Kaczogród Tom 13 Deszcz Pieniędzy

Opis:

Uleczkaa38

Nakładem Wydawnictwa Egmont Polska ukazała się właśnie kolejna odsłona uwielbianego i jakże udanego cyklu komiksowego pt. "Kaczogród"! Cyklu, przedstawiającego losy słynnego Kaczora Donalda i jego najbliższych  - na czele ze Sknerusem McKawczem i trzema siostrzeńcami. Najnowsza, trzynasta już odsłona tej serii, nosi tytuł "Deszcz pieniędzy" i stanowi sobą nowe wydanie 'kaczych' opowieści autorstwa Carla Barksa, które powstały w przedziale lat 1951–1952.

 

 Na pozycję tę składa się zestaw kilku mini opowieści, które przedstawiają niezwykłe przygody Donalda i spółki. A tę są naprawdę intrygującymi, gdyż oto wystarczy wspomnieć choćby o wyprawie w przeszłość, która może zagrozić utratą całego majątku Sknerusa; kolejno o dosłownym spadaniu pieniędzy z nieba, które wbrew pozorom nie mogą przynieść niczego dobrego; dalej o przygodowej podróży śladem zaginionego statku, która skonfrontuje bohaterów z pewnym potworem; następnie o kolejnej potyczce Donalda z bandą braci Be; czy też choćby o supertajnej, szpiegowskiej misji, w której przyjdzie wziąć udział Donaldowi i jego siostrzeńcom...

 

 Niniejszy album stanowi sobą kwintesencję tej znakomitej, bajkowe serii, oddając w ręce czytelników pokaźną liczbę zabawnych, emocjonujących i tętniących przygodą opowieści. Znajdziemy tu zarówno historie o zwariowanych pomysłach bohaterów - jak np. ta z rywalizacją Donalda z innymi o korzystanie z basenu, nie zabraknie wspaniałych relacji o dalekich podróżach - m.in. ta o walce z morskim wężem..., a i też nie będziemy narzekać na brak ciekawych opowieści o bogactwie Sknerusa i marności pieniądza - m.in. opowiada o tym historia o podróży do przyszłości, czy też relacja o chytrości Sknerusa, która siłami natury pozbawi go wielkiego bogactwa. To humor, pokaźna porcja fantastyki, przygoda i cenna lekcja życia w jednym!

 

 Wspaniale jawi się także ilustracyjne oblicze tego zbioru, o które również zadbał sam Carl Barks. Otóż stworzył on tutaj charakterystyczne, bajkowe, pociągnięte lekką i płynna kreską, cartoonowe rysunki, które pokochały miliony ludzi na całym świecie. To także dbałość o szczegóły i drobiazgi, dobre kadrowanie oraz paleta pięknych i różnorodnych kolorów. To klasyka komiksowej sztuki ilustracyjnej, podana ponadto w pięknej, bogatej i efektownej oprawie, o którą zadbało Wydawnictwo Egmont. 

 

 Za co kochamy świat Kaczogrodu...? Za jego niezwykły klimat, bajkowy charakter, świetny dowcip i bohaterów, których pokochaliśmy przez te wszystkie lata - tak za sprawą lektury komiksów, jak i oglądania filmowych kreskówek. I miłość tę wzmocni jeszcze bardziej spotkanie z tym komiksem, który po prostu porywa nas swoją zwariowaną fabułą, oczarowuje familijnym i disneyowskim klimatem oraz wywołuje uśmiech na twarzach tak dzieci, jak i dorosłych sympatyków komiksu. To jest bowiem swoista legenda, klasa i sztuka, która na trwałe wpisała się już w historię tego literackiego gatunku.

 

 Nie zaskoczę nikogo stwierdzeniem, że zachwyca nas spotkanie z tą opowieścią, zapewnia nam ono świetną zabawę i wbrew pozorom niesie naprawdę ważne i mądre emocje. Owszem, jest tu humor, groteska, pastisz i mnóstwo fantastyki…, ale są też i ważne, życiowe wartości, umiejętnie wkomponowane w wymowę i morał każdej z historii. To pochwała wartości rodziny, przyjaźni, czy też pomocy dla drugiej osoby, a z drugiej strony nagana zachłanności, egoizmu i chciwości. Myślę, że ten aspekt niniejszej lektury docenią przede wszystkim rodzicie najmłodszych czytelników.

 

 Komiksowa opowieść pt. „Kaczogród. Deszcz pieniędzy”, to jakość sama w sobie. Jakość legendarnych i porywających historii Carla Barksa, jego pięknych ilustracji i emocji, które mają sobą do zaoferowania coś więcej, aniżeli tylko radość i przyjemność. To znakomita, bajkowa pozycja, która bawi, porusza i sprawia, że dzieci czują się dziećmi szczęśliwymi, a dorośli powracają do najpiękniejszych chwil ze swojego dzieciństwa, właśnie.  Polecam – ten komiks po prostu poznać trzeba!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kaczogród Tom 13 Deszcz Pieniędzy

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Carl Barks
 • Rysunek: Carl Barks
 • Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 08/2021
 • Tytuł Serii: Kaczogród
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 248
 • Format: 170x260 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328159624
 • Cena Z Okładki: 69,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial