Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Superman Action Comics Tom 3 Polowanie Na Lewiatana

Opis:

Michał Lipka

LEWIATANOWE DODATKI

 

Bendis nie zwalnia tempa i nie dość, że na raz prowadzi dwie serie o Supermanie, to jeszcze znalazł czas by wypuścić na rynek komiksowy event mocno z nimi powiązany. Głowna opowieść pod tytułem „Lewiatan” została opublikowana w oddzielnym tomie, w niniejszym albumie poświęconym Supermanowi zaś na czytelników czekają dodatkowe zeszyty uzupełniające opowieść, jak i już dziejące się poza nią. I są to zeszyty, jak zawsze u tego scenarzysty, bardzo udane, rozrywkowe, widowiskowe i dostarczające satysfakcjonującej fanów Człowieka ze Stali rozrywki, od której trudno jest się oderwać przed odłożeniem skończonego zeszytu na półkę.

 

Lewiatan atakuje, pokonuje wszystkie agencje wywiadowcze i tajne grupy i zaczyna działać. Gdy Superman stawia czoła chaosowi, który wybuchł na całym świecie, jego miasto musi poradzić sobie z tym, co dzieje się w jego granicach. Oto bowiem Niewidzialna Mafia Red Cloud znów działa, do tego w Metropolis pojawia się nie kto inny, jak sam Luthor, który na dodatek zna prawdę o Red Cloud. Ale czy zechce pomóc naszym bohaterom? Tymczasem Superman zdobywa pomoc od Naomi i Rose / Thorne – bohaterki z rozdwojeniem jaźni. Ale czy to cokolwiek może pomóc w problemach, z którymi mierzyć się muszą na taką skalę? Kto wygra, a kto przegra? O co chodzi Lewiatanowi? I czym to wszystko się zakończy?

 

Każdy wie, jak to z tie-inami jest. Z jednej strony dobrze uzupełniają główne wydarzenie, z drugiej jako samodzielna opowieść niezbyt się sprawdzają. Bendis nie do końca to przełamał, bo jednak sięgając po ten tom lepiej jest mieć „Lewiatana” pod ręką, bo wtedy tworzy dużą, imponującą opowieść, jednak jednocześnie nawet te dodatkowe historie zaprezentował na takim poziomie, że nikt nie poczuje się zawiedziony, czytając ten album. Ale jak mógłby kogoś zawieść komiks z nazwiskiem Bendisa na okładce, prawda?

 

Zawartość albumu właściwie po brzegi wypakowana jest akcją. Wszystko dzieje się tu szybko i dynamicznie, na złapanie oddechu przez dłuższy czas nie ma co liczyć, a jednocześnie wydarzenia związane z eventem „Lewiatan” mieszają się tu z wcześniejszymi problemami Człowieka ze Stali. Przybywa też postaci, akcja dzieje się na kilku frontach, scenariusz ani przez moment nie nudzi, potrafi za to zapewnić porcję dobrych emocji i gwarantuje, że każdy miłośnik – tak serii, jak i eventu – będzie usatysfakcjonowany.

 

I bardzo dobre są też ilustracje Szymona Kudrańskiego, który w końcu zdołał mnie do siebie przekonać. Grafiki są realistyczne i dopracowane, widać wyraźnie posiłkowanie się zdjęciami, ale nie jest to minus. Kolor też jest udany, a wszystko razem wzięte daje kolejny bardzo dobry komiks o Supermanie z linii „Uniwersum DC”. Nic tylko czytać, jeśli lubicie tę postać.

Uleczkaa38

Sympatyków jednej z najbardziej wyrazistych postaci na polu komiksowych superherosów - Supermana, ucieszy z pewnością informacja o premierze opowieści pt. "Superman - Action Comics: Polowanie na Lewiatana", będącej zarazem trzecią częścią cyklu autorstwa niezwykle doświadczonego twórcy - Briana Michaela Bendisa! Pozycja ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont Polska.

 

Opowieść ta stanowi sobą kontynuację wydarzeń z poprzedniego części cyklu, w wyniku których świat znalazł się w stanie zagrożenia na wskutek terrorystycznej działalności grupy o nazwie Lewiatan. I to właśnie nie kto inny, jak Supermen, stara się opanować ten globalny chaos, gasząc kolejne pożary... Tymczasem w samym Metropolis również sprawy nie mają się najlepiej, gdy oto dochodzą do głosu członkowie tzw. "Niewidzialnej mafii" - przestępczej grupy, która korzysta ze wsparcia potężnej złoczyńczyni - Red Cloud. Co więcej, do miasta powraca odwieczny przeciwnik Supermana - Lex Luthor...

 

Najnowsza i zarazem trzecia już część tej serii, utrzymuje sobą wysokim poziom swych poprzedniczek. Utrzymuje za sprawą intrygującej i logicznej fabuły, potężnej porcji wartkiej akcji i jej zaskakujących zwrotów, czy też wreszcie niepowtarzalnego klimatu tej relacji, w której ważną rolę odgrywa czarny humor. Oczywiście, to także piękna dla oka i stojąca na wysokim poziomie technicznym, ilustracyjna szata tego dzieła. Ważne wydaje się również to, że komiks ten może być odbierany jako osobna całość, która nie wymaga od czytelnika znajomości dwóch poprzednich tomów.

 

Tradycyjnie fabuła opowieści dzieli się na kilka głównych części, z których każda skupia się na nowej porcji przygód z tytułowym bohaterem w roli głównej, ale też i postaciami z drugiego planu - znanymi nam, jak i zupełnie nowymi. To właśnie tu poznajemy przebieg walki Supermena z Red Cloud, jego konfrontację z Lewiatanem i "Niewidzialną mafią", niecodzienne i zaskakujące spotkanie z Lexem Luthorem, czy też proces współpracy z niezwykle intrygującą, kobiecą superwojowniczką o imieniu Naomi. I to wszystko ukazuje się nam za sprawą barwnych scen walki, pościgów, ucieczek i niezwykłej gry pozorów, która odegra tu ogromnie ważną rolę. To dobry, ciekawy i zaskakujący scenariusz!

 

Równie interesująco przedstawia się także ilustracyjna strona tego komiksu, o którą zadbał nasz rodak - Szymon Kudrański, który od lat należy do światowej czołówki komiksowych rysowników. Otóż oddał on w nasze ręce niezwykle klimatyczne, pociągnięte bardzo surową i ostrą kreską, ale przy tym także niezwykle szczegółowe, rysunki. To, jak efektownie i dynamicznie oddają one sceny walki, zasługuje na naprawdę wielkie słowa uznania i podziwu. Nie zabrakło tu także pięknych, bogatych w swej różnorodności i idealnie dobranych dla każdego rodzaju scen, kolorów. I jeśli do tego wspomnimy o efektownym wydaniu tego komiksu na polu papieru i druku, to mamy już całościowy, niezwykle okazały obraz tej szaty.

 

Duże słowa uznania należą się również pod kątem kreacji bohaterów tego komiksu, jak i obrazu jego miejsca akcji. Co do postaci, to mamy oczywiście niezłomnego, twardego i dzielnego Supermana, który mimo zmęczenia, wciąż walczy o nasz świat i swoje miasto. Mamy tu także całą gamę barwnych postaci z drugiego planu, by wspomnieć o zawsze intrygującym Lexie Luthorze, czy też nieodgadnionej antagonistce głównego bohatera - Red Cloud... Jeśli zaś chodzi o scenerię tej opowieści, to największe wrażenie wywiera na nas z pewnością obraz zniszczonego i spowitego chaosem Metropolis - tak na polu tekstu, jak i przede wszystkim ilustracji...

 

Lektura tej pozycji zapewnia nam wspaniałą zabawę, gwarantuje wielkie emocje, jak i też sprawia, że z nieustającą ciekawością odkrywamy kolejne losy bohaterów, aż do ostatniej strony. Z nie mniejszą radością podziwiamy także świetne ilustracje tego komiksu, które mają w sobie to "coś", co nas oczarowuje, hipnotyzuje i oczarowuje od pierwszych chwil. Dlatego też mogę stwierdzić z jak największym przekonaniem, że komiks pt."Superman - Action Comics: Polowanie na Lewiatana", to udana, intrygująca i mająca sobą wiele do zaoferowania, pozycja z jak najwyższej półki. Polecam - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

Trzeci tom serii „Superman Action Comics – Polowanie na Lewiatana”, ze scenariuszem wielokrotnie nagradzanego autora Briana Michaela Bendisa („Daredevil”, „Naomi”) i rysunkami polskiego artysty Szymona Kudrańskiego („Legion of Super-Heroes”, „Punisher”).

 

Terrorystyczna grupa Lewiatan przechytrzyła wszystkie agencje wywiadowcze uniwersum DC. W czasie gdy Superman mierzy się z globalnym chaosem, Metropolis również stawia czoła lokalnemu zagrożeniu. Niewidzialna mafia jest sekretną organizacją kryminalną, której w jakiś sposób udaje się działać tuż pod nosem Człowieka ze Stali. Pomaga im w tym obdarzona nadludzkimi mocami Red Cloud. W całym tym szaleństwie do Metropolis wraca Lex Luthor. Zna prawdę o Red Cloud, lecz czy zdradzi ją swojemu największemu wrogowi? Superman będzie mógł liczyć na pomoc nowej superbohaterki spod znaku Wonder Comics – Naomi, a także mającej rozdwojenie osobowości Rose i Thorn. Tylko czy z wrogami czającymi się wszędzie wokół to wystarczy?

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Superman Action Comics Tom 3 Polowanie Na Lewiatana

Additional Info:

 • Scenariusz: Brian Michael Bendis
 • Rysunek: Szymon Kudrański
 • Kolor: Brad Anderson
 • Tłumaczenie: Jakub Syty
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 10/2020
 • Tytuł Oryginału: Superman: Action Comics Vol. 3 Leviathan Hunt
 • Tytuł Serii: Superman. Action Comics, Uniwersum DC
 • Wydawca Oryginalny: DC Comics
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Superbohaterowie, Fantastyka
 • Liczba Stron: 132
 • Format: 167x255 mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328158047
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 4/6 // 5.5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial