Śledztwa Enoli Holmes 3 Tajemnica Białych Maków

Opis:

Uleczkaa38

Nakładem Wydawnictwa Egmont Polska ukazała się właśnie najnowsza i zarazem trzecia już odsłona komiksowej serii dla dzieci "Śledztwa Enoli Holmes". Pozycja ta nosi tytuł "Tajemnica białych maków" i przedstawia sobą kolejne przygody i barwne losy nastoletniej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysoko postawionego brytyjskiego urzędnika - Mycrofta, które rozgrywają się na tle jakże urokliwej, XIV-wiecznej Anglii.

 

Enola, po brawurowej ucieczce z domu wobec groźby wysłania jej przez braci na pensję dla dobrze urodzonych dziewcząt, kontynuuje poszukiwania zaginionej mamy, jak i też stara się wciąż ukrywać przed starszymi rodzeństwem. Jednocześnie, pod nową tożsamością Ivy Meshle, podejmuje się ona rozwiązywania kolejnych, detektywistycznych zagadek. Tym razem przyjdzie zmierzyć się jej z niezwykle skomplikowaną sprawą, jaką to jest zaginiecie niezwykle bliskiej osoby całej familii Holmesów - Dr. Watsona! Oczywiście, sprawą zajmuje się sam Sherlock, ale to właśnie Enola wpadnie jako pierwsza na trop...

 

Serena Blasco - autorka tej opowieści i zarazem całego cyklu, zaprasza nas kolejny raz do odbycia niezwykłej, czytelniczej podróży do wiktoriańskiego świata kryminału, przygody i komedii. Z jednej strony mamy tu bowiem do czynienia z inteligentną intrygą śledczą, jaka wiąże się z zaginięciem Dr. Watsona i jego poszukiwaniami. Z drugiej strony relację tę wypełnia wartka akcja, ucieczki i pościgi, odgrywanie ról w przebraniu oraz konfrontacja ze złoczyńcami. I wreszcie z trzeciej strony nie brak tu także zabawnych scen i ciepłego humoru, który z pewnością oczaruje sobą każdego nastoletniego czytelnika.

 

Fabuła komiksu skupia się na kolejnych losach głównej bohaterki, która za sprawą wrodzonego sprytu, umiejętności aktorskich, niezwykłej inteligencji i znajomości na polu bukieciarstwa, stara się doprowadzić do odnalezienie jej przyjaciela - Dr. Watsona. Jednocześnie mamy przyjemność odkrywać tu także losy jej brata Sherlocka, który również prowadzi swoje śledztwo i przed którym to Enola musi się ukrywać. I tak też relację tę cechuje duża dynamika, kilka zaskakujących zwrotów akcji oraz niepowtarzalny klimat, który zachwyca nas od pierwszych stron. Na koniec mamy zaś widowiskowy finał, jak i też pewną niespodziankę w postaci prywatnych zapisków głównej bohaterski, które pomogą nam wcielić się w rolę prywatnego detektywa...

 

Enola Holmes to wspaniała bohaterka, która imponuje nam swoją inteligencją, determinacją w dążeniu do celu, umiejętnościami wcielania się w rozmaite role, jak i przede wszystkim swoim charakterem, który nie pozwala jej godzić się na ówczesne konwenanse i obyczaje, wedle których obowiązkiem młodej kobiety jest trwanie wiernie u boku męża. A poza tym..., a poza tym jest to rezolutna, wesoła i bardzo sympatyczna dziewczyna, której nie sposób nie polubić i nie traktować jako bliskiej nam osoby. Naturalnie, poznamy tu także wielu ciekawych bohaterów z drugiego planu, by wspomnieć o samym Sherlocku, czy też małżonce Dr. Watsona.

 

Bardzo malowniczo przedstawia się szata ilustracyjna tego komiksu, na którą to składają się niezwykle bajkowe, malownicze, pociągnięte płynną kreską, ale też i mające w sobie chwilami coś z mangi, rysunki. Pięknie przedstawiają się te kadry - tak na pierwszym planie, który obejmuje sylwetki i oblicza bohaterów, jak i w tle, gdzie mamy przyjemność podziwiać ówczesny Londyn. Do tego warto wspomnieć o bogactwie kolorów, jakie wypełniają te rysunki. I można w tym względzie stwierdzić z pełną pewnością, że każdy dziecięcy czytelnik będzie oczarowany tymi ilustracjami.

 

Sama lektura tej opowieści stanowi dla nas wielką przyjemność, wspaniałą rozrywkę i pełne zaangażowanie w losy głównej bohaterki. To zarówno zabawa dla naszych szarych komórek, która wiąże się z detektywistycznym śledztwem Enoli, jak i też nie mniej udana rozrywka o charakterze przygodowym, gdy podziwiamy kolejne niezwykłe wydarzenia z udziałem bohaterki. W mej ocenie jest to też chyba najlepsza z dotychczasowych odsłon tego cyklu - tak pod kątem fabuły, emocji, jak i ilustracji. Tym samym nie pozostaje mi już nic innego, aniżeli zachęcić was do sięgnięcia po komiksową opowieść pt. "Śledztwa Enoli Holmes. Tajemnica białych maków", która sprawdzi się także znakomicie w roli gwiazdkowego prezentu!

Opis Wydawcy

Trzeci tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Enola wciąż ukrywa się przed braćmi, ponieważ nie chce jechać na pensję, gdzie dziewczęta uczone są tylko jednego: jak zostać żoną całkowicie posłuszną mężowi. Woli życie pełne przygód i niebezpieczeństw, dlatego nadal zajmuje się prowadzeniem dyskretnych śledztw w sprawie zaginionych ludzi.
Tym razem czeka ją niezwykle emocjonujące i trudne wyzwanie, gdyż zostaje porwana osoba bliska zarówno jej, jak i Sherlockowi. Aby rozwikłać zagadkę, Enola będzie musiała się wykazać nie tylko pomysłowością, ale też odwagą. Przed młodą panią detektyw mrożące krew żyłach zadanie!

 

Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści „Lili Chantilly”, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Śledztwa Enoli Holmes 3 Tajemnica Białych Maków

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Serena Blasco
 • Rysunek: Serena Blasco
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 11/2020
 • Tytuł Oryginału: The Mysteries Of Enola Holmes 3 Le Mystère Des Pavots Blancs
 • Tytuł Serii: Śledztwa Enoli Holmes
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 64
 • Format: 216x285 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328198159
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial