Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Conan Barbarzyńca. Życie I Śmierć Conana Księga 2

Opis:

Uleczkaa38

Nakładem Wydawnictwa Egmont Polska ukazała się właśnie druga odsłona cyklu "Conan Barbarzyńca. Życie i śmierć Conana", ukazującego losy i przygody jednej z najsłynniejszej postaci współczesnej fantastyki. Odsłona, która fundują sobą wszystko to, czego tylko od tej opowieści moglibyśmy oczekiwać, a więc walkę z mieczem w ręku, emanacje magii, chwile namiętnych uniesień oraz wędrówkę po niezwykłym świecie Cymerii i sąsiednich krain.

 

Jako słowo się rzekło, zeszyt ten kontynuuje sobą barwną relację o przygodach barbarzyńskiego wojownika - Conana. Ten, pojmany i zniewolony przez potomków Szkarłatnej Wiedźmy, musi walczyć o życie i powstrzymanie demonicznych pomiotów, którzy pragną sprowadzić na ludzkość zagładę poprzez przywołanie straszliwego boga - Razazela. Zanim jednak poznamy finał tej relacji..., będzie dane nam odkrywać nie mniej intrygujące, retrospektywne wydarzenia z życia cymeryjskiego wojownika, gdzie to będzie musiał on odbyć podróż u boku niezwykle powabnych kobiet lekkich obyczajów, zmierzyć się z tajemniczą zarazą w jego rodzinnej Cymerii, czy też wreszcie skonfrontować z cymerejskim bóstwem - Cromem...

 

Jason Aaron - scenarzysta tej opowieści, kontynuuje swoją relację w niezwykle barwny, intrygujący i logiczny sposób. Kolejny raz oferuje nam on główny wątek wydarzeń, związany z pojmaniem Conana, jak i też liczne retrospekcje, które ukazują jego życie, ale też i drogę do chwili, gdy musi o nie walczyć. Mamy tu wartką akcję, wielką przygodę, kilka zaskakujących, bardziej obyczajowych akcentów, jak i też potężną porcję dobrego, czarnego humoru. Do tego warto wspomnieć o czerpaniu przez autora z wcześniejszych odsłon losów Conana, nawiązywaniu do ważnych wątków tam ukazanych, jak i wreszcie perfekcyjnym połączeniu scenariusza komiksu z jego ilustracyjnym obliczem. To same plusy, ale też i trudno dopatrzyć się tu jakichkolwiek uchybień tego autora.

 

Pod równie wielkim wrażeniem pozostawia nas ilustracyjne oblicze tej pozycji, które jest dziełem grupy kilku rysowników - Mahmuda Asrara, Gerardo Zaffino i Garry'ego Browna. Otóż oddali oni w nasze ręce niezwykle malownicze, widowiskowe, pociągnięte lekką i klasyczną kreską, ale przy tym też i szczegółowe - szczególnie na pierwszym planie i w zakresie sylwetek bohaterów, rysunki. To również ciekawe balanse cieni, znakomite kadrowanie oraz odważne pomysły na polu kreacji magicznych emanacji i demonicznych potworów. Na osobne słowa uznania zasługą niezwykle esencjonalne, również bardzo odważne w swych barwach i w mej ocenie perfekcyjnie dobrane, kolory, za które odpowiada Matthew Wilson, który wykonała tu naprawdę świetną pracę.

 

Bardzo udanie przedstawia się także kreacja postaci głównego bohatera i tego fantastycznego świata. Co do Conana, to jawi się on nam oczywiście jako dzielny, świetnie posługujący się mieczem i niezwykle małomówny wojownik..., ale kilkukrotnie odkrywamy tu także jego bardziej emocjonalne oblicze, m.in. w scenach rozmów z towarzyszącymi mu kobietami, czy też w chwili powrotu do rodzimej krainy. I to są niewątpliwie bardzo smakowite sceny i wątki. Co zaś do obrazu tej komiksowej rzeczywistości, to tu również mamy się czym zachwycać - począwszy od wizualizacji widoków, poprzez prezentację kolejnych wiosek, osad i miast, a skończywszy na oddaniu mrocznej, wojennej, pustynnej i przede wszystkim magicznej aury tego świata...

 

Opowieść ta stanowi oczywiście idealną propozycję dla miłośników komiksowej fantastyki spod znaku wielkiej przygody, magii, walki i namiętności. Jednocześnie jednak wydaje się, że komiks ten ma do zaoferowania sobą coś jeszcze, a mianowicie chyba najbardziej intrygujące, emocjonalne i szczegółowe spojrzenie na życie głównego bohatera. To właśnie za sprawą zawartych tu historii poznajemy jego młodość, kluczowe wydarzenia z przeszłości, czy też przemiany, jakie w nim zachodziły. I w związku z tym z jak najpełniejszym przekonaniem mogłabym polecić właśnie ten tytuł wszystkim największym wielbicielom postaci Conana, którzy pragną poznać tę postać w jeszcze większym stopniu. Z pewnością nie będą oni zawiedzeni tą historią.

 

Słowem podsumowania - komiksowa opowieść pt. "Conan Barbarzyńca. Życie i śmierć Conana. Księga druga", to gwarancja wielkich wrażeń i emocji, wspaniałej zabawy i spotkania z maestrią komiksowej twórczości na polu scenariusza i ilustracji. Tym samym pozostaje mi już tylko zachęcić was do sięgnięcia po ten tytuł, co też i niniejszym czynię. Polecam - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

Drugi tom przygód Conana w nowej serii Marvel Comics. Poza trunkami i walką Conan wielbi też kobiety, zwłaszcza jeśli mogą mu pomóc w pokonaniu bogatego bankiera skorego do uciech. Barbarzyńcę czeka jeszcze inny trudny pojedynek. Odradza się Razazel – bóg przywoływany przez Szkarłatną Wiedźmę i służące jej dzieci. Czy Conan sam będzie w stanie stawić im czoła? Cymeryjczyk wróci też do rodzinnej wioski, gdzie przyjdzie mu zmierzyć się z zarazą, która opanowała mieszkańców. Czyżby Thoth-Amon maczał w tym palce?

 

Autorem scenariusza jest Jasona Aaron („Skalp”, „Punisher Max”), a rysunki przygotowali Mahmud Asrar („Wolverine i X-Men”) i Gerardo Zaffino („Karnak”, „Rumble”). W Wydawnictwie Egmont ukazują się cztery serie, których bohaterem jest Conan: „Conan”, „Conan Barbarzyńca”, „Era Conana” i „Conan – Miecz barbarzyńcy”.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Conan Barbarzyńca. Życie I Śmierć Conana Księga 2

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Jason Aaron
 • Rysunek: Mahmud AsrarGerardo ZaffinoGarry Brown
 • Kolor: Matthew Wilson
 • Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 10/2020
 • Tytuł Oryginału: Conan The Barbarian Vol. 2 The Life And Death Of Conan Book Two
 • Tytuł Serii: Conan Barbarzyńca
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Fantasy
 • Liczba Stron: 144
 • Format: 167x255 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328198258
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6
 • Okładka: Esad Ribic

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial