Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Smerfy Tom 28 Mama Smerfetka

Opis:

Koralina

Są rzeczy, które nigdy się nie starzeją. Są historie, które zawsze będą się nam podobać. Są w końcu postaci, które będziemy pamiętać przez całe życie. Właśnie tak jest ze smerfami,  królującymi od wielu lat, jeśli nie dekad, na polskich ekranach. Co sprawiło, że te niebieskie ludziki cieszą się niesłabnącą popularnością? Odpowiedź na to pytanie możemy znaleźć w komiksie pt. „Mama smerfetka”.

 

Peyo miał pomysł na tę bajkę. Nawet kiedy ogląda się ją już jako dorosła osoba, dalej ciekawią nas przygody smerfów. Dobrym pomysłem były również filmy pełnometrażowe, które przypomniały o wyjątkowości tej ponadczasowej historii. Najlepsze jednak okazały się właśnie komiksy.

 

Wydawnictwo Egmont od dłuższego czasu publikuje komiksy ściśle związane ze smerfami. Możemy w nich przeczytać bardzo różne historie, które nie ukazały się w ekranizacjach. Nie wszyscy wiedzą, że to właśnie komiksy o niebieskich ludzikach belgijskiego ilustratora były pierwsze. Dopiero potem pojawiła się bajka emitowana w telewizji. Dlatego ilustrowane historie wydawane przez Egmont cieszą się taką popularnością. Możemy w nich znaleźć nieznane historie, które pokazują wiele odcieni bycia smerfem. Jak się szybko okazuje, nie tylko tym radosnym, tryskającym entuzjazmem.

 

W tomie pt. „Mama smerfetka” możemy poznać nieco inną historię niż zwykle. Smerfetka ma dość specjalnego traktowania, chce być zwykłym smerfem. Niestety jest jedyną dziewczyną w wiosce i jej przyjaciołom (czy może krewnym? nie wiem, ale jest to temat do ciekawej dyskusji), ciężko się przestawić. Nie pomaga również fakt, że Papa Smerf nagle znika, a wszystkie ślady prowadzą do Gargamela. Co stanie się z wioską, kiedy straci przywódcę? Jak poradzą sobie mieszkańcy bez Papy Smerfa i co z tym wszystkim wspólnego ma  silna, niezależna i jedyna dziewczyna? Jedno trzeba przyznać temu tomowi ‒ jest naprawdę zaskakujący i nie można się przy nim nudzić.

 

Jak już wcześniej wspominałam, w komiksach o smerfach warto zwrócić uwagę na to, że bohaterom towarzyszą różne emocje. Zarówno te przyjemne takie jak radość, zadowolenie, spełnienie, jak i odrzucenie, strach, czy niepewność. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie ‒ obserwować swoich ulubionych bohaterów, którzy pokazują prawdziwy wachlarz różnych uczuć i nie boją się mówić o tym bez ogródek. W pewien sposób ta otwartość motywuje czytelników, aby mieli odwagę mówić o własnych emocjach.

 

W tym tomie bardzo ważną rolę odgrywa Smerfetka, która często jest pomijana, traktowana jako tło, czy po prostu dodatek do fabuły (oczywiście nie licząc historii o tym, jak pojawia się w wiosce smerfów i chce doprowadzić ją do zagłady). Okazuje się, że to właśnie ona, jedyny smerf płci żeńskiej, jest w stanie opanować powstały chaos i zorganizować misję ratunkową dla Papy Smerfa. Smerfetka w bardzo ciekawy sposób przeistacza się z lubianej, ale spychanej na dalszy plan postaci, w bohaterkę, która potrafi dowodzić bardzo zróżnicowaną grupą i jako liderka radzi sobie bardzo dobrze. Naprawdę warto sięgać po komiksy o smerfach, ponieważ wzbogacają one znaną nam fabułę o szczegóły, które zupełnie zmieniają wydźwięk bajki. „Mama Smerfetka” jest tego doskonałym przykładem, ponieważ dostajemy historię, która totalnie nas zaskakuje.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Smerfy Tom 28  Mama Smerfetka

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial