Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

My Hero Academia Tom 28 Akademia Bohaterów

Opis:

Michał Lipka

WALKA TRWA I TRWA

 

To już dwudziesty ósmy tomik „My Hero Academia”. A to oznacza, że już za chwilę będziemy na bieżąco z japońskim wydaniem, liczącym na chwilę obecną trzydzieści tomów. Tak czy inaczej jednak trzeba przyznać, że seria wciąż trzyma ten sam poziom i zapewni miłośnikom solidną dawkę dobrej zabawy na skrzyżowaniu superhero i shounenów.

Walka ze złoczyńcami trwa. Bohaterowie mierzą się z bezmózgami. By uniknąć katastrofy, dobrzy muszą zwyciężyć i nie dopuścić do przebudzenia Shigarakiego. Czy im się to uda?

 

Shounen, a właściwie shounenopwy bitewniak, to gatunek najbliższy amerykańskim komiksowym superhero. Oba traktują bowiem o bohaterach obdarzonych jakimiś mocami czy niezwykłymi cechami, którzy toczą walkę ze złem czy po prostu jakimiś przeciwnikami. „My Hero Academia” to jednak najbliższy superhero shounen, jaki znajdziecie obecnie na rynku. A może i w dziejach. Wszystko dzięki zamiłowaniu autora do amerykańskich zeszytówek.i to zamiłowanie przełożyło się na świetną serię, która w 2019 roku nagrodę Harveya – jedno z najważniejszych amerykańskich wyróżnień – dla najlepszej mangi.

 

Oczywiście jednocześnie to shounen pełną gębą. Dynamiczny, pełen walk, przyjaźni, humoru, akcji, tajemnic… Czyta się go naprawdę dobrze, chociaż olbrzymia ilość tekstu, co w tego typu mangach nie zdarza się często, a jeśli już nie jest jak tu normą, spowalnia nieco lekturę i czytelnik ma ochotę na więcej.

Jednocześnie największe wrażenie i tak robią rysunki. Drobiazgowe, realistyczne, pełne detali, doskonałej dynamiki i prezentacji walk, a wreszcie także świetnie ukazanych bohaterów. Wszystkie te detale i przywiązanie do realizmu mogły stać się przyciężkie, na szczęście autor doskonale zrównoważył je prostotą i cartoonowością, dzięki czemu „Me Hero Academia” graficznie zachwyca właściwie na każdym polu.

 

Razem wzięte, wszystko to daje nam wciągający, porywający i urzekający tytuł dla nastoletnich chłopców i wszystkich tych, którzy na shounenach się wychowali. Owszem, to seria głównie dla miłośników gatunku sueprhero, ale tak dobrze wykonana, że wciąż należy do najlepszych współczesnych przedstawicieli gatunku.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

My Hero Academia Tom 28 Akademia Bohaterów

Additional Info:

 • Scenariusz: Kohei Horikoshi
 • Rysunek: Kohei Horikoshi
 • Wydawnictwo: Waneko
 • Rok Wydania Polskiego: 06/2021
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Manga
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788382420036
 • Cena Z Okładki: 21,99 zł
 • Papier: Offsetowy
 • Druk: Czarno-biały
 • Ocena: 4/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial