Minecraft. Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Tom 3 Podróż Przez Pustynię

Opis:

Aneta Sawicka

Nie lubię Minecrafta, ale pozwalam go lubić moim dzieciom. Brzmi dziwnie? Jestem kobietą i minecraftowy świat jest dla mnie zwyczajnie brzydki, mało estetyczny i nieciekawy. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że dzieci mają inne zainteresowania, a przede wszystkim inną wyobraźnię. Pokazałam moim synom Minecrafta, bo doskonale zdawałam sobie sprawę z tego, że ich rówieśnicy grają w tę grę i jest ona modna. Nie chciałam, by moi synowie odstawali od reszty i w czasie rozmów czy zabaw czuli się odepchnięci. Pozwoliłam im od czasu do czasu pograć na komputerze i tak zaczęła się fascynacja Minecraftem. Ma to jednak jeden ogromny minus- granie na komputerze moim dzieciom nie służy, więc musimy ograniczać to do minimum. Jednak są inne sposoby na to, aby pozwolić dzieciakom na zabawę z ulubionymi bohaterami, a są to oczywiście książki. Być może część dzieci na takie stwierdzenie wykrzywi buzię i stwierdzi, że bez sensu, u nas na szczęście było inaczej. Starszy synek bardzo polubił książki w stylu Minecraft i chętnie po nie sięga, a do jego ulubionych należą komiksy z serii "Pamiętnik 8-bitowego wojownika". Przeczytał już kilka i chętnie sięga po kolejne części. Komiksy te to nieoficjalne opowieści ze świata Minecraft wydawane przez wydawnictwo Jaguar. Na rynku wydawniczym można znaleźć również powieści oficjalne, a jedne od drugich różnią się pewnie jakimiś prawnymi aspektami (nie wnikam).

 

Najnowszym komiksem, po który sięgnął mój syn jest "Podróż przez pustynię". W tej części śledzimy przygodę Marguerity, która wraz z wieśniakiem Runtem i zombiakiem Blurpem, chce znaleźć i aktywować portal prowadzący do Endu. Tam planuje zmierzyć się z potężnym smokiem Kresu. Jednak aktywacja portalu wcale nie jest prosta- aby jej dokonać bohaterowie muszą użyć odpowiednich elementów w postaci oczu Endera, które najpierw muszą zdobyć. Oczywiście jak zawsze w takich historiach ktoś tam im przeszkadza, po drodze muszą stoczyć jakieś walki i wykonać różne zadania. Muszą uważać na swoich wrogów i dbać o swoich przyjaciół.

 

Oczywiście te komiksy to nie jest literatura wysokich lotów, można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że nie niesie ze sobą żadnych wartości, a już na pewno brakuje tutaj jakichkolwiek walorów edukacyjnych. Jednak wychodzę z założenia, że aby zaszczepić moim dzieciom pasję do czytania muszę dać im w tym temacie wolność. Nie mogę narzucać książek, za to muszę pozwolić, aby czytali to, co sprawia im przyjemność. Wierzę, że jeśli teraz dam im wybór, to czytając te ulubione komiksy sami dojdą do tego jak wspaniałą rzeczą jest czytanie i ile daje możliwości. Uwielbiam widok dziecka z książką, kocham patrzeć jak zapomina o świecie realnym i wciąga się w świat wykreowany na papierze, nawet jeśli na razie jest to świat minecraft. I choć sama tych komiksów nie lubię, nie podobają mi się i graficznie i pod względem treści, to pozwalam lubić je moim synom. Niech czytają i "Pamiętnik 8-bitowego wojownika" skoro jest to dla nich przyjemne. A na literaturę piękną jeszcze przyjdzie czas.

 

"Paniętnik 8-bitowego wojownika. Podróż przez pustynię" to już trzeci komiks w tej serii. Kolejny to "Witaj w Endzie", który czeka u nas na przeczytanie. Każdą część syn czyta z ogromny zainteresowaniem i ciężko go oderwać od lektury.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Minecraft. Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Tom 3 Podróż Przez Pustynię

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Cube KidPirate Sourcil
 • Rysunek: Pirate Sourcil
 • Tłumaczenie: Agnieszka Wawrzkiewicz
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Rok Wydania Polskiego: 8/2020
 • Tytuł Oryginału: Journal D'un Noob - Tome 3 La Traversée Du Désert
 • Tytuł Serii: Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 48
 • Format: 220x295 mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788376869025
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 27,90 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 4/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial