Lucky Luke Belle Starr

Opis:

Uleczkaa38

  Miesiąc bez spotkania z komiksową odsłoną przygód legendarnego Lucky Luke'a, jest miesiącem straconym! Dlatego też z tym większą przyjemnością zapraszam was do poznania recenzji najnowszej odsłony tej serii - komiksu pt. "Belle Starr", który ukazał się w naszym kraju oczywiście nakładem Wydawnictwa Egmont Polska. Nie przedłużając zatem, przejdźmy do wrażeń i doznań z lektury tego tytułu...

 

 Nasz poczciwy i nieznający pojęcia strachu Lucky Luke trafia podczas swej wędrówce po prerii do jednego z najdziwniejszych miasteczek na Dzikim Zachodzi - Fort Smith. Jego niezwykłość objawia się m.in. tym, że szeryf nie zajmuje się łapaniem złoczyńców, sądy nie wygłaszają skazujących wyroków, pastor pławi się w luksusie, a kawaleria nie posiada ani jednego konia! Wkrótce Luke dowiaduje się, że za tymi wszystkimi dziwami stoi pewne niezwykła kobieta - Belle Starr. To właśnie ona trzęsie całą okolicą, a na domiar złego ukrywa na swym ranczu wielu przestępców... Oczywiście Lucky Luke nie może na to pozwolić...

 

 Xavier Fauche - francuski twórca tego komiksu i zarazem kontynuator dzieła René Goscinnego, oddał w nasze ręce kolejną udaną, efektowną i przezabawną odsłonę cyklu o losach Lucky Luke'a. I tak też znajdziemy na jej stronach wielką przygodę, wartką akcję, ogromne pokłady ciepłego i bezpiecznego dla dzieci humoru, jak i wreszcie ten niepowtarzalny klimat tej serii, który urzeka nas od tak wielu lat. Oczywiście nie zabrakło tu także morału i cennej lekcji życia o tym, że zło nigdy nie popłaca. I można powiedzieć, że to standardowej ujęcie dla tego cyklu - i bardzo dobrze!

 

 Standardowo przedstawia się również konstrukcja tej opowieści, która obejmuje sobą przybycie Luke'a do dziwnego miasteczka, poznanie jego niezwykłej codzienności oraz konfrontację z tytułową Belle Starr, która jak się okazuje, jest autentyczną postacią z dziejów Dzikiego Zachodu. Oczywiście całość relacji wypełnia barwna seria niefortunnych zdarzeń, wypadków i gagów z udziałem Luke'a i innych bohaterów, które cechuje pomysłowość, duża porcja ironii i ten specyficzny, westernowo-komediowy klimat. Jest dobrze.

 

 Dobrze jest również na polu ilustracji tego komiksu, o które zadbał oczywiście słynny i nieodżałowany Morris. Kolejny raz oddał tu on w ręce czytelników niezwykle bajkowe, ładne dla oka, pociągnięte lekką i płynną kreską, rysunki. Cechuje je niezwykły klimat, dbałość o szczegóły na pierwszym i drugim planie oraz piękne i idealnie dobrane kolory, które od razu przywołują skojarzenia z filmową animacją tej serii. I kolejny raz można powiedzieć, że tak dziecięcy, jak i dorosły czytelnik, będzie z pewnością urzeczony i oczarowany tą ilustracyjną ofertą.

 

 Lektura tego komiksu, to wielka przyjemność. Przyjemność śledzenia losów Luke'a, jego prób wyłapywania przestępców na farmie Belle Starr oraz relacji z tą niezwykłą kobietą. To także przyjemność podziwiania pięknych ilustracji, raczenia się klimatem Dzikiego Zachodu oraz zaśmiewania do łez z zawartego tu humoru, który działa na czytelników w każdym wieku. Dla mnie - i zapewnie dla wielu innych osób także, jest to również niezwykle sentymentalny powrót do czasów naszego dzieciństwa, gdzie to właśnie opowieść o tym dzielnym kowboju i szeryfie rozjaśniała naszą szarą codzienność.

 

 Słowem podsumowania - komiksowa opowieść pt. "Belle Starr", to niezwykle barwna, zabawna i widowiskowa odsłona tej legendarnej serii. Znajdziemy w niej wszystko to, za co cenimy i uwielbiamy postać głównego bohatera i relację o jego westernowych losach. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten komiks, zaś sama wyczekuję już premiery kolejnego tomu serii. Polecam!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Lucky Luke Belle Starr

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Xavier Fauche
 • Rysunek: Morris
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 05/2021
 • Tytuł Serii: Lucky Luke
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Przygodowy
 • Liczba Stron: 48
 • Format: 216x285 mm
 • ISBN: 9788328159242
 • Cena Z Okładki: 24,99 zł
 • Ocena: 5,5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial