Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Lucky Luke Tom 66 O.K. Corral

Opis:

Uleczkaa38

  Kolejny raz przychodzę do was z recenzją wspaniałej, komediowo-westernowej opowieści o niezwykłych losach waszego ulubionego, komiksowego bohatera - Lucky Luke'a! Oto bowiem mam przyjemność opowiedzieć wam o komiksie pt. „Lucky Luke. O.K. Corral”, który ukazał się właśnie nakładem Wydawnictwa Egmont Polska. Zapraszam!

 

  Lucky Luke nie byłby sobą, gdyby nie wpakował się w kolejne niezwykłe przygody, której trafniej byłoby określić mianem "kłopotów"... Oto nasz dzielny kowboj trafia pewnego razu do niesławnego miasteczka Tombstone. Trafia w najmniej niekorzystnym czasie - czasie wyborów nowego burmistrza. Oczywiście Luke - jakże by inaczej, angażuje się w wybory, stając po stronie uczciwego kandydata - Wyatta Earpa. Niestety inni mieszkańcy - na czele z członkami pewnej bandy, dążą do wyboru innej osoby, wobec czego pojawia się jawny spór, który przejdzie do historii...

 

 Éric Adam i Xavier Fauche - autorzy scenariusza tej komiksowej opowieści, oddali w nasze ręce kolejną barwną, udaną i zabawną historię o westernowych losach Lucku Luke'a. Opowieść, która tym razem opiera się na autentycznych wydarzeniach z historii Dzikiego Zachodu i postaciach, które ją tworzyli - m.in. braciach Earp. To ciekawe rozwiązanie, które w jakimś stopniu pobudza wyobraźnię czytelnika, choć warto zauważyć, że to jednak przygoda i humor wciąż są tu najważniejsze.

 

 Jak już wiemy, fabuła komiksu skupia się na perypetiach Luke'a w miasteczku Tombstone, w którym trwają wybory. Walka o głosy, rywalizacja z ludźmi podstępnego Clantona oraz niweczenie ich planów fałszerstwa i zastraszania wyborców - to wszystko wypełnia strony tego tytułu, znacząc je wartką akcją, przedziwnymi zbiegami okoliczności i świetnym humorem - tak słownym, jak i sytuacyjnym. Efektem jest interesująca, dobrze poprowadzona i niezwykle klimatyczne relacja, która usatysfakcjonuje wszystkich miłośników tej legendarnej serii.

 

 Satysfakcjonuje nas również ilustracyjne oblicze komiksu, o które zadbał oczywiście sam Morris. To charakterystyczne dla tej opowieści, pociągnięte lekką kreską i ubrane w pokaźną porcje karykatury, cartoonowe rysunki. Cechuje je dbałość o szczegóły, dobre kadrowanie, wielka klimatyczność na polu oddawania realiów Dzikiego Zachodu, jak i wreszcie ładne dla oka kolory. To klasyka komiksowego ilustratorstwa Morrisa, którą można i trzeba się po prostu zachwycać. 

 

 Mamy tu barwnych bohaterów – z naszym poczciwym Lukiem na czele, ale też i w osobach charakternych braci Earp, którzy również prezentują się niezwykle udanie. Mamy klimatyczne spojrzenie na Dziki Zachód, który był pięknym, ale też i zarazem mocno niebezpiecznym  miejscem do życia. Wreszcie mamy świetny, familijny i jak najbardziej bezpieczny dla dziecięcego odbiorcy - humor, który bawi tak najmłodszych, jak i starszych czytelników. Innymi słowy rzecz ujmując, opowieść ta zawiera w sobie wszystko to, czego tylko moglibyśmy od niej oczekiwać.

 

 Spotkanie z tym komiksem jest dla nas wielką przyjemnością, radością i bardzo mile spędzonym czasem. Trudno by było inaczej, gdy oto mamy przed sobą kolejną porcję przygód naszego ulubionego bohatera, który przekonuje do siebie kolejne pokolenia miłośników komiksów. W efekcie bawimy się tu świetnie, cieszymy każdą scena i nie mam ochoty kończyć tej lektury, co jednak kiedyś nastąpić musi…

 

 “Lucky Luke. O.K. Corral”, to kolejna udana, intrygująca i zabawna odsłona serii o tym tytułowym bohaterze. Tym razem wyróżnia ją oparcie w faktach, które jednak zostały niejako przekształcone na potrzeby familijnej, komediowej i mocno przygodowej opowieści o Dzikim Zachodzie.  Ze swej strony oczywiście gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, który bawi, cieszy i sprawia sobą ogromną frajdę. Polecam.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Lucky Luke Tom 66 O.K. Corral

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Xavier FaucheÉric Adam
 • Rysunek: Morris
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 09/2021
 • Tytuł Serii: Lucky Luke
 • Gatunek: Komiks
 • Format: 216x285 mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328159266
 • Cena Z Okładki: 24,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5,5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial