Mistrz Romansu Nozaki Tom 7

Opis:

Michał Lipka

MIŁOŚĆ, SZKOŁA, RYSOWANIE… I INNE POMYŁKI

 

Jedna z moich ukochanych serii komediowych powraca z nowym tomem! „Mistrz romansu Nozaki”, bo o niej mowa, choć tytuł wskazuje na typową szojkę, to manga dla każdego, niezależnie od płci, kto lubi się pośmiać i chce poprawić sobie humor. Choć nie ulega wątpliwości, że najlepiej bawić będą się ci, z romantycznymi schematami obeznani.

 

W przypadku mangi takiej, ja ta, czyli składającej się z jednostronicowych gagów, trudno jest tak do końca mówić o fabule, ale i tak przyjrzyjmy się, co dzieje się w najnowszym tomiku.

 

A zatem coś dzieje się z Sakurą! Tak, ta grzeczna dziewczyna, zakochana w Nozakim licealistka, która została jego asystentką, zaczyna źle go traktować. Wyłudzanie od niego rzeczy to jedno, ale jednocześnie Sakura chce go zniszczyć w szkolnym turnieju sportowym. Co tu się dzieje? O co chodzi? A przecież nie oni jedni są bohaterami tej serii. czy Wakamatsu wyzna miłość Seo? Czy na Miyako czai się uczucie? I co jeszcze się wydarzy?

 

Zanim Izumi Tsubaki zaczęła tworzyć „Nozakiego” w roku 2011, miała już duże doświadczenie w świecie mangi. W latach 2003-2007 wydawała serię „Oyayubi kara Romance” (9 tomów), a po niej zajęła się „Oresama Teacher”, która zamknęła się w 2020 roku na dwudziestu dziewięciu tomikach. W obu przypadkach były to typowe romantyczne serie shoujo. Znała więc doskonale schematy rządzące gatunkiem, a także kulisy wydawniczego świata. I tak w między czasie, bo jeszcze w roku 2011, podjęła się pracy nad serią „Mistrz romansu Nozaki” i postanowiła je obśmiać, jednocześnie zachowując prawidła gatunkowe.

 

I tak oto zrodziła się seria, która w równym stopniu skierowana jest do chłopaków, jak i dziewczyn. Komedia pomyłek złożona z czterokadrowych skeczy, ukazująca w krzywym zwierciadle typowo szojkowe schematy: miłość, przyjaźń, szkolne życie. Co warto nadmienić, sama Izumi Tsubaki zaczęła rysować mangi w liceum właśnie (czyli, jak i sam Nozaki) i na pewno część związanych z tym wspomnień i doświadczeń przelała na papier.

 

W konsekwencji powstała opowieść, która kupuje mnie całkowicie. Śmieszna, poprawiająca humor, a zarazem ukazująca kulisy powstawania mang i odzierająca miłosne uniesienia z romantycznych złudzeń. Świetnie przy tym narysowana, bawi, wciąga i nie pozwala się oderwać od lektury. A chociaż tomiki są cieńsze, niż typowe mangi, ilość tekstu pozwala dłużej cieszyć się z lektury. Czy trzeba dodawać coś więcej?

Opis Wydawcy

Dlaczego niewinne dziewczę znęca się nad nieokrzesanym licealistą?
Chiyo Sakura, która kocha się w Umetaro Nozakim, nagle zaczyna wyłudzać od niego rzeczy i planuje zniszczyć go podczas szkolnego turnieju sportowego… Tylko dlaczego?! Hirotaka Wakamatsu, na ogół nie przepadający za Yuzuki Seo, z jakiegoś powodu wyznaje jej gorącą miłość…! Ale czemu?! Z kolei Yukari Miyako doświadcza dorosłego uczucia?! Oto siódmy tom komedii o licealiście rysującym mangę shojo, w którym niespodziewane zwroty akcji wyniosą romans i humor na jeszcze wyższy poziom!

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Mistrz Romansu Nozaki Tom 7

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Izumi Tsubaki
 • Rysunek: Izumi Tsubaki
 • Tłumaczenie: Amelia Lipko
 • Wydawnictwo: Waneko
 • Rok Wydania Polskiego: 03/2021
 • Tytuł Oryginału: Monthly Girls' Nozaki-kun 7
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Romans
 • Liczba Stron: 146
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788380967618
 • Cena Z Okładki: 22,99 zł
 • Papier: Offsetowy
 • Druk: Czarno-biały
 • Ocena: 4,5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial