Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Wujek Sknerus I Kaczor Donald Tom 8 Ucieczka Z Zakazanej Doliny

Opis:

Panna Zuzanna

Seria komiksów o Kaczorze Donaldzie znana jest większości z nas. Słynny kaczor i jego Wujek Sknerus dali się poznać szerokiej rzeszy publiczności zarówno dzięki serii komiksów Carla Barksa, jak i słynnej kreskówki. Dlatego jeśli jesteście fanami serii, bez wahania sięgnijcie po komiks „Wujek Sknerus i Kaczor Donald Ucieczka z Zakazanej Doliny”, która to jest 8 tonem serii napisanej przez Dona Rosa. Jeśli do tej pory nie czytaliście żadnego komiksu tego autora, pora nadrobić zaległości. Jeśli je znacie, do czytania na pewno nie trzeba was namawiać.

 

„Wujek Sknerus i Kaczor Donald” to komiks dla całej rodziny. Dobrze będą bawić się przy nim zarówno duzi, jak i mali, bo jest to lektura, która przenosi człowieka w świat fantazji. Lektura ta jest z kolei swoistym hołdem, jaki autor składa legendarnemu już Carlowi Barksowi, który stworzył znanych na całym świecie kaczych bohaterów. W „Ucieczce z Zakazanej Doliny” autor posłużył się utartym, ale i sprawdzonym schematem. Wujek Sknerus to dusigrosz o pazernej duszy, który poprzez swoje skąpstwo i chorobliwe zamiłowanie do złota uprzykrza życie Kaczorowi Donaldowi. A przy okazji także jego uroczym siostrzeńcom, czyli Dyziowi, Hyziowi oraz Zyziowi. W tym tomie mamy jednak okazję dowiedzieć się nieco więcej o młodym Sknerusie, dzięki retrospekcji i przeniesieniu akcji do czasów, gdy Sknerus dopiero stawał się swoją późniejszą wersją.

 

Losy bohaterów wplecione zostają w wydarzenia mające znaczenie na skalę światową, co sprawia, że książkę czyta się z wypiekami na twarzy. Dzieje się tu naprawdę wiele, zarówno od strony tekstowej, jak i graficznej. Zarówno pierwszy plan, jak i drugi zagospodarowany jest z dużą szczegółowością oraz dbałością o każdy detal, co w połączeniu z ciekawą historią pełną sytuacyjnego humoru oraz gagów powoduje, że komiks czyta się błyskawicznie. Wartka akcja, ciekawie zarysowane historie plus bohaterowie pełni emocji, to z pewnością przepis na sukces. Autorowi udało się zbudować postacie niezwykle kolorowe. Są one bardzo charakterystyczne i mocno zarysowane dzięki budowaniu ich charakterów na charakterologicznych kontrastach, a także na stereotypach. Ciekawym zabiegiem jest również nawiązywanie do dzieł popkultury oraz kultury i adaptowanie ich na kaczy styl. W ten sposób bawi się świetnie i młody czytelnik i starszy, który doszukiwać będzie się podtekstów i nawiązań wprost do otaczającej rzeczywistości. To naprawdę przednia zabawa.

 

„Ucieczka z Zakazanej Doliny” to komiks nawiązujący do klasyki, lecz posiadający swój nowoczesny charakter. Dowiecie się z niego między innymi o lewych interesach Sknerusa i kłopotach Kaczora Donalda. Słowem standard. Los skieruje kaczki do Zakazanej Doliny, a Sknerus będzie zmuszony walczyć o swoje, bo na jego majątek zęby ostrzył będzie Czarny Rycerz, czyli złodziej o nieprzeciętnych umiejętnościach. Będziecie zadowoleni, bo jest to historia prosta w odbiorze, lekka i nieskomplikowana. A do tego jak wszystkie komiksy z serii, doskonale narysowana. Wszystko to sprawi, że będziecie z dużą radością wracać do tego komiksu ze swoimi dziećmi. Bo jest naprawdę śmiesznie i interesująco. A o to przecież chodzi. Zatem miłej lektury.

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Wujek Sknerus I Kaczor Donald Tom 8 Ucieczka Z Zakazanej Doliny

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Don Rosa
 • Rysunek: Don Rosa
 • Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 244
 • Format: 170x260 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328198586
 • Cena Z Okładki: 69,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial