Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Zły Dotyk Nie!

Opis:

Chris

Jednym z bardziej wartościowych plusów współczesnej technologii jest szeroko rozpowszechniony dostęp do informacji. Znacznie szybciej i skuteczniej jesteśmy w stanie nie tylko pogłębić wiedzę na dany temat, sprawdzić fakt czy też komunikować się z każdym człowiekiem w dowolnym miejscu na ziemi, ale także wiele zyskuje na takim rozwoju edukacja. Nie mam tu na myśli jednak nauki znanej ze szkół, ale szeroko rozumianej ogólnej świadomości na temat codziennego życia i otaczającej nas rzeczywistości i społeczeństwa. Jak to jednak w takich przypadkach bywa, we wszystkich realiach mamy do czynienia nie tylko z pozytywnymi aspektami, ale także tymi sprawiającymi drugiemu człowiekowi przykrość, a nawet tragedię. Dzięki współczesnej technologii nie tylko jesteśmy w stanie lepiej i dosadniej wyjaśnić najmłodszym takowe sytuacje, ale także błyskawicznie w takim przypadku zareagować. Jak to wszystko może lub powinno się odbywać, przeczytamy w książce „Zły dotyk. Nie!”.

 

  Hubert, Mateusz, Nela, Paweł, Zosia i Maja to szóstka przypadkowych dzieci, które w swoich komiksowych historyjkach opowiadają o dziwnych sytuacjach, które miały miejsce w ich otoczeniu. Negatywnymi postaciami w ich relacjach za każdym razem była inna osoba- mądry i lubiany wujek, starszy kuzyn, przemiły sąsiad, nieznajoma reżyserka czy nawet trener sportowy. Każdy z nich przybierał odpowiednią maskę, pod którą kryły się niebezpieczne i krzywdzące naszych bohaterów intencje. Na zakończenie opowiastki, młody czytelnik otrzymuje trzy propozycje wyjścia z danej sytuacji i musi sam zadecydować, która z nich jest najodpowiedniejsza. Oczywiście autorzy nieco sugerują prawidłową odpowiedź (zgłoszenie sprawy dorosłym, a następnie policji), ale oczywiście trzeba pamiętać, że to jedyna słuszna droga. Następnie otrzymujemy także podsumowanie całego komiksu połączonego ze wskazówkami co możemy uczynić jeśli znajdziemy się w podobnej sytuacji. Autorzy wskazują dzieciakom gdzie są granice interakcji międzyludzkiej, wolności osobistej, sfery prywatnej i w których przypadkach powinni poczuć się zagrożeni. Takie dodatkowe rady są moim zdaniem, świetnym rozwiązaniem, które jasno wskazuje gdzie kończy się dobro, a rozpoczyna zło, a jednocześnie do kogo młodzi czytelnicy mogą się zwrócić o pomoc.

 

Warto także dodać, że sama forma poradnika z pewnością będzie atrakcyjna dla naszych pociech. Komiksy to przecież najbardziej lubiany gatunek literacki wśród dzieci, a co najważniejsze, to również najprostszy i najskuteczniejszy sposób przekazania ważnych informacji. Młodzi czytelnicy nie mają za zadanie przyswoić ogromu tekstu, a użycie kolorowej historii obrazkowej pozytywnie wpływa na pobudzenie wyobraźni i ujrzenie przedstawionej opowiastki własnymi oczami. Dzięki temu być może w przyszłości (odpukać w niemalowane), będą w stanie klarownie ocenić sytuację i zdecydować czy granice w relacjach z dorosłymi zostały przekroczone. Myślę, że to niezwykle istotna książka, która pomoże dorosłym rozpocząć tematy niewygodne, ciężkie. Chociaż pewnie wielu z rodziców jest zdania, że ich dzieci nie potrzebują takowej edukacji, to jednak warto pamiętać, że zło może dotknąć każdego i w każdej chwili.

 

Pedofilia i molestowanie są postrzegane przez społeczeństwo jako jedne z najbardziej obrzydliwych przestępstw jakie, niestety, występują. W żadnym wypadku nie ma się czemu dziwić, gdyż większość osób nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie skrzywdzenia dzieci. Ten margines społeczny zdolny do tak nikczemnych działań, niestety wciąż występuje i zadaniem dorosłych jest właśnie uświadamianie najmłodszych jak powinni się zachować wobec takiego zagrożenia. Nie jesteśmy w stanie 24 godziny na dobę chronić nasze dzieci, ale poprzez skrupulatną i wartościową edukację, możemy znacznie przyczynić się do ich bezpieczeństwa. „Zły dotyk. Nie!” może stanowić idealny punkt wyjścia do rozmów na ten ciężki, ale z pewnością niezbędny temat.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Zły Dotyk Nie!

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial