Pozytywka Tom 2 Sekret Cypriana

Opis:

Uleczkaa38

Latem tego roku mieliśmy przyjemność poznać pierwszą część baśniowego, komiksowego cyklu dla dzieci pt. "Pozytywka", opowiadającego o niezwykłych losach małej dziewczynki o imieniu Nola, która trafia do fantastycznej  krainy magii - Pandorii. Dziś przyszedł czas na poznanie drugiej odsłony tej fascynującej serii - komiksu pt. „Pozytywka. Sekret Cypriana”, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont Polska. 

 

 Nola odkryła niezwykły świat Pandorii, poznała tajemnicę nieżyjącej mamy i dowiedziała się o przypisanej jej roli strażniczki magicznej krainy. Po powrocie do domu dziewczynka nie może przestać myśleć o tym niezwykłym miejscu, wobec czego gdy tylko jej tata wychodzi do pracy, postanawia ona udać się za sprawą magicznej pozytywki raz jeszcze do Pandorii. Na miejscu ukazuje się, że obchodzone są tam właśnie uroczystości związane z 350-leciem panowania króla - Haktoriana. Jednakże nie to będzie największym zmartwieniem Noli i jej przyjaciół, gdyż oto ktoś skradł magiczne rośliny, z których wytwarza się "proszek kamuflażu", a tym samym sprowadził wielkie niebezpieczeństwo na całą Pandorię... Nola musi odkryć tożsamość złodziei, zanim będzie za późno...

 

 Benedicte Carboneill - twórczyni tego cyklu i tej jej niniejszej odsłony, zaprasza nas oto raz jeszcze do spotkania z kwintesencją komiksowej baśni dla dzieci, która niesie sobą wspaniałą rozrywkę, wielkie emocje, moc uśmiechu oraz rzecz niezwykle ważną - cenną lekcję życia. To wszystko wypełnia sobą strony tej pięknej pozycji, która porywa czytelnika tyleż samą fabułą, co i przede wszystkim efektownymi, bajkowymi ilustracjami. I z pewnością jest to równie piękna odsłona tej serii, jak i jej pierwsza część.

 

 

 Fabułę komiksu wypełnia oczywiście relacja o kolejnych losach i przygodach Noli, która po ponownym przybyciu do Pandorii poznaje nie tylko sekrety i tajemnice tego miejsca, ale i też musi wykazać się w przypisanej jej roli obrończyni tego niezwykłego świata. A ta wiąże się ze skomplikowanym śledztwem w sprawie złodziei magicznych roślin, które sprowadzi na nią i jej przyjaciół wiele niezwykłych zdarzeń oraz niebezpieczeństw, jak i też odsłoni tytułową, bardzo zaskakującą, tajemnicę Cypriana. To barwna, dobrze poprowadzona i trzymająca w napięciu do samego końca, relacja.

 

 Fabuła jest barwną i ekscytującą - to już wiemy. Ale dokładnie  to samo możemy powiedzieć o ilustracyjnym obliczy tego tytułu, o które zadbał rysownik o pseudonimie Gijé. Otóż stworzył on tu niezwykle bajkowe, malownicze, pociągnięte płynną i lekką kreską, a przy tym i imponujące pod kątem swojego rozmachu oraz szczegółowości w jednym, rysunki. To wspaniałe, plastyczne, dopracowane w każdym detalu i świetnie skadrowane ilustracje, które ponadto wypełnia przebogata paleta najrozmaitszych barw. To, w połączeniu z efektownym wydaniem komiksu (duży format, doskonała jakość papieru i druku) daje wspaniały i porywający efekt.

 

 Lektura tej komiksowej opowieści bawi czytelnika, niesie mu wielkie emocje i raz po raz wywołuje uśmiech na twarzy. Nie da się bowiem ukryć, iż jednym z najsilniejszych punktów tego tytułu jest właśnie słowny i sytuacyjny humor, który rozbawia tyleż dziecięcego, co i starszego odbiorcę. To humor słów, obrazów i znaczeń, a do tego jest on jak najbardziej bezpieczny dla dziecka, co zawsze warto podkreślić. Efektem jest przyjemność i przednia zabawa, która trwa do ostatniej strony.

 

 Komiks pt. „Pozytywka. Sekret Cypriana”, to rzecz piękna, wspaniale wykonana i mająca sobą wiele dobrego do zaoferowania. To baśniowa opowieść o magii, niezwykłym świecie fantazji i bohaterstwie małej dziewczynki, która stawia czoła tyleż przeciwnikom z krwi i kości, co i przeciwnościom losu – na czele z tęsknotą po odejściu mamy. I jestem absolutnie przekonana o tym, że polscy czytelnicy pokochają ten cykl i tę jego najnowszą odsłonę – inaczej być po prostu nie może. Polecam – naprawdę warto!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Pozytywka Tom 2 Sekret Cypriana

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Carbone
 • Rysunek: Gijé
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 08/2021
 • Tytuł Serii: Pozytywka
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 56
 • Format: 216x285 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328149656
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial