Jessica Jones Fioletowa Córka

Opis:

Uleczkaa38

  Najwspanialsza, najbardziej intrygująca i lubiana detektyw Uniwersum Marvela - Jessica Jones, powraca! Powraca na kartach najnowszej komiksowej opowieści pt. "Jessica Jones. Fioletowa córka", która przedstawia sobą niezwykle dramatyczne losy głównej bohaterki i jej bliskich, których rodzinna więź zostanie wystawiona na wielką i trudną próbę. Pozycja ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Mucha Comics, zaś poniżej mam przyjemność opowiedzieć wam o wrażeniach z jej lektury.

 

 Dramatyczny finał poprzedniej części tego cyklu, znajduje swoją logiczną kontynuację w tej historii. Oto pewnego dnia córeczka Jessiki wraca do domu z fioletowym odcieniem skóry, co może oznaczać tylko jedno - kłamstwo i zarazem powrót jej wielkiego wroga w osobie Purple Mana. Kobieta pogrąża się w rozpaczy, pijaństwie i całkowitej rezygnacji, ale m.in. dzięki wsparciu męża i Emmy Frost podnosi się wreszcie z kolan i postanawia stawić czoła tej niezwykłej zagadce, zadając sobie jednocześnie pytanie o to, czy Purple Man przetrwał i czy jest możliwym to, że to on jest ojcem jej dziecka. Szybko uzyskane odpowiedzi okażą się o wiele bardziej szokującymi, niż mogłaby przypuszczać...

 

 Kelly Thompson - autorka niniejszej opowieści, nie daje cieszyć się jej głównej bohaterce rodzinnym spokojem i szczęściem, sprowadzając na jej głowę jedno z największych wyzwań. Wyzwań, którego stawką jest nie tylko rozwikłanie kolejnego śledztwo, ale tak naprawdę los jej ukochanej córeczki, która może już nigdy nie być w pełni wolną od władzy Purple Mana. I tak też lektura tego komiksu niesie nam wartką akcję, wielką przygodę, szczyptę czarnego humoru i potężną dawkę fantastyki w najlepszym, marvelowskim wydaniu. Innymi słowy rzecz ujmując - będzie się działo!

 

 I tak też na polu scenariusza się dzieje..., gdy oto nasza główna bohaterka otrząsa się z traumatycznego szoku i podejmuje śledztwa w sprawie Purple Mana. Zanim jednak dowie się ona tego, czy kontrolujący za pomocą swojej skóry innych ludzi potwór żyje oraz jak wpływa na jej córkę, będzie musiała odbyć niezwykłą podróż do wspomnień z przeszłości - czasu, gdy była pod wpływem Purple Mana i gdy poślubiła swojego męża - Luke’a Cage'a. Z każdym dniem śledztwo to przybiera coraz mroczniejszą, trudniejszą i niebezpieczną postać, zaś walka o przyszłość córki stanie się jego najważniejszym celem. To logiczna, ciekawie poprowadzona i spuentowana zaskakującym finałem, porywająca relacja!

 

 O głównej bohaterce wiemy już niemalże wszystko, uznając ją za silną, odważną, bezkompromisową i obdarzoną ciętym poczuciem humoru, twardą kobietę. I to wszystko potwierdza się także w tym tomie, tyle że w co najmniej podwójnej dawce. Otóż Jessica Jones walcząca o szczęście, bezpieczeństwo i przyszłość swojego dziecka, jest gotowa absolutnie na wszystko, by to osiągnąć. I tę determinacją bardzo tu widać - kobiety na krawędzi, dla której nie ma żadnych granic, świętości i moralnych wątpliwości w tym, by chronić swoje dziecko. Oczywiście pojawiają się tu także i inni ciekawi bohaterowie, by wspomnieć choćby o Luke'u, Dardevilu, czy też Emmie Frost, która postanawia pomóc Jessice...

 

 Dobrze wygląda także ten komiksowa świat, który wypełnia dość mroczna, duszna i gęsta aura niepewności, niedopowiedzenia i tajemniczości. To oczywiście połączenie realnego życia z losami superbohaterów w klimacie science fiction, które jednak różni się znacznie od klasycznego spojrzenia na Uniwersum Marvela. Różnica ta bierze się stąd, że świat Jessiki Jones próbuje łączyć w sobie to, co ludzkie i zwyczajne (m.in. rodzinne życie), z tym co absolutnie nadprzyrodzone, technologiczne, futurystyczne. Bardzo podobało mi się również to, że autorka nawiązywała tą komiksową rzeczywistością do poprzednich części tej serii, a nawet też i odrębnych cykli tego Uniwersum, co z pewnością docenią jego wierni fani.

 

 Nie można mieć także większych uwag względem ilustracyjnego oblicza komiksu, o które zadbał Mattia De Iulis. Otóż stworzył on tutaj nieco surowe, pociągnięte lekką kreską i jakby to ująć - bardzo komputerowe rysunki, które jednak mają swój niezwykły urok i klimat. Myślę, że tworzy go przede wszystkim owa syntetyczność tych ilustracji, dominacja stonowanych, ciemnych i rzecz jasna fioletowych barw, jak i też ciekawe oraz bardzo charakterystyczne uchwycenie mimiki twarzy bohaterów. To wszystko, w połączeniu z doskonałą jakością wydania komiksu przez Muchę Comics, składa się na bardzo udany obraz ilustracyjnej szaty tej opowieści.

 

 Komiks pt. "Jessica Jones. Fioletowa córka", to pozycja udana, ciekawa, niezwykle klimatyczna i wykonana w świetnym stylu. Myślę, a właściwie jestem o tym przekonana, że każdy miłośnik tej serii będzie w pełni usatysfakcjonowany spotkaniem z tym tytułem, które gwarantuje świetną zabawę, zapewnia moc wrażeń i emocji oraz potwierdza to, że przygody Jessiki Jones stanowią zupełnie wyjątkową i odmienną część Uniwersum Marvela, w czym wydaje się też tkwić sekret sukcesu tego cyklu. Polecam - naprawdę warto! 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Jessica Jones Fioletowa Córka

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Kelly Thompson
 • Rysunek: Mattia De Iulis
 • Tłumaczenie: Marek Starosta
 • Wydawnictwo: Mucha Comics
 • Rok Wydania Polskiego: 09/2020
 • Tytuł Serii: Jessica Jones
 • Gatunek: Fantastyka
 • Liczba Stron: 136
 • Format: 168x257 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788366589179
 • Cena Z Okładki: 59,00 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial