Mroczna Otchłań Tom 2

Opis:

Uleczkaa38

Niesamowitej wyprawy do podwodnego świata sekretów i tajemnic, ciąg dalszy - tak przedstawia się oferta znakomitego komiksu pt. "Mroczna otchłań. Tom 2", który ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont Polska. I jak nietrudno się domyślić, jego fabuła zabierze nas ponownie do głębin Oceanu, by odkryć tam sekrety żyjących stworzeń, ale też i tajemnicę pradawnej, zaginionej cywilizacji...

 

Po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniej części cyklu, dwie główne bohaterki w osobach Kim Melville i jej córki Lou, postanawiają odpocząć od kolejnych przygód i naukowych misji. Taki jest plan, ale rzeczywistość - związana z ofertą ekscentrycznego miliardera oraz niepokojącymi, sennymi wizjami Lou, zmienia ten stan rzeczy. I oto rozpoczyna się w ich życiu czas kolejnej wielkiej wyprawy, która zawiedzie ich na głębiny Oceanu, ale też i w wiele innych niezwykłych miejsc na świecie. Celem wyprawy będzie odkrycie zagadki wielkich, skalnych monolitów na dnie Oceanu, jak i też uzyskanie odpowiedzi na pytanie o los mitycznej Atlantydy. Poza tym bohaterowie staną przed niezwykłą misją, jaką to jest ocalenie świata przed nadchodzącą - a jakże, z głębin Mórz i Oceanów, apokalipsą...

 

Twórcy niniejszej opowieści - Christophe Bec, Éric Henninot i Milan Jovanovic, zapraszają nas raz jeszcze do spotkania z fantastyczno-przygodowym komiksem akcji, grozy, ale też i spod nauki proekologicznej narracji, gdzie ukazano nie tylko sekrety głębin Mórz i Oceanów, ale także i zgubny wpływ człowieka na ich stan. Uczynili to oni za pomocą inteligentnej fabuły, wartkiej akcji oraz pięknie i niezwykle klimatycznej szaty ilustracyjnej, która w mej ocenie stanowi w największym stopniu o jakości tej pozycji. I chociaż na tytuł ten składają się dwie nowe mini opowieści, to jednak w dużym stopniu nawiązują one do wydarzeń z pierwszej części cyklu, co z pewnością warto zaakcentować.

 

Lektura tej opowieści jest niezwykle zajmującą, główne ze względu na wielowątkowość tej relacji. Z jednej strony mamy tu oczywiście podwodną misję Kim Melville, ale nie zabrakło także wielu pobocznych wątków, które wiążą się m.in. z jej córką, przeszłością tajemniczego organizatora wyprawy w osobie multimiliardera Feiersingera, wierzeniami i mitologią Aborygenów, czy też pewną chciwą korporacją, która w poszukiwaniu złóż ropy jest w stanie posunąć się do wszystkiego. Do tego mamy tu również liczne retrospekcje w czasie, które wiążą się z tajemnicami i zagrożeniami z głębi Oceanów. I jest to ciekawa, poprowadzona w inteligentny sposób i zaskakująca relacja, której to finałowym punktem jest tajemnicze, ale też i bardzo otwarte, zakończenie...

 

Udanie przedstawia się także ilustracyjne oblicze tego komiksu, na które składają się przyjemne dla oka, niezwykle klimatyczne i pociągnięte lekką kreską, rysunki. To dzieło Erica Henninota i Milana Jovanovica - dwóch znakomitych artystów, którzy zadbali tu nie tylko o jakość, szczegółowość, udane kadrowanie i piękne kolory tych ilustracji, ale także i o jakże ważne specyfikę tych obrazów, z których znaczna część rozgrywa się w głębinach. I naprawdę trzeba oddać tym twórcom wielkie słowa podziwu i uznania za to, w jak realny, ale też i klimatyczny sposób, ukazali oni podwodny świat. Naturalnie, duże zasługi w tym względzie ma także okazałe wydanie tego komiksu, bez którego ilustracje te nie prezentowałby się tak udanie.

 

Niniejsza pozycja stanowi sobą interesującą, świetnie wykonaną i porywającą propozycję, która z pewnością oczaruje wszystkich miłośników dobrego i intrygującego komiksu akcji, z niewielką, ale jednak, domieszką fantastyki w tle. Dzieje się tak za sprawą klimatycznej i emocjonującej fabuły, świetnie wykreowanych postaci oraz obrazu rzeczywistości tego świata, który z jednej strony jest tak bardzo bliski naszemu, ale z drugiej jednak w wielu punktach się od niego różni.

 

"Mroczna otchłań. Tom 2" to komiksowa opowieść, która przyniosła mi wiele radości, emocji i przyjemności. Z tego też względu gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, który ma sobą do zaoferowania tak wiele komiksowego dobra. Oczywiście, jeśli nie poznaliście pierwszej części tego cyklu, to sugeruję by zacząć od niego przygodę z tą serią, ale naturalnie nie jest to koniecznym wymogiem. Polecam - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

To drugi tom z serii „Mroczna otchłań” – znakomitego thrillera ekologicznego. Grupa najwybitniejszych naukowców z całego świata pod przewodnictwem ekscentrycznego Stulatka z Karpat, niejakiego Wolfganga Feiersingera, rusza na kolejną wyprawę w mroczną otchłań. Jaką tajemnicę skrywają pełne niejasnych symboli gigantyczne monolity odkryte na dnie morza? Przed czym uciekają najgroźniejsze drapieżniki zamieszkujące ziemskie wody? I czy słowa greckiego filozofa Platona „Od nas jedynie zależy obranie drogi w górę, nie zaś w dół prowadzącej…” okażą się kluczem do rozwiązania zagadki mitycznej Atlantydy?

 

Drugi tom zbiorczego wydania „Mrocznej otchłani” (oryg. „Carthago”) zawiera dwa albumy: „Monolity z Koube” i „Miasto Platona”.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Mroczna Otchłań Tom 2

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Christophe Bec
 • Rysunek: Milan Jovanovic
 • Kolor: Delphine Rieu, Yvan Villeneuve, Bertrand Denoulet
 • Tłumaczenie: Ernest Kacperski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 9/2020
 • Tytuł Oryginału: Les Monolithes De Koubé, Cité De Platon
 • Tytuł Serii: Mroczna Otchłań
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Fantastyka
 • Liczba Stron: 116
 • Format: 216x285 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328197510
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 79,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5.5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial