Lil I Put Tom 5 Parada Przypałów

Opis:

Uleczkaa38

"PARADA PRZYPAŁÓW" - pod tym tytułem kryje się najnowsza i zarazem piąta już odsłona znakomitego, komiksowego cyklu fantasy dla dzieci pt. "Lil i Put! Cyklu, przedstawiającego niezwykłe, przezabawne i zwariowane przygody dwóch głównych bohaterów z nacji Małoludów, których codzienność wypełnia lenistwo, włóczenie się po okolicy i pakowanie w całą masę wielkich kłopotów. Komiks ten ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont Polska!

 

Od czegóż by tu zacząć... Może od tego, że Lil i Put zaskoczą nas tym razem pokaźną porcją przedziwnych zdarzeń z ich udziałem, które nawet "filozofom się nie śniły"! Bo jakże inaczej określić ich perypetie w postaci pomysłu Lila na ujeżdżenie trolla, wyprawy na przedziwną wyspę skarbów, odkryciu drogi do raju, trafieniu do aresztu za zakłócanie ciszy nocnej, kolejnej konfrontacji z krasnoludami, spotkaniu z duchem, czy też kosztach przyjaźni z czarodziejką Miksją, której magia znów zadziała nie tak, jak powinna... Oczywiście, to tylko kropla z morza przygód z udziałem naszej specyficznej pary bohaterów...

 

Maciej Kur (scenariusz) i Piotr Bednarczyk (ilustracje) - autorzy tej opowieści i całego cyklu, oddali w nasze ręce kolejny już raz wspaniałą, przezabawną i nie przejmującą się zdrowym rozsądkiem, komiksową historię dla dzieci i dorosłych. Historię, która łączy sobą przygodową fantastykę ze słowną i obrazkową komedią, w wyniku czego powstała interesująca i tętniącą akcją, opowieść. I tak, jak miało to miejsce w przypadku wszystkich poprzednich części tej serii, tak i tym razem oczarowuje nas ona swoim klimatem, urzeka ciepłem emocji oraz i zachwyca pięknem ilustracji. Czegóż chcieć więcej...:)?

 

Na fabułę tego komiksu składają się krótkie mini historie z udziałem Lila i Puta, które to czasami nawiązują swoim przebiegiem do klasyki baśni i mitologii, zaś innym razem ukazują bardziej przyziemne, choć z pewnością niezwykle fantastyczne, losy bohaterów. I niezależnie od tego, czy udajemy się z nimi w podróż pełną przygód, odkrywamy moc magicznych przedmiotów, czy też chociażby cieszymy relaksem w postaci kąpieli u boku potwornych syren..., zawsze jest równie ciekawie, śmiesznie i wspaniale. I warto powiedzieć w tym miejscu, że scenariusz tego komiksu dotrzymuje kroku poprzednim jego odsłonom, wciąż potrafi nas zaskakiwać i sprawia, że zapominamy o wszelkich troskach i problemach. Czy nie oto chodzi w literaturze...?

 

Nie mniej udanie przedstawia się także szata ilustracyjna tej pozycji, która jest dziełem Piotra Bednarczyka! To niezwykle malownicze, pociągnięte lekką kreską, cartoonowe rysunki, które cechuje humor, bajkowy charakter i potężna porcja karykatury. Bardzo miło spogląda się na te obrazki, zachwyca ich szczegółowością i cieszy bogactwem kolorów, jakie je wypełniają. Do tego warto wspomnieć o znakomitym kadrowaniu i efektownym wydaniu tego komiksu, dzięki któremu to ilustracje te prezentują się tak wybornie!

 

Lubimy tych lekko nicponiowatych, niezbyt lotnych umysłowo, ale za to niezwykle sympatycznych bohaterów - Lila i Puta..., jak i też lubimy ich przedziwny, quasi średniowieczny świat. Świat magii, przygód i najrozmaitszych nacji z krasnalami, syrenami i goblinami na czele, który to oczarowuje nas swoim baśniowym charakterem i rozśmiesza do łez panującymi tam zasadami - w tym tą najważniejszą, iż nie obowiązują żadne zasady:) I trzeba tu obiektywnie przyznać, że odkrywamy i podziwiamy to miejsce z wielką przyjemnością i niesłabnącą fascynacją...

 

Lektura tego komiksu upływa nam niezwykle szybko, za szybko. Nim bowiem się obejrzymy, docieramy już do ostatnich stron tej opowieści, która przez cały czas nas bawi, intryguje i zapewnia świetną rozrywkę. I jestem przekonana w pełni co do tego, że każde dziecko, ale też i starszy miłośnik fantastycznej, komiksowej przygody, będzie oczarowany spotkaniem z tym tytułem. Nie da się bowiem ukryć, iż komiks "Lil i Put. Parada przypałów " to pozycja udana pod każdym względem, która ma sobą do zaoferowana wiele dobrego. Dlatego też gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po tę opowieść - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

Piąty tom humorystycznej opowieści fantasy dla odbiorcy w każdym wieku. Tym razem album zawiera zbiór wielu jedno- oraz kilkustronicowych opowieści, z których większość ukazała się w ciągu ostatnich kilku lat na łamach magazynu „Nowa Fanstatyka”. Jest także sześć zupełnie nowych wcześniej niepublikowanych historii! Put przeżyje kryzys egzystencjalny, będzie zaczytywał się w książkach i odda się melomanii. Lil postanowi ujeżdżać trolla i poszczyci się celnym strzałem z łuku! Obaj bohaterowie trafią też między innymi na wyspę skarbów, do raju oraz do aresztu za zakłócanie ciszy nocnej, otrzymają mandat i kupią kamień filozoficzny z przeceny! Miksja zajmie się wywoływaniem sił nadprzyrodzonych i znów natknie się na krasnoludy! Morbinka będzie szukać ciszy i spokoju. Słodkie lenistwo, straszne potwory, potyczki z krasnoludami, niebezpieczne podróże i mnóstwo głupich pomysłów – jednym słowem zwykłe, szare życie w świecie fantasy!

 

Scenariusz komiksu napisał Maciej Kur, absolwent warszawskiej ASP, współautor seriali animowanych i filmów dokumentalnych. Rysunki są dziełem innego absolwenta warszawskiej ASP – ilustratora, malarza i twórcy murali Piotra Bednarczyka. Obaj Panowie są także autorami kontynuacji kultowej serii Janusza Christy „Kajko i Kokosz”. Komiks nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Lil I Put Tom 5 Parada Przypałów

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Maciej Kur
 • Rysunek: Piotr Bednarczyk
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 9/2020
 • Tytuł Oryginału: Lil I Put Tom 5 Parada Przypałów
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 48
 • Format: 215x290 mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328158412
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 24,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5.5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial