Green Class Tom 2 Alfa

Opis:

Uleczkaa38

"ALFA" - pod tym tytułem kryje się najnowsza i zarazem druga odsłona znakomitego, apokaliptycznego, komiksowego cyklu "Green Class", autorstwa Jérôme'a Hamona i Davida Tako. Cyklu, przedstawiającego mroczny obraz epidemii, która zamienia ludzi w potwory. W samym środku tych wydarzeń znajduje się grupa kanadyjskich uczniów, która przybyła na bagienne obszary Luizjany w celu przeprowadzenia szkolnego obozu w ramach "leśnej szkoły". To co ich tam zastało, stało się początkiem wielkiego koszmaru. Pozycja ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont Polska.

 

Spośród całej grupy kanadyjskich uczniów, pozostało ich kilkoro, podczas gdy reszta zdecydowała się przekroczyć granice wojskowego kordonu. Ci, którzy zostali, uczynili to z uwagi troski o kolegę - Noaha, który został zainfekowany i w którym zachodzi przemiana w roślinopodobnego potwora. Co więcej, chłopiec ten został uprowadzony wraz ze swoją siostrą przez ogromne monstrum, przypominające wielkie drzewo. Tym samym reszta ekipy wyrusza na ratunek porwanej parze, przemierzając bagienne i leśny tereny. Wkrótce ich droga przetnie się z drogą pewnej grupą wojskowych najemników, która skrywa cel swojej misji...

 

Jérôme Hamon, David Tako - francuscy autorzy niniejszego cyklu, kontynuują swoją barwną, efektowną i niezwykle klimatyczną opowieść o sile przyjaźni, która nie pozwala się poddać w walce o najbliższe osoby nawet w najbardziej mrocznej, apokaliptycznej rzeczywistości. To historia o poświęceniu, odwadze i wierze w dobro, której strony wypełnia wartka akcja, wielka przygoda, silne emocje i piękne kadry luizjańskiej natury. Wreszcie jest to również intrygująca historia o apokalipsie, która przyjmuje ciekawą, zaskakującą i zarazem niezwykle tajemniczą, postać. A wszystko to niesie nam sobą zarówno barwna fabuła tego komiksu, jak i zawarte na jego stronach piękne ilustracje.

 

Fabuła komiksu przybiera postać dwutorowej relacji, gzie to z jednej strony obserwujemy kolejne perypetie nastoletnich bohaterów, którzy poszukują uprowadzonego rodzeństwa..., zaś z drugiej śledzimy ścieżki grupy najemników, którzy przybyli do skażonej strefy z pewną tajną misją. Po pewnym czasie ich drogi znajdują wspólny kierunek, ale wcześniej mamy okazję przeżywać u boku obu grup wiele przygód, uczestniczyć w walce, czy też w interesujących rozmowach o tym, co dalej. Jest ciekawie, niezwykle klimatycznie, chwilami bardziej mrocznie, niekiedy zaś zabawnie, jak i przede wszystkim emocjonująco do samego finału, który zresztą stanowi sobą zapowiedź kontynuacji tej opowieści.

 

Wielkie słowa uznania cisną się na usta pod względem zaprezentowanej tu ilustracyjnej szaty, o którą zadbał oczywiście David Tako. Oddał on w nasze ręce niezwykle malownicze, pociągnięte płynną i zarazem lekką kreską, a do tego imponujące nam swoją szczegółowością, rysunki. Znawcy komiksu odnajdą w nich z pewnością pewne nawiązanie do japońskiej mangi, co również czyni je niezwykle charakterystycznymi i w mej ocenie jeszcze bardziej imponującymi. Całości efektu dopełniają piękne, bogate w swej kolorystyce i idealnie dopasowane do charakteru danej sceny, barwy. To świetna praca na polu komiksowej ilustracji!

 

Komiks ten niesie nam wielkie emocje, zapewnia świetną rozrywkę i gwarantuje przednią zabawę, gdy oto śledzimy przygody młodych bohaterów, którym dane było zetknąć się z potworną epidemią, a następnie powstałą na jej skutek apokalipsą. Jednocześnie jednak opowieść ta oferuje także cenną nauką o tym, że najważniejszą w życiu człowieka jest przyjaźń i pewność, że możemy liczyć na pomocną dłoń tych, którym ufamy. Tak właśnie wygląda los nastoletnich bohaterów tego komiksu, którzy dla ratowania kolegów są gotowi zaryzykować nawet własne życie. To cenna i piękna lekcja życia...

 

Komiksowa opowieść pt. "Green Class. Alfa", to znakomita oferta dla wszystkich miłośników komiksowej akcji w fantastycznych i apokaliptycznych klimatach. Mamy tu wędrówkę przez skażony świat, walkę ze zmutowanymi potworami, grę intryg i kłamstw, jak i wreszcie wielkie emocje, które co najmniej kilkukrotnie bardzo nas poruszą. Dlatego też oceniam ten tytuł niezwykle wysoko, jak i tym samym gorąco zachęcam was do tego, byście sięgnęli po drugą część cyklu "Green Class". Polecam - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

Druga część bardzo dobrze przyjętej na rynku francuskim przygodowej historii postkatastroficznej. Cały świat pada ofiarą ataku wirusa zmieniającego ludzi w roślinopodobne stwory. Kilkoro nastolatków z Kanady, przebywających na zielonej szkole w Luizjanie, odmawia ewakuacji do domu, aby móc się opiekować zarażonym kolegą. Od tej pory walczą o przeżycie w zdziczałym kraju, gdzie prawie każdy, kogo spotykają, okazuje się wrogiem. Powoli też poznają kolejne szczegóły dotyczące pandemii. Czy zaraza została rozsiana celowo? Czy nowo powstała rasa istot do czegoś dąży? Czy za pojawienie się wirusa są odpowiedzialne siły natury, czy moce nadprzyrodzone? Młodzi Kanadyjczycy chcą nie tylko ocalić własną skórę, ale także rozwikłać tajemnicę katastrofy, która nawiedziła Ziemię.

 

Autorami opowieści są dwaj francuscy twórcy: scenarzysta Jéróme Hamon, znany z komiksów mangowych, dziecięcych i fantastycznych („Dreams Factory”, „Nils”), oraz zafascynowany sztuką japońską rysownik o pseudonimie David Tako, dla którego seria „Green Class” jest pierwszym pełnowymiarowym wyzwaniem ilustratorskim.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Green Class Tom 2 Alfa

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Jérôme Hamon
 • Rysunek: David Tako
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 9/2020
 • Tytuł Oryginału: Green Class 2 L'Alpha
 • Tytuł Serii: Green Class
 • Wydawca Oryginalny: Le Lombard
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 64
 • Format: 216x285 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 788328196889
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 59,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5.5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial