Niesłychane Losy Ivana Kotowicza Tom 4 Honor Zdrajcy

Opis:

Uleczkaa38

  Miłośnicy popularnego komiksowego cyklu "Niesłychane losy Ivana Kotowicza" mogą wreszcie zacierać ręce z radości - oto bowiem po kilkuletnim czasie oczekiwania ukazała się najnowsza odsłona tej świetnej serii - komiks pt. "Honor zdrajcy", który przedstawia dalsze i zarazem wielce dramatyczne losy głównego bohatera. Pozycja ta ukazała się oczywiście nakładem Wydawnictwa Kultura Gniewu, zaś mogłam ją dla was zrecenzować za sprawą portalu Sztukater.pl

 

 Opowieść ta znajduje swój początek w bezpośredniej kontynuacji wydarzeń z poprzedniego tomu, gdy oto Ivan został podstępnie zdradzony przez swojego wiernego przyjaciela - Antona. Jednak szybko okazuje się, że przyświecały mu w tym ważne powody, o czym przychodzi się dowiedzieć Ivanowi wkrótce po tym, gdy zostaje on uratowany przez żołnierzy profesora Bremera. To jednak dopiero początek wielkich kłopotów kociego bohatera, gdyż profesor planuje właśnie wielką wyprawę, która ma pozwolić mu na przejęcie władzy nad całym światem. Plany te pragnie pokrzyżować sierżant Ejsymont, zaś w samym środku wyniszczającej walki znajdzie się oczywiście nie kto inny, jak Ivan i Anton...

 

 Michał Ambrzykowski i Kajetan Kusina - twórcy tej znakomitej serii, kontynuują za sprawą tej opowieści swoją niezwykłą relację o alternatywnym świecie ludzi i zwierząt obdarzonych wszelkimi człowieczymi cechami. Relację osadzoną w rzeczywistości sowieckiej Rosji, gdzie to wypełnia ją wartka akcja, wielka przygoda, potężna porcja czarnego humoru oraz niczym nie ograniczona odwaga na polu widowiskowej fantastki. I dokładnie wszystko to, w naprawdę dużych proporcjach, znajdziemy na stronach tego niniejszego komiksu, który w dość wyraźny sposób posuwa naprzód całościowe, fabularne ujęcie tego cyklu.

 

 Scenariusz opowieści przedstawia kolejne etap rywalizacji dwóch niezwykle niebezpiecznych przeciwników - profesora Bremera i sierżanta Ejsymonta, w którą siłą rzeczy wikła się nasz tytułowy bohater. I mamy tu walkę za pomocą broni i fantastycznych technologii, poszukiwania odpowiedzi na najważniejsze pytania o niewyobrażalną moc, która może zniszczyć cały świat, jak i też chwile wielkich dramatów. Przede wszystkim jednak strony tego komiksu wypełnia akcja i przygoda, która prowadzi krok po kroku do mocnego i obiecującego wiecej na przyszłość, finału. I jest to ciekawa, inteligentna i bardzo widowiskowa relacja.

 

 Równie udanie przedstawia się ilustracyjna szata tego tytułu, stworzona oczywiście przez Michała Ambrzykowskiego. To bardzo malownicze, pociągnięte lekką i wprawną kreską, a do tego też i imponujące pod względem swojej szczegółowości, rysunki. Pięknie przedstawiają się postacie tej historii, kluczowe lokacje, jak i wreszcie dynamiczne sceny walki, które zresztą wydają się stanowić najważniejszą część tej pozycji. Do tego mamy bardzo bogatą  paletę kolorów, która w połączeniu z efektownością wydania komiksu, wywiera na nas naprawdę wielkie wrażenie.

 

 Nie możemy nic zarzucić również dwóm kluczowym elementom tej opowieści - kreacjom bohaterów i obrazowi tego komiksowego świata. Jeśli chodzi o postacie, to oczywiście najwięcej uwagi poświęcono naszemu poczciwemu, inteligentnemu i honorowemu Ivanowi, który jest już wyraźnie zmęczony swoją walką, poświęceniem i kłamstwem, jakie zewsząd go otacza. Ciekawie wypada także postać Antona,  który mimo wszystko zyskuje w naszych oczach, jak i też sierżanta Ejsymonta, który okazuje się być znacznie bardziej skomplikowaną postacią, niż mogłoby się to nam wydawać. Co zaś do obrazu miejsca akcji tej opowieści, to ten zachwyca nas swoim klimatem, perfekcją połączenia sowieckiej codzienności życia z historią spod znaku fantastyki, jak i wreszcie rozmachem na polu ukazywania tej przedziwnej rzeczywistości, w której to możliwe jest absolutnie wszystko.

 

 Przystępując do lektury tego komiksu wiemy mniej więcej to, czego możemy się po nim spodziewać, czyli akcji, przygody, humoru i wielu gorzkich emocji. I wszystko to też staje się tu naszym udziałem, dzięki czemu bawimy się świetnie podczas poznawania kolejnych losów Ivana, angażując w tę relację w bardzo wielkim stopniu. I z pewnością warto było czekać tak długo na premierę tej pozycji, która w mej ocenie spełnia sobą wszelkie oczekiwania. "Niesłychane losy Ivana Kotowicza. Honor zdrajcy" to udana, intrygująca i warta poznania komiksowa opowieść - polecam!

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Niesłychane Losy Ivana Kotowicza Tom 4 Honor Zdrajcy

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Kajetan Kusina
 • Rysunek: Michał Ambrzykowski
 • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
 • Tytuł Serii: Niesłychane Losy Ivana Kotowicza
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Fantastyka
 • Liczba Stron: 132
 • Format: 165x230 mm
 • ISBN: 9788366128712
 • Cena Z Okładki: 49,90 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial