Kot Rabina Tom 6 Nie Będziesz Miał Bogów Cudzych Przede Mną

Opis:

Uleczkaa38

    Joann Sfar kontynuuje oto swoją wspaniałą, intrygującą i niezwykle emocjonującą opowieść o wierze, filozofii, sensie życia i oczywiście przygodach pewnego zuchwałego kota... Oto bowiem dziś mam przyjemność opowiedzieć wam o komiksie pt. "Kot Rabina. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną", który stanowi zarazem już szóstą odsłonę słynnego cyklu francuskiego autora komiksów. Pozycja ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy.

 

 Tym razem, zresztą nie pierwszy już raz, w centrum wydarzeń znajduje się tytułowy kot rabina, w którego życiu nadchodzą wielkie zmiany. Oto bowiem jego pani - Zlabia, spodziewa się dziecka. Kot, zdając sobie pełnię sprawy z konsekwencji nadchodzących zdarzeń i pewnej utraty pozycji najważniejszego pupila w życiu kobiety, postanawia odejść. Odejść, by poszukać sensu istnienia, prawdy o sobie samym i odpowiedzi na to, czy jest możliwym to, że to właśnie on – kot, nie jest centrum wszechrzeczy... Cóż, prawda jaką odnajdzie okaże się bardzo pouczającą...

 

 Joann Sfar zaprasza nas tą historią do odbycia kolejnej fascynującej wyprawy do świata humoru, przygody, egzystencjalnej dysputy i oczywiście orientu. I przyznam szczerze, że w mej ocenie jest to jedna z najlepszych, najciekawszych i najbardziej udanych odsłon tej serii - tak na polu samej fabuły, jak i poruszanych tu wątków, gdzie to głównym wydaje się poszukiwanie boskości przez kociego bohatera, który siłą rzeczy i mimo najsilniejszych starań, w boga nie wierzy. To również opowieść o zazdrości, pokonywaniu manii wielkości i poznawaniu prawdy o tym, że wszystko ma swój czas, miejsce i powód...

 

 Scenariusz komiksu przedstawia się ciekawie, choć też nie ma tu pędzącej z zawrotną prędkością akcji, ale do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić i zresztą nie o to przecież chodzi w tej serii. Tym samym mamy naszego kota, który dowiaduje się o ciąży swojej pani i narodzinach dziecka, następnie jego próby odnalezienia się w tej nowej sytuacji, fazę buntu i zaprzeczenia, jak i wreszcie poszukiwania prawdy o sobie samym - m.in. poprzez ucieczkę, ale też i liczne rozmowy z ciekawymi ludźmi. I jest tu klimat, są wielkie emocje, a i też nie zabrakło pięknej lekcji życia, która objawia się tyleż samemu kotu, co i nam. To dobrze poprowadzona opowieść, która intryguje i porywa od pierwszych chwil. 

 

 Nie możemy mieć żadnych zastrzeżeń również pod kątem ilustracyjnej szaty tego tytułu, którą to tworzą jakże charakterystyczne, nieco niedbałe w swojej kresce, ale przy tym klimatyczne rysunki. Jest w tych ilustracjach jednak coś pięknego, fascynującego i iście magicznego, co każe nam doszukiwać się w nich piękna. Do tego warto docenić dobre kadrowanie, ciekawie dobraną paletę kolorów i humor, który objawia się m.in. na polu ironii i karykatury. Całości pozytywnego efektu dopełnia zaś znakomite wydanie tej pozycji.

 

 Lektura niniejszego komiksu niesie sobą wspaniałą rozrywkę, moc humoru i wielkie emocje, które czasami przybierają bardziej lekki, a innym razem mocniejszy charakter. Jednocześnie jest to również rzecz arcyważna – niekończąca się dysputa na temat wiary, roli Boga w życiu człowieka i godzenia tych, którzy starają się żyć wedle religijnych, w tym przypadku judaistycznych nauk, a tymi, którzy stawiają na pierwszym miejscu ludzkie sprawy. I owszem, jest ona podana nam w prawie że bajkowej formie, ale wbrew pozorom nie brak tu poważnych refleksji, przemyśleń i pytań, które warto zadać.

 

 Jako, że jestem wielką fanką cyklu Joanna Sfara, nie mogę postąpić inaczej, aniżeli uznać jego niniejszą, szóstą odsłonę za bardzo udaną. Udaną na polu scenariusza, ilustracji i emocjonalnej wymowy, która zresztą tradycyjnie trzyma sobą wysoki poziom. Dlatego też z jak największym przekonaniem polecam wam sięgnięcie po komiksową opowieść „Kot Rabina. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”, która z pewnością was nie zawiedzie. Polecam – naprawdę warto!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kot Rabina Tom 6 Nie Będziesz Miał Bogów Cudzych Przede Mną

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Joann Sfar
 • Rysunek: Joann Sfar
 • Tłumaczenie: Wojciech Birek
 • Wydawnictwo: Timof I Cisi Wspólnicy
 • Rok Wydania Polskiego: 08/2021
 • Tytuł Serii: Kot Rabina
 • Liczba Stron: 56
 • Format: 210x285 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788366347656
 • Cena Z Okładki: 49,00 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial