie plemię Indian...

 

 Niniejsza pozycja stanowi sobą zabawną, klimatyczną i na wskroś bajkową opowieść komiksową o wakacjach na wsi. Opowieść, która oczarowuje nas swoim klimatem, pięknymi ilustracjami i przede wszystkim kreacjami bohaterów, gdzie mamy rezolutną i bujającą w obłokach Adę, jej zawsze chętnego do zabawy pieska i marzącą o pełnym brzuszku i chwili spokoju, morską świnkę. To humor, wspaniała pochwała rodziny i przyjaźni oraz docenienie naszej polskiej natury, w jednym!

 

 Fabułę komiksu tworzą kolejne losy i przygody Ady, która wraz ze swoim zwierzyńcem udaje się do dziadków na wieś. Tam przeżywa moc niezwykłych przygód, podczas których to m.in. poznaje okolice, jej mieszkańców i odwiedza westernowe ranczo, które specjalnie dla niej stworzył jej ukochany dziadek. A potem…, a potem nastaje czas Dzikiego Zachodu z konną jazdą na czele, listem gończym za świnką morską, czy też konfrontacją z pobliską grupą roztańczonych Indian. To wartka akcja, zaskakujący rozwój zdarzeń i moc ciepłego, familijnego humoru.

 

 Równie udanie przedstawia się ilustracyjne oblicze tego tytułu, o które to również zadbała pani Agnieszka Surma. A stworzyła tu ona bardzo bajkowe, malownicze, pociągnięte lekką i płynną kreską oraz niezwykle klimatyczne, rysunki. Cechuje je prostota, pokaźna porcja humoru oraz piękne i idealnie dobrane kolory, gdzie to okazale jawi się tyleż polski krajobraz wsi, co i postacie bohaterów. I jestem absolutnie przekonana o tym, że owe ilustracje oczarują i zachwycą sobą każdego dziecięcego czytelnika.

 

 Opowieść ta bawi, rozśmiesza i cieszy odbiorcę – to rzecz oczywista. Jednocześnie jednak stanowi ona sobą ważną lekcję tego, że nie zawsze najdalsze podróże są najciekawsze, ale właśnie te do najbliższych nam osób, które uczynią wszystko to, co w ich mocy, byśmy czuli się szczęśliwi. To piękna i cenna lekcja życia oraz pochwała najważniejszej rzeczy w życia każdego człowieka – rodziny. Dla dorosłych czytelników będzie to również sentymentalna podróż do czasów ich dzieciństwa i wakacyjnych wojaży u dziadków na wsi.

 

 Spotkanie z tym komiksem upływa nam w iście błyskawicznym tempie i nieustającą przyjemnością, gdy oto śledzimy kolejny losy Ady, zaśmiewamy się z jej przygód i zabawnych scen z udziałem jej ukochanych zwierzaków oraz podziwiamy pięknego polskiego, Dzikiego Wschodu. To wszystko oferuje nam sobą ta komiksowa opowieść, która ma wszelkie elementy i atuty ku temu, by oczarować sobą każde dziecko. Z tych wszystkich względów gorąco zachęcam was do sięgnięcia po komiks „Pikapidula. Jupijajej”, przy którym na pewno nie będziecie się nudzić. Polecam – naprawdę warto!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Pikapidula Tom 2 Jupijajej

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Agnieszka Surma
 • Rysunek: Agnieszka Surma
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 10/2021
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 48
 • Format: 170x260 mm
 • ISBN: 9788328134744
 • Cena Z Okładki: 24,99 zł
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial