Bajka Na Końcu Świata Tom 5 Odległe Krainy

Opis:

Uleczkaa38

"BAJKA NA KOŃCU ŚWIATA" - to tytuł niezwykle interesującego, udanego i popularnego cyklu dla dzieci, młodzieży i dorosłych, który doczekał się już w naszym kraju pięciu swoich odsłon. Najnowsza z nich - "Bajka na końcu świata 5. Odległe krainy", ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Kultura Gniewu. I powiem szczerze, że jest to jak dotąd z pewnością najbardziej zaskakująca z wszystkich części..., ale o szczegółach, jak i też o wrażeniach z lektury, postaram się opowiedzieć więcej w poniższej recenzji...

 

W czym kryje się owe zaskoczenie i odmienność tej część od poprzednich odsłon cyklu...? Ano w osobie głównej bohaterki, którą jest tym razem tylko i wyłącznie (no prawie wyłącznie) Bajka - uroczy, zabawny, choć nieco nazbyt strachliwy, pies. Tym razem nie będzie dane nam poznać losów jej ludzkiej towarzyszki - Wiktorii, co nie oznacza bynajmniej, że będzie nudno! Otóż nie będzie, ponieważ podróż Bajki po przestrzeniach wyniszczonego świata, jej spotkania z niezwykłymi, nowymi bohaterami, jak i też liczne przygody - m.in. pokonywania bagien, kontakt z toksyczną wodą, poznanie przejmującej historii psa "Pułkownika", czy też konfrontacja z doskonale znanym nam już "Zmiennokształtnym", z pewnością nie pozwolą nam się nudzić...

 

Najnowsze dzieło Marcina Podolca stanowi kolejną udaną, intrygującą i niezwykle klimatyczną odsłonę tego cyklu. Odsłonę nieco inną - to prawda, ale naprawdę równie ciekawą, jak wszystkie poprzednie części. Ciekawą, z uwagi na kolejne niezwykłe przygody Bajki, jej jakże uroczy sposób postrzegania apokaliptycznego świata, czy też wreszcie humoru, który to wypełnia sobą w zasadzie każdy kadr i każde padające słowo. To także wspaniały klimat, wielkie emocje oraz jakość szaty ilustracyjnej, bez której to komiks ten nie byłby tak znakomity, jak jest. Najważniejsze wydaje się to, że mimo już piątej części tego cyklu, bawimy się za sprawą jego lektury równie świetnie, jak na początku!

 

Na fabułę opowieści składa się kilka mini historii, obrazujących kolejne losy Bajki. To za sprawą ich lektury poznajemy pewną zabawną ćmę, która staje się towarzyszką psa, na ich stronach odkrywamy kolejne niezwykłe zakątki w tych Odległych Krainach, jak i też poznajemy ich mieszkańców - czasami bardziej sympatycznych, czasami nieco mniej. I znajdziemy tu zarówno akcję i przygodę, jak i również wspaniałe, zabawne i niezwykle interesujące rozmowy, które oczarują sobie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rozmowy tyleż abstrakcyjne, co i śmieszne, by wspomnieć tylko o hipotezie gołębi, że jako za koniec świata miałby odpowiadać upadek na Ziemię wielkiego okruchu obwarzanka;) Na koniec czeka nas finał, będący intrygującą zapowiedzią ciągu dalszego - tym razem już z udziałem Wiktorii.

 

Pięknie, niezwykle malowniczo i efektownie przedstawia się także strona ilustracyjna tego komiksu, na którą składają się dość proste i pociągnięte lekką kreską, rysunki. Rysunki w bardzo bajkowej, ale też i na swój sposób, metafizycznej postaci, która tworzy w perfekcyjny sposób obraz tej apokaliptycznej, baśniowej rzeczywistości. Do tego mamy tu jeszcze paletę pięknych, bardzo bogatych w swej zróżnicowanej ofercie i świetnie dobranych, kolorów. Efektem są ilustracje, które zachwycą zarówno dziecięcego, jak i starszego czytelnika... Na koniec wspomnę tylko o pięknym, efektowym i bogatym wydaniu tego komiksu, na które to składa się twarda okładka, doskonałej jakości papier i tusz, jaki też przejrzysty układ treści i obrazów.

 

Lektura tej opowieści niesie nam sobą wspaniałą rozrywkę, zapewnia przednią zabawę, jak i też autentycznie nas rozśmiesza swoim znakomitym poczuciem humoru. Humoru, wobec którego to nie jest możliwym przejście na poważnie, gdyż po prostu się nie da. Nade wszystko jednak komiks ten ma w sobie coś tak niezwykle przyjemnego, ciepłego i pozytywnego, iż od pierwszych chwil lektury czujemy się przy spotkaniu z nim bardzo szczęśliwi, ale też i niezwykle ciekawi tego, jak dalej potoczą się losy tego psiego bohatera...

 

Reasumując - komiks "Bajka na końcu świata 5. Odległe krainy", to kolejna udana, intrygująca i niezwykle emocjonująca odsłona cyklu Marcina Podolca. Udana za sprawą zaskakującego rozwiązania scenariuszowego, potężnej porcji przygody i emocji, jak i też oczywiście świetnego humoru, którego znajdziemy tu mnóstwo. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, który to ma nam sobą do zaoferowania naprawdę wiele!

Opis Wydawcy

Wiktoria i Bajka wędrują, by odnaleźć rodziców. Mijają dymiące kratery, wymarłe lasy i gruzowiska. Jak okiem sięgnąć – nieprzytulne widoki. Świat po tajemniczym kataklizmie to zdecydowanie nie miejsce dla dziewczynki i psa. Ale jeśli już mamy tam dziewczynkę i psa, pozostaje nam trzymać za nie kciuki!

 

„Bajka na końcu świata. Odległe krainy” to już piąty tom postapokaliptycznej serii dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca, jednego z najzdolniejszych polskich twórców komiksów i animacji. Prawa do serii zostały sprzedane do Francji, gdzie w tym roku mają się ukazać pierwsze tomy. Na jej podstawie powstaje animowany serial.

 

„To najlepszy komiks na świecie, a gdy się kończy, otwieram buzię ze zdziwienia. Jak dorosnę, zostanę rysownikiem".
Olek Wurm (lat sześć)

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Bajka Na Końcu Świata Tom 5 Odległe Krainy

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Marcin Podolec
 • Rysunek: Marcin Podolec
 • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
 • Rok Wydania Polskiego: 3/2020
 • Tytuł Oryginału: Bajka Na Końcu Świata Tom 5 Odległe Krainy
 • Tytuł Serii: Bajka Na Końcu Świata (Tom 5)
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 64
 • Format: 185 x 250 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788366128385
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,90 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial