Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Kapitan Ameryka Tom 4 Człowiek Który Kupił Amerykę

Opis:

Michał Lipka

KONSEKWENCJE ŚMIERCI

 

Co prawda śmierć Kapitana Ameryki nastąpiła mniej więcej w połowie poprzedniego tomu, wydarzenie to jako takie trwa nadal. Po przedstawieniu tam pierwszych konsekwencji, w końcu dostajemy ich dalszy ciąg i przekonujemy się, jak wszystko powoli zaczyna się układać. A to w kolejnym świetnym komiksie, jaki wyszedł spod ręki Eda Brubakera.

 

Wojna domowa dobiegła końca. Kapitan Ameryka został zamordowany na schodach sądu. Koniec? Dopiero początek. Bucky chce pomścić jego śmierć, ale na jego drodze staje Doktor Faustus, który potrafi kontrolować umysły. Teraz na dawnego Zimowego Żołnierza czeka nie lada wyzwanie: albo ulegnie wrogowi i wróci do swej morderczej roli, albo zdoła przezwyciężyć problemy i przejąć dziedzictwo Kapitana Ameryki. Którąkolwiek drogą pójdzie, jego problemy dopiero zaczną się na dobre...

 

„Śmierć Kapitana Ameryki” to była iście rewelacyjna opowieść, chociaż trudno było ją nazwać oryginalną, skoro bohater ten już ginął w świecie Marvela. Problem z polskim wydaniem był jednak taki, że nie było ono spójne. Skupiono się na opublikowaniu tylko zeszytów pisanych przez Brubakera, dlatego najpierw dostaliśmy kilka tie-inów do „Wojny domowej”, których nie było sensu czytać bez przeplatania ich z głównym eventem, potem czekał nas genialny zeszyt #25, w którym kapitan ginął, a potem – pomijając opowieść zebraną swego czasu w tomie „Poległy syn” z „Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela”, ukazująca pogrzeb Kapitana – od razu przeskakiwaliśmy do stypy, co dla wielu czytelników mogło być chaotyczne i niezrozumiałe. Teraz opowieść wraca jednak na konkretne, spójne tory a my możemy cieszyć się bardziej rozbudowaną fabułą.

 

To, co znalazło się w tym tomie, to materiał z oryginalnych albumów „The Death of Captain America Vol. 2: The Burden of Dreams” i „The Death of Captain America Vol. 3: The Man Who Bought America”, które kontynuują wątek śmierci i konsekwencji, jakie to wydarzenie wywołało. Widzimy tu, jak kształtuje się świat po tej tragedii, dojrzewanie myśli, że symbolu USA już nie ma i próby podjęcia jego misji. Akcja jest dynamiczna, ponura, realistyczna i skupiona na szybkim tempie, ale bez przesadnego epatowania widowiskowymi scenami. Do tego dostajemy sporo życiowych, emocjonujących momentów i naprawdę wciągającą rozrywkę. W efekcie w nasze ręce trafia dobry komiks akcji, w którym sensacyjne i szpiegowskie klimaty dominują nad superhero, zadowalając zarówno miłośników opowieści o herosach, jak i tych, którzy są nimi zmęczeni. A wszystko to obleczone zostało w bardzo przyjemną dla oka, realistyczna szatę graficzną pełną stonowanych, mrocznych barw.

 

Komu podobały się poprzednie tomy, koniecznie powinien poznać i ten. Kto nie czytał, polecam, bo run „Kapitana Ameryki” w wykonaniu Brubakera to kawał wyśmienitej opowieści sensacyjnej. I jedna z najlepszych historii, jakie ma do zaoferowania cykl o tym herosie.

Opis Wydawcy

Kapitan Ameryka nie żyje. Bucky Barnes, jego partner z czasów II wojny światowej, przysiągł pomścić tę śmierć, ale wpadł w ręce psychiatry i arcyłotra Doktora Faustusa, zdolnego kontrolować ludzkie umysły. Czy Bucky zdoła oprzeć się jego manipulacji? Czy wróci do roli Zimowego Żołnierza, bezwzględnego sowieckiego zabójcy, czy jednak znajdzie w sobie dość siły, by przejąć dziedzictwo Kapitana Ameryki i powstrzymać swoich wrogów przed zdobyciem władzy w Stanach Zjednoczonych?

Oto czwarty tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii „Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central” czy „Nieśmiertelny Iron Fist”. Autorami rysunków są: Steve Epting („Avengers”, „Velvet”), Butch Guice, Mike Perkins („Avengers”) i Roberto de la Torre („Daredevil”).

 

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kapitan Ameryka Tom 4 Człowiek Który Kupił Amerykę

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial