Nowa Przyjaciółka

Opis:

Uleczkaa38

Nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazała się właśnie pierwsze odsłona znakomitego, komiksowego cyklu dla dzieci pt. "Nowa przyjaciółka". Opowieść ta przedstawia sobą przygody niezwykle sympatycznej dziewczynki o imieniu Dannielle, której oto przyjdzie zetknąć się w jej codzienności z najprawdziwszą magią... A o tym, do czego ów spotkanie doprowadzi i jakie emocje niesie sobą lektura tej pozycji, postaram się opowiedzieć w niniejszej recenzji!

 

Dannielle ma 12 lat, jest zwyczajną, amerykańską nastolatką i właśnie rozpoczyna naukę w nowej szkole... Dziewczynka czuje się zagubiona w nowym miejscu, nie może poznać żadnej przyjaciółki, a każdy kolejny dzień przypomina koszmar. Wtedy jednak wpada w jej ręce pewny stary notes jej babci, który okazuje się mieć magiczną moc! Cokolwiek w nim zostanie bowiem narysowane, to ta rzecz natychmiast się materializuje! Dannielle nie zwleka zatem dłużej i szkicuje w notesie postać wymarzonej przyjaciółki - Madison. Ta też staje się wkrótce najprawdziwszą, żywą dziewczynką. Tyle tylko, że decyzja ta pociągnie za sobą poważne konsekwencje...

 

Niniejsza opowieść, stworzona przez amerykańską autorkę - Kristen Gudsnuk, wpisuje się swoim charakterem w nurt obyczajowej i zarazem fantastycznej, komiksowej literatury dla dzieci i nastolatków. Oto z jednej strony mamy tu bowiem niezwykle ciekawe spojrzenie na codzienność życia nastoletniej dziewczynki, które to wypełniają rozmaite szkolne, domowe i podwórkowej perypetie..., z drugiej zaś dane jest nam uświadczyć tu prawdziwej magii, jaką kryje w sobie stary notes. By było jeszcze ciekawiej, strony tego komiksu wypełnia także potężna porcja ciepłego i naprawdę zabawnego, humoru!

 

Bardzo udanie przedstawia się scenariusz tej opowieści, który w przystępny sposób wprowadza nas w realia codzienności Dannielle i zapoznaje nas z tą bohaterką, a następnie oferuje kulminacyjny punkt programu - magiczny notes i konsekwencje stworzenia za jego pomocą wymarzonej przyjaciółki dziewczynki. Od tej chwili akcja nabiera rozpędu, gdy obie nastolatki będzie czekać wiele przygód i zabawnych zdarzeń, ale też i ciężar konfrontacji z prawdą... To ciekawa, niezwykle dynamiczna, emocjonująca i przezabawna historia z pięknym morałem, który odnosi się do tego, że każda prawda - choćby i najbardziej bolesna, jest zawsze lepsza od kłamstwa...

 

Na słowa uznania zasługuje także ilustracyjne oblicze tej opowieści, za które to odpowiada również sama Kristen Gudsnuk. Otóż autorka ta zaoferowała nam tutaj klimatyczne, pociągnięte lekką kreską i dość klasyczne dla amerykańskiego komiksu, ale też i wzbogacone o charakter mangi, rysunki. Tym samym cechuje je dużą szczegółowość, odrobina karykatury w przedstawianiu postaci oraz bardzo udane kadrowanie. Całości efektu dopełnia szata przyjemnych dla oka i odpowiednio dobranych kolorów, dzięki czemu też każdy dziecięcy czytelnik z pewnością będzie oczarowany tymi ilustracjami.

 

Lektura komiksu niesie nam wspaniałą rozrywkę, zapewnia przednią zabawę i gwarantuje wielkie emocje, jakie wiążą się z odkrywaniem kolejnych losów bohaterek. Przede wszystkim jednak będzie towarzyszył nam podczas tego spotkania uśmiech na twarzy, co wobec obecnej sytuacji w kraju i na świecie, jest nam wszystkim niezwykle potrzebne. Można bowiem powiedzieć o tej opowieści to, że nastraja nas dobrym humorem i wielkim optymizmem!

 

Słowem podsumowania - komiksowa opowieść Kristen Gudsnuk pt. "Nowa przyjaciółka", to zabawna, interesująca i znakomita propozycja dla nastoletniego czytelnika, a w szczególności czytelniczki. Obok akcji, przygody i magii, porusza ona bowiem niezwykle istotne dla tego wieku kwestie, które z kolei przekładają się na walory wychowawcze tej lektury. Oczywiście, przy komiksie tym mogą bawić się także i starsze osoby, na co dowodem jest mój zachwyt na tym tytułem. Polecam - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

Inspirowane mangą ilustracje, radości i smutki współczesnych dziewczyn i odrobina magii!

 

Dannielle jest teraz w siódmej klasie, co wiązało się ze zmianą szkoły. Jej dotychczasowe przyjaciółki trafiły do innych klas, gdzie tworzą już nowe paczki i świetnie się z tym czują. W tej sytuacji Danny czuje się osamotniona i kompletnie zagubiona. Pomóc jej może tylko jedno – znalezienie nowej najlepszej przyjaciółki! Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste… Wszystko zmienia się jednak, gdy Danny dostaje w spadku po swojej ekscentrycznej cioci-babci magiczny notes. Notes ma tę wspaniałą właściwość, że wszystko, co w się nim naszkicuje, natychmiast się materializuje i jest jak żywe! Danny bez wahania rysuje więc Madison – wymarzoną, najwspanialszą, idealną, po prostu najlepszą przyjaciółkę na świecie. Kłopot polega na tym, że nawet jeśli sama stworzysz sobie przyjaciółkę, nie ma gwarancji, że pozostanie ona na zawsze Twoją najlepszą przyjaciółką…

 

Szczególnie, gdy wspomniana Madison orientuje się, że została stworzona przy pomocy magii…

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Nowa Przyjaciółka

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Kirsten Gudsnuk
 • Rysunek: Kirsten Gudsnuk
 • Tłumaczenie: Mateusz Repeczko
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Rok Wydania Polskiego: 6/2020
 • Tytuł Oryginału: Making Friends 1
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 272
 • Format: 135x200 mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788376868837
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,90 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5.5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial