Podróże Z Pazurem. Historia Łapą Pisana

Opis:

Sylfana

Komiks o tytule Podróże z pazurem. Historia łapą pisana to pierwsza część cyklu przeznaczona dla dzieci starszych, które zainteresowane są światem przyrody, zwierzętami, ochroną środowiska, a także zwiedzaniem najciekawszych zakątków naszego globu. Izabella i Piotr Miklaszewscy, czyli autorzy tej ciekawej książeczki w życiu realnym także są podróżnikami i zwiedzają określone miejsca w towarzystwie swojego kochanego, adoptowanego przed laty psa o imieniu Snupek. W trójkę przemierzają przez kontynenty, zwracając uwagę na najważniejsze rzeczy i zjawiska, które się wydarzają. Tematyka tego komiksu jest zdecydowanie ogromnym plusem, jednak na zauważenie zasługuje także forma tekstu, o której już zresztą wspomniałam. Komiks to zdecydowanie trudna formuła literacka, nie każdy za nią przepada, szczególnie jeśli do tego wybrana tematyka, pozornie, może nie pasować do szeregu różnych obrazków, poprzez które trzeba przekazać odpowiednie treści, wartości i przesłanie. Znalezienie złotego środka w kontekście literatury dziecięcej od wieki wieków było bardzo trudnym zadaniem. Dorosłemu odbiorcy wystarczy dobry tekst, natomiast dziecko pragnie wielu bodźców estetycznych i wizualnych, i dopiero, gdy je otrzymuje, jest w pełni zadowolone i usatysfakcjonowane. Tyczy się to klasycznej formy literatury dla najmłodszych, więc jeszcze większym wyzwaniem jawi się stworzenie wartościowego komiksu, który przez wgląd na ograniczoną możliwość przekazywania treści słownych spełni oczekiwania dziecka, a przy okazji przekaże mu swoistą wiedzę merytoryczną o świecie. Może się wydawać, że stworzenie komiksu przygodowo – podróżniczego to zadanie nierealne do wykonania, jednak Miklaszewscy pokazują, że da się osiągnąć kompromis w tej formie, więc zarówno opiekun młodego czytelnika, jak i on sam, będą zadowoleni z jakości tejże książki.

 

Historyjki w komiksie okraszone są dużą dozą humoru. Głównym bohaterem wydaje się być tutaj Snopek, cudowny i słodki psiak o dobrym sercu, ale też skłonnościach do psocenia. Wprowadzenie tej kreacji wyszło całej opowieści na dobre – dzieci uwielbiają zwierzęta, a szczególnie te domowe, z którymi bardzo często sami mieszkają na co dzień w swoich domach. Bardzo miło ze strony autorów, że pozwolili oni zagrać pierwsze skrzypce swojemu pupilowi – ku uciesze młodych czytelników. Dlatego też przedstawione historyjki są humorystyczne, akcja jest wartka (co też jest dobrym zabiegiem w odniesieniu do literatury dziecięcej), a przy okazji przetransferowane informacje do umysłów dzieci bywają tu wartościowe – przykładowo te, które dotyczą dbania o przyrodę, nieśmiecenia, szanowania zwierząt i roślin, dzięki którym sami możemy żyć. Takie połączenie jest idealną strategią kumulującą dobrą zabawę i naukę.

 

Z perspektywy dorosłego czytelnika wspomniany komiks też jawi się jako bardzo ciekawy. Jako mama niespełna pięciolatka, zapoznawałam się z treścią książeczki z przyjemnością i nieskrywanym uśmiechem na twarzy. Cieszy mnie fakt, że planowane są kolejne odsłony przygód Miklaszewskich i Snupka – świadczyć o tym może dopisek Księga I. Na szczególne uznanie zasługuje także autor grafik, które są ładne, estetyczne, klarowne i bardzo kolorowe – to wzbudza jeszcze większe zainteresowanie u najmłodszych odbiorów. Nie pozostaje zatem nic innego jak brać w ręce ten komiks i sprawić przyjemność swoim pociechom… a może i też sobie samemu? Bo któż to powiedział, że komiksy przygodowo – podróżnicze muszą być tylko dla dzieci? Myślę, że zarówno tym najmłodszym, jak i nieco starszym lektura Podróży z pazurem przyniesie ogromną frajdę i satysfakcję. Polecam serdecznie rodzicom i opiekunom nabycie tej niepozornej książeczki!

Opis Wydawcy

Iza, Piotr i pies Snupi. Od trzech lat w podróży dookoła świata. Autostopem, jachtostopem i jak się tylko da, byle do przodu. Pewnego dnia powiedzieli światu: „sprawdzam” i na własne oczy postanowili zobaczyć jak wygląda życie ludzi w różnych zakątkach globu. O czym marzą, co jedzą, co ich uszczęśliwia, a co chcieliby zmienić. Młody czytelnik dostaje jedyną w swoim rodzaju bezpośrednią relację z podróży, w dodatku podróży z psem. Zwierzęta, przyroda, stan naszej planety to ważne tematy w tej historii. Iza i Piotr prowadzą popularny blog podróżniczy, on jest dziennikarzem, ona – graficzką, a Snupi, adoptowany przed laty z warszawskiego schroniska, to bez wątpienia najbardziej znany pies w Polsce.

 

W każdym odcinku-księdze czeka na Was niespodzianka. Tworzymy tę historię razem!

 

Z komiksem można kupić również akcesoria: skarpety małe, skarpety duże i plecak, a także zestawy. Na wszystkich akcesoriach umieszczone zostały postacie z komiksu.

 

Izabella Miklaszewska
graficzka specjalizująca się w animacji i 3D.Długo mieszkała w Holandii więc, jak twierdzi jej mąż, często trudno jej zrozumieć typowo polskie absurdy i polityczne scysje. Zawsze uśmiechnięta optymistka pozytywnie nastawiona do świata i ludzi.

 

Piotr Miklaszewski
absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Czasem dziennikarz prawny w eleganckiej koszuli, a czasem elektryk w ogrodniczkach na szelki. Maruda z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie i otaczającej go rzeczywistości.

 

Filip Sułkowski
z pochodzenia Galicjanin, od dwudziestu lat mieszkaniec Krakowa. Rysownik, projektant okładek do książek, komiksiarz, amator żeglarstwa i miłośnik budżetowych podróży. Laureat dwóch wyróżnień na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY za rejsy własnoręcznie zbudowaną czterometrową łodzią żaglową przez Bałtyk i za Koło Polarne. W 2018 przepłynął wraz z partnerką Atlantyk na własnoręcznie zbudowanym sześciometrowym jachcie ze sklejki.

 

Snupi (Snupencjusz)
kundelek średniej wielkości o wielkim i walecznym sercu. Iza i Piotr adoptowali go z warszawskiego Schroniska Na Paluchu. Podobno zwrócił ich uwagę niezwykłą żywiołowością i pozytywną energią. Najpierw przez kilka lat był psem typowo miejskim, spędzał całe dnie w studiu dubbingowym PRL, gdzie pracowała jego pani. Pewnego dnia wyruszył w podróż dookoła świata zabierając ze sobą Izę i Piotra. Snupi dotarł już do 36 krajów na pięciu kontynentach, przepłynął ponad 3200 mil morskich, przejechał ponad 50 tys. kilometrów z czego 40 tys. autostopem, a podróż wciąż trwa…

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Podróże Z Pazurem. Historia Łapą Pisana

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial