Staruszek Logan Tom 6 Życia Minione

Opis:

Uleczkaa38

"ŻYCIE MINIONE" - pod tym tytułem kryje się najnowsza i zarazem szósta już odsłona komiksowego cyklu "Staruszek Logan"! Odsłona, która kontynuuje sobą opowieść o jednej z najważniejszych postaci serii "X-men" - Logana Wolverina. Tym razem czeka go niezwykle trudna misja, jaką to jest ocalenie pewnego dziecka z jednej strony, z drugiej zaś zmierzenie się z bolesnymi demonami przeszłości. Komiks ten ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont Polska.

 

Jak wspomniałam powyżej, opowieść tę wypełnia podróż w czasie i przestrzeni, do przeszłości głównego bohatera. Podróż, którą motywuje wizja Logana względem pozostawionego na pustyni Ziem Jałowych dziecka, które to w przyszłości okaże się niezwykle groźnym złoczyńcą. Chcą uratować ów dziecko i zmienić jego los, musi on odbyć podróż w czasie, która będzie możliwa tylko dzięki pomocy tych, którzy potrafią co czynić. Ponieważ każdy mu odmawia, kieruje on swoje kroki do Asmodeusza - postaci, której nie można za nic zaufać, ale która okazuje się jedyną szansą dla Logana. I tak też rozpoczyna się jego podróż w czasie i w innych wymiarach, która na zawsze odmieni już jego los...

 

Jeff Lemire - ceniony i popularny scenarzysta niniejszej opowieści, zafundował nam za sprawą jej lektury możliwość spotkania z ciekawym, inteligentnym i niezwykle mrocznym w swej wymowie, komiksem. Owszem, nie zabrakło tu wartkiej akcji, wielkiej przygody i spektakularnych scen walki..., aczkolwiek to jedna wątki natury psychologicznej - pełne smutku, gorzkich wspomnień i depresyjnych przemyśleń, wydają się być najważniejsze. Myślę, że to dobre rozwiązanie autora, które w jakimś sensie czyni ten tytuł innym od reszty, odkrywczym i piekielnie intrygującym. Oczywiście, obok ciekawej fabuły otrzymujemy tu także solidną porcję dobrego, ilustratorskiego warsztatu.

 

Fabułę niniejszego komiksu wypełnia relacja z podróży, wielu podróży Logana, który przy wsparciu Asmodeusza stara się zmienić przyszłość małego dziecka. I tak też rozpoczyna się refleksyjna wyprawa w przeszłość, który przypomina nam wiele wydarzeń z życia tej postaci, jej wielkie triumfy, ale też i nie mniejsze klęski. A pomiędzy tym jest walka, futurystyczna fantastyka i wartka akcja, która niespiesznie się rozpędza wraz z każdą stroną, by osiągnąć zawrotne tempo w wielkim, widowiskowym finale. To dobrze poprowadzona, dopracowana w każdym względzie i bardzo emocjonalna opowieść, która w mej ocenie zasługuje na wielkie słowa uznania - m.in. za to, że mimo tak wielu odsłon tego cyklu, potrafi nas ona tak mocno zaskoczyć...

 

Znakomicie przedstawia się także ilustracyjna szata tej opowieści, którą to stworzył dla nas Filipe Andrade. Otóż zaoferował nam on tutaj niezwykle klimatyczne, pociągnięte surową kreską, świetnie wycieniowane i bardzo szczegółowe rysunki, które idealnie oddają sobą mroczny i depresyjny charakter tej opowieści. Największe wrażenie wywiera na nas z pewnością brzydota w twarzach bohaterów, które przypominają coś na wzór potworów, a tak naprawdę zmęczonych życiem ludzi, którzy mają za sobą już wszystko to, co było w ich życiu najlepszego. Ważną rolę spełniają tutaj także ciemne, mroczne i idealnie dobrane kolory, które tworzą tę specyficzną aurę tej historii. I cóż tu dużo mówić - to najwyższy poziom komiksowych ilustracji.

 

Siłą tej opowieści jest z pewnością tytułowa postać Logana, którego poznajemy już jako zmęczonego życiem, mającego za sobą wiele dramatycznych i traumatycznych zdarzeń oraz w jakimś sensie przegranego, człowieka. To smutny i gorzki obraz, które naprawdę potrafi nas dogłębnie poruszyć. Jednocześnie jednak jesteśmy świadkami spotkania tego bohatera z jego przeszłą wersją, co już samo w sobie wydaje się niezwykle intrygującym. I pozwolę sobie w tym miejscu na stwierdzenie, że spośród wszystkich opowieści o tym bohaterze, to właśnie ta niniejsza ukazuje go mym zdaniem w najciekawszej odsłonie...

 

Lektura tego komiksu upływa nam w błyskawicznym tempie i przy nieustającej ciekawości tego, dokąd zaprowadzi nas ta historia. W międzyczasie zaś bawimy się świetnie, ekscytujemy losami Logana i fascynujemy przebiegiem jego podróży w czasie i przestrzeni. Tak naprawdę bowiem opowieść ta łączy w sobie kwintesencję tego cyklu - wartką i widowiskową akcję spod znaku walki i fantastyki, z psychologicznym i gorzkim spojrzeniem na życie i los tej postaci, oferując nam tym wszystko to, czego tylko moglibyśmy oczekiwać od finalnej odsłony tej serii. Ze swej strony oczywiście gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po komiks "Staruszek Logan. Życie Minione" - pozycję, która ma sobą wiele dobrego do zaoferowania!

Opis Wydawcy

Odkąd ujrzał przyszłość w przerażającej wizji, Logan nie przestaje myśleć o dziecku, które pozostawił na Ziemiach Jałowych. Żeby je ocalić, musiałby jednak wyprawić się w inne czasy, i to z pomocą superłotra, który może się okazać groźniejszym sojusznikiem niż wrogiem. Czy podróż w czasie pomoże Loganowi pogodzić się z przeszłością? Czy też zmuszony jeszcze raz przeżyć swoje najtrudniejsze chwile Wolverine ulegnie pokusie i znów spróbuje odmienić bieg historii?

 

Scenariusz tego tomu napisał Jeff Lemire – laureat Nagrody Eisnera, twórca powieści graficznej „Łasuch”, serii „Czarny Młot” oraz „All-New Hawkeye” i „Extraordinary X-Men”. Autorami ilustracji są Filipe Andrade („Tajne wojny: Oblężenie”) i Eric Nguyen („Eternals”, „X-Men: First Class”).

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Staruszek Logan Tom 6 Życia Minione

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Jeff Lemire
 • Rysunek: Filipe AndradeEric Nguyen
 • Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 9/2020
 • Tytuł Oryginału: Wolverine: Old Man Logan Vol. 5: Past Lives
 • Tytuł Serii: Staruszek Logan
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Superbohaterowie, Fantastyka
 • Liczba Stron: 132
 • Format: 167x255 mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328196650
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5.5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial