Bardzo Dzika Opowieść Tom 2 Mistrz Ryś

Opis:

Uleczkaa38

Dla wszystkich czytelników, których urzekła, oczarowała i zachwyciła komiksowa opowieść dla dzieci pt. "Bardzo dzika opowieść. Las złamanych serc", mam znakomitą wiadomość! Oto nakładem Wydawnictwa Kultura Gniewu ukazała się właśnie kontynuacja tej historii - komiks pt. "Mistrz Ryś"! I jak nie trudno się domyślić, to właśnie ten tytułowy bohater będzie jedną z najważniejszych postaci w tej relacji o sile przyjaźni, determinacji w walce o swój dom i wadze dbania o naturę naszego wspaniałego świata...

 

W Lesie Złamanych Serc nie dzieje się najlepiej, gdy oto przybywają tam ludzie w celu ustalenia faktu, czy przebywają na jego terenie wciąż przedstawiciele zagrożonych gatunków zwierząt - w tym ryś. Jeśli nie, to obszar ten ma zostać pozbawiony miana rezerwatu, a następnie przeznaczony do wycinki. Zwierzęta, które nie chcą na to pozwolić, starają się zrobić wszystko, by ryś ukazał się owej inspekcji. Niestety, ten po traumatycznych wydarzeniach z pierwszej części, jest w całkowitej, psychicznej rozsypce, a tym samym pozbawiony siły do jakiejkolwiek walki o swój dom. Na szczęście pojawia się wówczas pewna dzielna kotka, która postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i przekonać rysia do tego, by ponownie stanął on na czele ich walki o przetrwanie...

 

Najnowsza odsłona twórczości Marcina Podolca i Tomasza Samojlika stanowi sobą kolejną niezwykle intrygującą, udaną i klimatyczną odsłonę komiksowej i zarazem ekologicznej, bajki. Bajki, która za pomocą wartkiej akcji, wielkiej przygody, pokaźnej porcji humoru i przede wszystkim pięknych emocji, uczy dziecięcego czytelnika szacunku i miłości do zwierząt, jak i również zwraca uwagę na to, że te nie poradzą sobie w przetrwaniu bez naszej pomocy. I chyba nie można wymarzyć sobie lepszej i piękniejszej lekcji przyrody i obywatelskiej postawy, aniżeli właśnie za pomocą bajkowej opowieści w szatach komiksu, która zachwyca tyleż treścią, co i efektownymi ilustracjami.

 

Fabuła tej opowieści przedstawia się ciekawie i niezwykle intrygująco, gdy najpierw poznajemy całą sytuację zwierzęcych mieszkańców lasu, następnie położenie i podejście rysia, jak i też wreszcie działania kotki i innych zwierząt, które postanawiają zrobić wszystko, by uchronić swój dom. To właśnie ich kroki, z czasem decyzje rysia, ale też i niecne działania pewnego przebiegłego rolnika, wypełniają sobą kolejne strony komiksu, oferując nam wielkie emocje, przednią zabawę i coś niezwykle cennego - mądry morał, który płynie z ostatnich scen tej relacji. Jest ciekawie, inteligentnie i niezwykle klimatycznie.

 

Duże słowa uznania cisną się na usta także pod względem ilustracyjnej oferty tego dzieła, o którą zadbał tu Marcin Podolec. Stworzył on tutaj bardzo przyjemne dla oka, bajkowe, pociągnięte lekką i płynną kreską, jak i też przypominające dziecięce rysunki, ilustracje. Zadbał on przy tym także o najdrobniejsze szczegóły, przekonujące oddanie emocji na twarzach zwierzęcych bohaterów, realistyczną wizję puszczy, jak i też świetne kadrowanie. Całości pozytywnego efektu dopełniają piękne, dosyć ciemne w swej "leśnej" barwie i idealnie dobrane kolory. To wszystko sprawia, że obrazy te budzą nasz zachwyt od pierwszego spojrzenia.

 

Znakomicie jawią się zwierzęcy bohaterowie tej opowieści, jak i też imponująco przedstawia kreacja miejsca akcji tych wydarzeń - polskiego lasu. Co do postaci, to mamy tu obdarzone mową i ludzkimi cechami charakteru zwierzęta, wśród których największe emocje budzi w nas bardzo odważna, charakterna i silna kotka z lekką nadwagą, jak i też tytułowy ryś - weteran i legendarny przywódca zwierząt, który zatracił gdzieś swoją wiarę we własny siły, sens walki o lepszą przyszłość i optymizm, ale który też potrafi pokonać ów demony i postąpić tak, jak należy. Jeśli chodzi zaś o leśną rzeczywistość tej historii, to imponuje nam ona swoją graficzną formą, realizmem, dbałością o szczegóły i niezwykłym klimatem.

 

Słowem podsumowania - komiksowa pozycja pt. "Bardzo dzika opowieść 2. Mistrz Ryś", to znakomita, stworzona w świetnym stylu i porywająca swoją fabułą oraz emocjonalną wymową, propozycja dla dziecięcego miłośnika komiksów. To idealny wybór dla każdego dziecka, które odnajdzie tu zarówno zabawę oraz rozrywkę, jak i też wspaniałą lekcję przyrody. Myślę, że w dzisiejszych czasach ten aspekt jest nie do przecenienia. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten świetny tytuł - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

Mistrz Ryś żyje! A zatem jest jeszcze nadzieja na uratowanie Lasu Złamanych Serc. Wystarczy, by zobaczyła go komisja, która zmierza do lasu, by potwierdzić, że w rezerwacie rysi nie ma już ani jednego rysia... Ale łatwo nie będzie. Zły człowiek nie cofnie się przed niczym, a grupka porzuconych zwierząt napotka na nowe, zupełnie niespodziewane, trudności.

 

Czy jedna zagubiona kotka będzie w stanie przekonać starego mistrza do ostatniego, heroicznego wysiłku?

 

Przed wami druga część pełnej emocji i zwrotów akcji, a przede wszystkim bardzo dzikiej opowieści!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Bardzo Dzika Opowieść Tom 2 Mistrz Ryś

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Tomasz Samojlik
 • Rysunek: Marcin Podolec
 • Kolor: Agata Mianowska
 • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
 • Rok Wydania Polskiego: 8/2020
 • Tytuł Serii: Bardzo Dzika Opowieść
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 104
 • Format: 165 × 235 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788366128453
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,90 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial